şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde şiddetle savunduğum, iliklerime kadar hissettiğim önermem.

sözlükte, arkadaş çevremde ve genel olarak üniversiteli gençlerde durmadan duyduğum bir tuborga tapma, bayılma olayı var. bu genelde yanında bir de efes nefretiyle geliyor. tuborg'u sevmenin efes nefretinden kaynaklandığını düşünmekle beraber bu kadarla kalsa anlayabilirdim. ancak bu tayfalar aynı zamanda tuborg'un gerçekten iyi olduğunu da utanmadan sıkılmadan savunuyor ve beni çok üzüyorlar.

tuborg açıkça özellikle türkiye'de abartılmış, şişirilmiş bir biradır. başıma bir şey gelmeyecekse ekleyeyim efes malt da on basar.
  • katıldığım hede.
  • onu bunu bilmem ama şu an 4.sünü yuvarlandığım ve göbeğimi şişirdiği bir gerçek(:
  • aventinusla falan karşılaştırınca hakikaten balondur. ama söz konusu efes bomonti tuborg üçlüsü ise balonların renkleri farklıdır sadece. ülkemizde balonların fiyatı daha ucuz olduğu için mecburen balon alıyoruz. ha aynı fiyata uçan balon alırsın, ipinden tutup uçarsın o ayrı. bir de bir gün uslu bir çocuk olursanız kim bilir belki ormanda balonla yürüyen şirinleri bile görürsünüz. (bkz: schneider weisse)(bkz: belgrad ormanları)
  • tuborg’u var ya sarhoşken bile içmem.
  • efes boykotu falan derken boş yere prim yapan bira markasıdır, boykot sayesinde şişirilmiş bir balondur. alman biraları ile karşılaştırmak haksızlık olur ama türk biralarıyla karşılaştırıldığında da albenisi yoktur, herhangi bir efes birası varken kesinlikle tercih etmeyeceğim biradır.
  • içimi çok güzel olan ama deli gibi şişiren bira. o şişlik yüzünden uzun süre önce içmeyi bıraktım.