• bomontiyi tek geçeceğim karşılaştırma. hem fiyatı güzel (2.5 tl) hem de yanında leblebi hediyeli, tadı acı olmayan ve güzel kafa yapan bir bira olarak bomonti buldum mu kaçırmıyor içiyorum.
 • bomonti plajların, pikniklerin gözdesidir; tuborg gold ise ev ortamı sohbetlerin. tatları, bana göre yakın olsa da kazananın bomonti olacağı kapışmadır.
 • gün zor geçmiş, belki fiziken değil ama zihinsel olarak bitmişsin, beynin patlıyor...
  önce gideceksin alacaksın kardeşini arkadaşını yanına ineceksin sahile bi güzel koşacaksın, bedenini yorup beynini şarj edeceksin, eve gidip güzel bir duş alıp piza siparişi vermeyi planlayarak dönüş yolunda markete gireceksin. piza ve pes'in yalnız kalmasın, birbirlerini özlemesinler diye tuborg gold almak üzere raflar arasında gezineceksin, bakınacaksın, tüm marketin altını üstüne getireceksin. bulamadın mı hemen pes etmeyip başka marketler de deneyeceksin, anca tüm ümitler tükenince yol alacağın raf bomonti rafı olacak. kaldı ki gerçekten bomontiyi (zaten bunun da adı değişti galiba, tekel mi oldu ne) bulmak da tuborgu bulmaktan daha zor.

  bu arada efeste bir süre çalışan bir arkadaşım oldu, sıkı bira içicisidir. bomonti, fıçı, kutu, miller vs biraları şişeden bardağa koymuşlar, kendi aralarında denemişler, hiç biri de hangi biranın hangisi olduğunu bulamamışlar. bu da dip not olsun.
  ulan gözüm kapalı millerı efesten ayırırım diyen ben de bu deneyi yapmak için sabırsızlanıyorum.
 • sonucunda tuborg gold'u tercih etmeyeceğim karşılaştırmadır.
  denediğimde, içerken gayet iyiydi ancak çıkışında (zıçarken) yaşattığı zorluk ve etrafa yayılan bayat bira kokusu, bir daha tuborg gold'a yaklaşmamı engelledi.

  tekrar söylüyorum, sadece içerkense, tuborg gold enfes gelmiştir bana.