şükela:  tümü | bugün
  • tuborg şehir temalı bira kutusu tasarımlarını birkaç twitter kullanıcısı birilerine ispiyonladı diye yasal izni olmasına rağmen toplatma kararı almış.

https://twitter.com/…ayi/status/1341433159511117830

tüketicin bile olmayan üç beş kişi twitter’da şikayet ediyor diye gerçek tüketicilerini zerre umursamayan böyle bir karara imza atmak gerçekten alkışlanası bir durum.

e yarın bir gün tüketicin olmayan üç beş insan ‘’sarı renk kutsaldır, bira kutularınız üzerinden kaldırın. bundan sonra ürünlerinizi gazetelere satarak satın’’ diye nüfuz sahibi kişilere şikayette bulunursa ne yapacaksınız?

reddetme şansınız olduğunu düşünüyor musunuz?

çünkü daha önce yasal izniniz olmasına rağmen söylediklerini yapıp ‘’evet bu adamlara istediklerimizi yaptırabiliyoruz’’ mesajını bir kere verdiniz.

türkiye'nin bu halde olmasının en büyük nedeni tuborg'un yöneticileri gibi yöneticilerin ülkenin her yanında olması maalesef.

madem gerçek tüketicilerinizi umursamıyorsunuz biz de yola diğer markalar ile devam ederiz.

siz de artık bundan sonra su satarak müşterileriniz olmayan insanları memnun edersiniz.
  • ama desen ki bu adamların ödediği vergilerle şehrine yol yapalım, okul, hastane yapalım hepsi sıraya geçer.

edit: ulan ne alıngan çıktınız be.
  • (bkz: fantastik dertler nelerdir nasıl sikilirler)

bunlar iyi ki kolanın üstünde yazan şehir isimlerini görmemişler.
    hani o israil'i prostesto için kola satın alıp yere döken einstein'lar var ya, hah; onlarla biraları şikayet edenlerin aynı grupta olduklarına yemin edebilirim.
  • yazık etmiştir. bu lümpen pisliklere bu kozu vermeye gerek yoktu.
    ben de tuborg ürünlerinin alkol seviyesi çok düşük diye şikayet kampanyası başlatıyorum o zaman. beni de dinleyecek misiniz?
  • futbolla alakalı bir eşyaya basılsa gururla gösterirler, ki bence futbol alkolden bile tehlikelidir...

(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
  • coca cola vb yaparken sorun yok.

neticede müslüman ülkeyiz.

aslında piyasadan toplanmasa fark etsem alırdım. ki aslında şişeden içmeyi severim. tasarım fena değilmiş sanki.
  • alkole karşı hassasiyetleri keşke kul hakkı gibi hırsızlık gibi önemli konularda da olsaydı.
  • bu duyarı yapan zaten bira içmiyordur, yada alkol herhalde. e ne diye bunların lafına göre toplattırıyorsunuz biraları. kime yaranacaksınız ki
  • bu ülkenin burjuvazisi bu kadar arkadaşlar. adamlar var olmalarını sağlayan cumhuriyet devrimleri yok edilirken mal mal bakıp izleyen insanlardan oluşuyor. tek amaçları başım ağrımasın, karım azalmasın.
  • tipik dinci tepkisi. herkes ne mal olduklarını biliyor:

(bkz: üstü allah allah altı yallah yallah)