şükela:  tümü | bugün
 • genelde para kazanmak icin yaptiklari is* disinda ugrastiklari hobi, eglence, organizasyon, sivil toplum kurulusu, spor klubu vs isler ile unlenmis kisilerdir. bunlar olmasa genelde pek de taninmayacak olmalari da bilinen bir gercektir. mesela (bkz: adnan polat),(bkz: yildirim demiroren), (bkz: suleyman seba) gibi, ornekler cogaltilabilir.
 • süleyman seba'nın içinde yer almadığı kesişim kümesi
 • cem yılmaz: kardeşi can yılmaz ile birlikte 100 bin lira sermayeli cmylmz fikir sanat film yapım adlı bir şirketi bulunuyor.

  tuba büyüküstün: 'istron elektronik teknolojileri' adlı bir şirketi olan oyuncu, bir saç telinden tır'a kadar çok çeşitli ağırlıkları tartan hassas teraziler, tartılar, basküller ve kantarları satışa sunuyor.

  tamer karadağlı: sanatçının tst gıda ve su sanayi adlı bir şirketi var. karadağlı ayrıca, türk patent ensitüsü'nden su sektöründe kullanılmak üzere 'suna' ve 'artı' markalarını koruma altına aldırdı. karadağlı'nın ortakları ise ali tirkeş (unilever ve goodyear pazarlamada çalışmış biri) ve ufuk tezer (yaşar holding eski cfo'su)...

  nükhet duru: new cat (yeni kedi) markasını tescil ettirmek üzere türk patent enstitüsü'ne başvurdu. bir süre önce kıyafet tasarlamaya başlayan nükhet duru, yeni bir koleksiyon hazırlayarak hazırgiyim sektörüne girdi. duru, nükhet isminin okunuşuna en yakın ingilizce isim olan new cat'i kendine marka olarak seçti.

  oktay kaynarca: son dönemdeki dizileriyle adından söz ettiren kaynarca'nın oto yıkama dükkanları var.

  ebru gündeş: sanatçı, ağabeyi cengiz kumartaşlı ile 'güntaş tarım hayvancılık' firması çatısı altında büyükbaş hayvan yetiştirip, süt üretiyor.

  seray sever: kozmetikçi tekin acar'la ortaklık yaptı. sanatçı, brad pitt gibi müşterileriyle tanınan abd'li lüks kişisel bakım ürünleri üreticisi kiehl's markasının zincirini kurdu.

  mustafa sandal: pop müziğin sevilen ismi mustafa sandal'ın 'fikiron sağlık ürünleri' adlı bir şirketi var.
 • (bkz: recep tayyip erdoğan)

  aslen tüccar olup başbakan olarak da tanınmaktadır.