şükela:  tümü | bugün
  • doldurdukları fetöcülerden sonra arda kalan boşluğun badem bıyıklı akplilerce doldurulmasından sonra arapça yazılı muskanın bile teknolojik birşey olabileceği bir yer haline gelen tübitak'ta sıradan bir gün. rasyonalizm gibi, mantıklı düşünmek gibi nosyonlardan arınıp at gözlüğü ile dini bilim yaratmaya çalışırsanız olacağı budur.
  • din dersinin zorunlu olduğu bir ülkede geliştirilmiştir.
  • dalga geçilecek birşey göremediğim projedir. counter yapmış, anahtarla tetikliyor. flash'a yazmış, okumuş. dini eğitim veren bir okulda okuduğu için de işe yarar birşey yapmak istemiş. elektronik, yazılım ve inovasyon açısından bakıldığında eleman sonuçta bir değer üretmiş. geliştiren arkadaş bugün salavat sayar, yarın adım sayar, bir gün uçak savar. bir yerden başlamak önemli. tübitak' ın, geliştiren kişinin ya da projenin hangi özelliğinden ötürü destek/onay verdiğini bilmemekle birlikte geliştiren kişiye çıktının, proje amacının ne olduğuna bakılmaksızın din, dil, ırk gözetmeksizin destek verilmesi gerekir. çıktı dinle alakalı olunca mikroişlemci yerine melekler çalışmıyor ki içinde.

dip not: o komik doing sesinin bir sonraki aşaması text to speech onun da bir sonraki aşaması voice control' dür. emeklemeden yürünmez dostlarım.

edit: ürünün hazır çin malı olduğuna dair mesaj aldım. şayet öyleyse ironi deyip kurtarabilir miyim acaba.
  • (bkz: fremdschaemen)
  • enteresan proje. yalnız ben videodaki sese odaklandım.*
    --- spoiler ---

doing doing*

--- spoiler ---
  • (bkz: incredible turkish technology)

çin malı zikirmatiği kağıda bantlamışlar...
  • allah akıl fikir versin ya. 2 liraya satılan çin malı zikirmatik leri kağıda yapıştırıp imam hatip lisesi duvarlarına yapıştırmıilar olmuş sanaproje (!).

hayır bi elektronik devre yaparsın. tüm düğmeler ortak sayılır otomatik. ne çok hangi düğmeye basılmış hangi zaman aralıklarında yoğun kullanılmış gibi basit analiz ler yapan bi iki satırı filan yazarsın yine anlarım.

bu ne muhtar .

yazık. valla billa tilla yazık . bu çocuklara yazık. koca okulda bi tane asgari donanım da bi hoca çıkıp ne yapıyorsunuz dememiş. yada madem bunu yapacaksınız şöyle şöyle yapın da bi şeyler öğrenin dememiş.

al zikirmatikleri. yaz dövizleri. yapıştır sağa sola. oldu sana proje (!).

bu ülke adam olmaz ya. cidden.
  • geliştirmek gereken bir proje. digital zikirmatikten sonra çağımızın en büyük buluşu bence. ihtiyacı görüyor ve saadet
    zinciri gibi yayılmış. oraya birde para mekanizması takıp her salavat 1 lira diyerek ülkemizin dış borcu ödenebilir. bakalım bedava olmayan selamdan kaç kişi yararlanacak kaç tanesi samimi müslüman. müslüman kapitalistler göreve. ülkemizin itibarı olan uçaklara, yazlık-kışlık sarayın masraflarına, 4 milyon suriyeli müslüman kardeşlerimizin giderlerine, deli dumrul köprülerine, makarnalara kömürlere bir nebze destek olmak istemezler mi?
  • evet saçma ama bilmeden de her boka kafa atmayın aq.

proje denilen şey milyon dolarlık yatırım değil aslında 'fuar' kapsamında yapılan tübitak 4006 gibi basit etkinlik. okuldan en az 20 adet proje / etkinlik istenir. toplamda faturalandirmak suretiyle tüm projeler için max 5000 bütçe ayrılır okul başına. maksat tübitak in adı duyulsun çocuklar işe yarar bir şey düşünsün, iki kağıdı birbirine yapıştırsa o bile yeter ki dediğim gibi amac çocukları bir şeyler yapmaya teşvik etmek, tübitak in adını duyurmak. bilinçlendirmek.

ayrıca eski videoları hortlatmanin amacini da anlayabilmiş değilim. mağaralarınızdan çıkınız.
  • tubitak onaylı olduğunu ben anlamadım anlayan birisi aydınlatırsa sevinirim.