şükela:  tümü | bugün
 • tuborg'un üç yeni reçeteyle ürettiği; ipa, brown ale ve marzen lager olarak satışını yapacağı seri. ismi, tuborg efsanesi brewmaster frederik'den geliyor. market satışı olmayacak ve sadece belli başlı mekanlarda satılacakmış.

  yeni biraların üretilmesi güzel olsa da, erişilebilirlik açısından sadece büyük şehirlerde bulunacak olması çok saçma geliyor. tabi ki fiyatları da bir o kadar yüksek olacaktır. bekleyip görelim..
 • lansmanı geçen hafta yapılmıştır. 35cl dönüşümsüz şişelerde satışa sunulacak olup ipa olan yeşil, brown ale olan bordoya yakın bir kahverengi ve marzen lager olan da pembeye yakın bir etiket ile satışta olacaktır.

  bardak olarak duvel bardağına benzer tasarımda ancak daha tombul ve kısa boylu bir bardak düşünülmüş. bardak üzerinde beyaz renklerde sadece bir şekilde küçük fontlarla tuborg, altta büyük bir fontta frederik ve en altta ufak fontlarla "tuborg'un ilk brewmaster'ı frederik adına özel bir koleksiyon" yazmakta.

  türkiye'de böyle hareketler olması çok çok güzel. pazar payı olarak değil ama prestij olarak tuborg'a katkısı olacaktır.
 • (bkz: frederik)
  (bkz: #72168382)
 • yeşil etiketli ipa çeşidi güzel olmakla birlikte bir şişeden fazlası tat olarak doyurucu geliyor.

  ipa olmasından mütevellit şerbetçiotu yoğun. denediğim diğer ipa biralara nazaran daha tatlı. pek şekerli sevmeyenler için öncelikli tercih olması zor.

  son olarak 35'lik için 18 tl fiyat düşünülmüş.