şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ibanez'in efsane overdrive pedalı. eski lambalı amplilerin tonlarını bünyesinde toplamasıyla gönülleri fethetmiştir. stevie ray vaughan'dan kirk hammett'a kadar geniş bir yelpazede gitaristlerin tercihidir.
 • ibanez ts 9, seksenlerde üretimi durdurulan, stevie ray vaughan'la birlikte yeniden moda olunca bir kez daha piyasaya sürülen, özellikle yanında bir boss overdrive ile kullanılınca çok iyi sonuçlar veren efekt pedalıdır. belki de bu yüzden, bir üst sürümü ts 9dx'e üç aşamalı overdrive seçeneği eklenmiştir.
 • gercek tadını lambalı bir anfiyle alabilceginiz overdrive pedalı.
 • joe satriani ve steve vai'nin boss ds 1 ile birlikte kullandıkları cihaz.
 • booster olarak kullanıldığında inanılmaz tadlar yakalamanız içten bile olmayan pedal, nitekim birçok gitarist de amfiden verdikleri az miktardaki drive'ı bunla boost eder
 • ev ortamında blues jr ile kullanılmaya çalışıldığında mother screamer haline dönüşür. sebebi ise daha aldığım ilk günde, hatta çalmaya başladığım ilk dakikalarda annem sürekli odaya girip bugün bu gitarın sesi çok açık diye uyarması ve kısmama rağmen yeniden yeniden yeniden uyarması... (bkz: aile yanından taşınma vaktinin gelmesi)
 • tube screamer'ı tube screamer yapan çok bir şey yoktur aslında, içinde bütün overdrive pedallarında görülen bir "soft clipping" devresi vardır (dod distortion pedalında hem soft hem harsh clipping devresi var örneğin, harsh clipping kısmını sökerseniz size çakma bir tubescreamer kalıyor). tube screamer ı özel kılan kullanılan elektronik parçaların oluşturduğu frekans karakteridir, lambalı amplilerdeki gibi orta frekanslarda dinamiktir, üst frekansları keser, hatta bazen çok şiddetli keser. alt frekanslar dolgun değil ama yok değildir. üstelik solid state (transistörlü) bir devre olaraktan drive'ı açtığınızda sese bolca tek harmonik ekler, lambanın ürettiği harmoniklerin spekturumunu dağıtır, bu bağlamda lambalı amplinizden alabileceğiniz güzelim çift harmonikli drive tonunu kirletir.

  bu laf kalabalığının sonucu nedir derseniz, tubescreamer pedalı, ya da herhangi bir overdrive pedalını bir booster olarak almayı düşünüyorsanız gereksizdir, gidin yaklaşık +/- 15 db bir eq pedalı alın, temiz temiz boost edin sesinizi, ortamınız şenlensin.
 • 808 hw serisi aslanlar gibi olmus pedaldir. ama fiyati biraz abarti gibi.
 • bu pedalı anlamak için dan patlansky'nin only an ocean şarkı klibinin 3:13 kısmına bakılabilir. çünkü tube screamer daha iyi anlatılamaz.

  ilgili şarkı ve video