şükela:  tümü | bugün
 • vazgeçilmezim, kıymetlim ve sezon aralarında heyecanla beklediğim 3-5 diziden biri olan bojack horseman ekibinden insanların da bulunduğu, 3 mayıs tarihinde yayınlanacağı duyurulan yetişkin animasyon dizisi. konusu bojack'e benzer sanırım ve başrollerinde 30'lu yaşlarda iki kadın olması harika.
  imdb sayfasındaki cast içinde, film boyunca korkunç rolüne rağmen, çıksa da harika gülüşünü bir kez daha görsem diyerek izlediğim şüphe filminin ben karakterini canlandırmış olan steven yeun'u görmek de ayrıca sempati duymamı sağladı diziye.`:^^` bu da böyle gereksiz bir ayrıntıdır.
  öyleyse buyurun hep birlikte fragmana.
 • inanılmaz sıkıcı ve kötü bir animasyon. 2-3 bölüm seyrettim, hayatımda izlediğim en kötü şey diyebilirim. jeneriği bile "beni izleme" diye bağırıyor resmen. bojack horseman'ı yapan ekip nasıl böyle bir şey kusmuş anlamadım.
  bojack ile yarattıkları mükemmel evrenin ekmeğini yiyelim diye düşünmüşler ama umarım şu çöplüğü bojack horseman'a bulaştırmazlar.
 • 20'li ve 30'lu yaşlara saniyesi saniyesine hitap eden feminist çizgi dizi serisi. realistliği korkutucu derecede düşündürücü ve komik. ekşici approved.
 • son zamanlarin en populer gogusu ile size diziyi anlatayim:

  me: mom, can i have bojack horseman ?
  mom: no, we have bojack horseman at home
  bojack horseman at home: tuca & bertie
 • müthiş
 • o kadar gerçekçi ve o kadar absürt ki.
  tek solukta tüm bölümleri bitirebiliyorsunuz.
 • ilk bölümlerde çok sıkıldığım çizgi dizi. bojack horseman'la beraber anılması falan beklentimi aşırı yükseltti sanırım, o yüzden başta beğenemedim. sonra bir baktım bayıldığım diziler yerine elim tuca & bertie'ye gidiyor, onu izliyorum sürekli. az önce bitirdim ve bittiği için de çok mutsuzum. bu ikilinin ilişkisi, yaşadıkları, çizimler, animasyon, alıştıktan sonra her şey mükemmel.
 • bojack horseman'ın yan dizisi, bojack horseman evreninde (?) geçen bir şey sanılıp başlanınca ilk bölümlerde hele de animasyonun patlayan renkleri ve bazı yerlerde bilerek basit tutulmuş çizimleri ile karşılaşınca çok çocuk işi ve zorlama geliyor. ancak üslubuna alışınca o yaşlardaki kadınların evrensel sorunlarının ne kadar mizahi bir şekilde ele alındığı anlaşılıyor, karanlık bir yanı var, sadece kadınlar beğensin diye yapılan feminist bir yapım da değil belli ki, hatta tutarsız feministlerle kendi içinde dalga geçen bir yanı da var. yine bojack horseman gibi dostluk ve yalnızlık kavramlarını dibini deşene dek irdeliyor ve bertie karakteri otuzlu yaşlarında, anksiyeteli her kadının kolayca kendinden birçok şey bulacağı bir tipleme olmuş, roberta "bertie" songthrush, sadece kendi üzerine oynansa bojack horseman serisinde bile kendine kolaylıkla yer bulabilecek, çok ince düşünülerek yazılmış bir karakter yani, sadece ilk bölümlerde "oo viiiii, çılgınlıklaaar, eğlenceee, absürt absürt şeyleeeer!" diye bağırıp çağırıyor olmalarına kanmayın, şans verilmesini hak ediyorlar efenim. tuca ise atsan atılmayan, satsan satılmayan arkadaş, bir nevi bojack'in todd'u, bakalım belki ilerleyen zamanlarda o da aslında derin bir yönünü gösterip şaşırtacaktır kim bilir. "seni o kadar özledim ki bir cult kurdum," cümlesini kelimelerinin tam anlamıyla söyleyebilen biri sonuçta. *
 • kafan güzelken izlemelik dizi tam. her şey çok güzel oluyor. sadece neredeyse her bölüm ağır munchies’e düşürüyorlar ama o bile tatlı.
 • bojack horseman bekleyenler kadrosunda takılırken izlemeye başladığım absürt ve gayet eğlenceli animasyon. sahneler çok hızlı, anlamak için kafanızın da hızlı çalışması gerekiyor fakat yemek yerken izleyip de full dikkatinizi vermeden bile gülebiliyorsunuz, öyle değişik bir karışım.

  --

  edit: izledikce evrene iyice alışıyor ve çok başarılı yerleştirilen detayları daha iyi yakalıyorsunuz. hayatı rutinler arasında sıkışmış, yenilik icin kıvranan "iyi kız" bertie ile kafadan kontak, anı yaşayan delifişek tuca'nin zıtlıklar içerisindeki dostluğu, güldürü motifleriyle gayet güzel işleniyor. 30'lardaki kadınları konu alıyor olması beylerde bir önyargı oluşturmamalı, dişilere dair oldukça gerçekçi mevzuları bu kadar güldürü eşliğinde ve tarafsız izleyebilecegimiz başka bir yapım bulmak zor. şahsen ben, beylerin iç dünyasını ve endişelerini ortaya koyan bojack horseman'ı da bu sebeple severek takip ettim.
  animasyonları ve paralel evren yapımları sevenler için konuşuyorum tabi.