şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ne yazık ki tübitak ve bilim kelimelerinin yan yana gelmesi artık abes bir durum.

  tübitak bu atılımlarıyla, bu devran devam ederse, önümüzdeki yıllarda diyanet’in koltuğunu elinden alabilir.

  şunu da eklemeden geçmeyelim.

  (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
 • mülakatta evrime inanıyor musun diye soru sorup, inanmayanı alan kurumdan bilimsellik beklemekten vazgeçtim ben artık. bence topluca bu tarz haberlere şaşırmaktan vazgeçelim. durum ortada.
 • (bkz: tübitakiyye)
 • nereden nereye... bir zamanların sözüm ona gelişmekte olan türkiye cumhuriyeti'nin dünyada saygı gören , ünlü bilimsel dergilerde çalışmalarına yer verilen bir kuruluşun , 21.yy'da pakistan bilim vakfı kadar bile değer görmüyor oluşu ne kadar üzücü değil mi ?
  son 15 yılda hamdolsun türkiye'ye çok şey kazandırdık diyenler, türkiye'nin kaybettiği itibarın farkında mı acaba ?
  merak etmeyin hepsi her şeyin farkında. fakat umurlarında değil. oy aldıkları ve bu düzen devam ettiği sürece tubitak'ın neyi başarıp, neyi yanlış yaptığının hiçbir önemi yok.
  çünkü bu zihniyet; şeyhülislam kadızade ahmet şemsettin efendi'nin ııı.murat’a ; ‘’yıldızların gözleminin felaket getireceğini; göklerin sırlarını örten perdeyi kaldırmanın uğursuz bir haddini bilmezlik olduğunu; böyle bir gözlemevinin kurulduğu hiçbir devletin varlığını sürdüremediğini’’ iddia eden zihniyetin devamı. sonrasında çöken koca bir imparatorluk...
 • din kültürü dersinden bilim projesi istenirse olacağı budur. son yıllarda tübitak bilim fuarı yarışı başladı okullarda. her sene yapmaya çalışan okullar mı dersiniz? verilen bütçe ile en çok projeyi(!) yapmaya çalışanlar mı dersiniz? bilime aykırı ne kadar iş ve işlem varsa bu bilim fuarlarında.
  türkçe dersinde, sosyal bilgiler dersinde, din kültürü dersinde öğretim materyali yapıp bilim fuarında sergiliyorlar. adı bilim oluyor.
  iyice suyu çıktı, tübitak'ın bilim fuarlarına bir çekidüzen vermesi gerek. gerçi belki adamların hoşuna bile gidiyordur.
 • demirören'in bilim kuruluşu tüpütak dır orası, tübitak diye biyer öleli çok oluyor.
 • bir ülkenin nasıl çivisi çıkar. bundan daha iyi açıklayan görüntü olamazdı
 • bir okulumuz şu linkte görüleceği gibi öğrencilerine bilimle iç içe bir tübitak fuarı yaptırıyorken:

  https://www.facebook.com/…7/posts/10156499406544781

  bazı öğretmenler sadece birilerine yaranabilmek adına düzenledikleri tübitak fuarı içine hacdır, ihramdır, dindir imandır gibi şeyler eklemeye çalışıyor.

  özetle konu tübitak ile değil (çünkü başvuran hemen her okula tübitak tarafından 5 bin lira para verildi "bir bilim fuarı yapın" diyerek), insan kalitemizle ilgili.