*

şükela:  tümü | bugün
 • tubitak'in yayinladigi kimisi populer bilim, kimisi ise direk bilimle ilgili kitaplarin ortak adi. cok cesitleri vardir. genel kitaplar su lise defteri boyutundaki unlu bilimadamlari tarafindan yazilmis olanlardir. gencler ve cocuklar icin olanlari da vardir. bunlar da harita-metot boyutundakilerdir. bir beyaz kapakli, gosterissiz olanlari vardir. bunlar da genelde bilim olimpiyatlarinda cikmis olan sorulari icerirler. hepsinin kagitlari ve ciltleri kaliteli, fiyatlari ise uygundur. icerikleri ise mukemmeldir.
 • yalnizca populer bilim kitaplari degil, bilim ve teknik ya da bilim cocuk gibi populer bilim dergileriyle, bilimsel dergiler gibi yayinlari da tubitak yayinlarina dahil edebiliriz
 • kitap yayinlarinda kesin zarar ettigini dusundugum yayinlar butunu.o kadar kaliteli baski + buyuk ebatlar 4.5 milyona falan satiliyor.bilimi herkese sevdirmek icin cok cabalayan karsiligini tam olarak aldigini pek zannetmedigim hadise.
 • yayınladığı yeni resimli kitaplarıyla taktirimi toplayan, keşke biraz daha sosyal bilimler üzerine yoğunlaşsa dediğim yayınevi.
 • tubitak'in turkiye butcesinin 0.75'ini aldigi ve bu paranin buyuk kisminin da uydu ara$tirmalarina gittigi du$unulurse, tekel mekel degil direkt halka hizmet politikasiyla yola cikmi$ sevimli urunlerdir.

  carl sagan'in tugla gibi kavgada is gorur nitelikteki karanlik bir dunyada bilimin mum isigi eseri gun itibariyle 5.000.000 liraya satiliyor.. benzer ebattaki hasan cemal'in kurtler cali$masi 22.000.000 lira.

  istendiginde oluyormu$ demekki.
 • resimli cep kitapları dizisinin baskısı çok güzel ve çok ucuz * *.. .. benden şukela aldılar
 • acin bakalim tubitak kitaplarini hepsinin icinde hangi matbaada basildigi yazar. cunku, hepsi ihale usulu cesitli matbaalara verilir. yani kitaplar devletin (tubitak'in) matbaasinda basilmaz. zaten tubitak in matbaasi da yok! hangi kitapta matbaa adi yazmiyor cok merak ediyorum. ulen yoksa, tubitak kitaplarinin da mi korsani cikti piyasaya?
 • tübitak yasası nın tbmm de onaylanması, akabinde tübitak bütçesinin milli eğitim bakanlığı'na bağlanması sonucunda şu anki kaliteli ve ucuz kitap çizgisinden uzaklaşması olasıdır. çünkü yobaz insanlar bilimi ve bilimin yaygınlaşmasını hazmedemezler.

  (bkz: iran)
 • yayınladığı kitapların arkasına --basılı fiyatlardan farklı satılamaz-- ibaresini koyan, uyanık kitapçılara göz açtırmayan, tek amacı biraz meraklı ve bilim sevdalısı insanları ilginç konularla dikkatini bilime daha bir çekmek ve bilgilendirmek olan kâr amacı gütmeyen güzide kurum.