şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ıstanbul barosuna bagli bir avukat hanim. kendisi ibrahim hacıosmanoğlunun yaptigi "öleceksek de adam gibi öleceğiz. kadın gibi yaşamayacağız. bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez.” lafi uzerine suc duyurusunda bulunmus. kesin besiktaslidir, boyle bir yurekli durusun baska anlami olamaz. bunlar kadinlardan gormek istedigimiz hareketler.
 • (bkz: adamın dibi)

  pardon kadının dibi
 • ülkenin gidişatını düşündüğümüzde güvenlik sıkıntısı yaşama ihtimali olan avukat. tabi böylesine bir durumda bir avukatın tek başına kalması da ayrıca sorgulanması gereken bir konudur.

  sonuna kadar desteklemek boynumuzun borcudur. kadın-erkek meselesinden de öte, cumhuriyet kazanımları, haklarımız, insana saygı o kadar ters yüz edilmiş durumda ki ufak da olsa tutunacak dallar varken etrafta onları sıkı sıkıya korumak gerekmektedir.

  ayrıca gelin insanın dibi olalım adam yada kadın'ın dibi olacağımıza!*
 • cesareti ve işine/kadın haklarına duyduğu saygı nedeniyle desteklenmeyi hakeden avukattır.

  [edit: alakalı haber için]
 • kadının zihin yorgunluğu diye bir yazı yazmış ve iyi nişan almış. ağzına, ellerine sağlık.

  "...

  eşle ya da sevgiliyle aynı çatı altında yaşanan bir evde, erkek ne kadar yardımcı ve iş yükünü paylaşmaya çalışan biri de olsa, evde aksayan/biten/yapılmayan bir şeyin yapılması ya da hatırlatılması kadının görevi olarak görülüyor. örneğin, bulaşık makinesi mi boşaltılacak? ya kadın boşaltıyor ya da kadın erkeğe bulaşık makinesini boşaltmasını söylemeden erkek bunu düşünüp yapmıyor. şampuan mı bitti? erkek bu eksikliği kafasının köşesine yazmaya yahut listeye eklemeye gerek duymuyor. çünkü kadın zaten yapar, yapmasa da söyler.

  ..."
 • lisans eğitimini marmara üniversitesi hukuk fakültesi'nde tamamlamıştır. istanbul barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. özellikle kadın ve çocuk hakları olmak üzere insan hakları üzerine çalışmalar yapmakta olan tuba torun, kadın cinayetlerini durduracağız platformu avukatı ve sosyal haklar derneği çocuk hak ihlalleri koordinatörüdür.
 • chp yüksek disiplin kurulu üyesi avukat. başta çocuk ve kadın hakları olmak üzere genellikle insan hakları üzerine çalışan yürekli bir kadın. henüz milletvekili aday listeleri açıklanmadı ama çok büyük bir ihtimalle chp istanbul'da seçilecek bir yerden aday gösterilecek ve 24 haziran sonrası milletvekili olacaktır.
 • fm üslubuyla söyleyelim kendisi tam bir wonderkid, geleceği parlak, çalışkan bir politikacı. öyle ki chp istanbul 1. bölge milletvekili, 26. sıra adayıdır. yani milletvekili seçilme ihtimali oldukça düşük hatta imkansız dahi olsa çalışkanlığıyla göz kamaştırmaktadır. bir bakıyorsunuz; kah beykoz'da, kah kadıköy'de, kah sultanbeyli'de. bir pazarda, bir meydanda, bir iftar sofrasında... bu denli seçilemeyeceğini bildiği halde inançla çalışan kaç tane milletvekili adayı var chp'nin? neredeyse yok gibi. o yüzden kendisi değerlidir, önemlidir, varlığıyla siyasete güzellik katmaktadır. yolu açık olsun...
 • gamze akkuş ilgezdi her seferinde en tepeden aday olup seçilirken böylesi dinamik,çalışkan avukatlara yer vermediği için sonunu hazırlıyor chp. 26. sıradan aday yapmak demek kısaca seni düşünmüyoruz demektir. onursal adıgüzel'in bu arkadaştan ne fazlası var? bu kaşar siyasetçilik sonunu hazırlıyor cehape nin