şükela:  tümü | bugün
  • haddinden fazla abartılan bir akademisyen. bir yerde koyun olmayınca abdurrahman çelebi belirlemek de mesele oluyor. birbirinden sıradan iki de romanı vardır. kıbrıs'ın haşmet babaoğlu desek sadece dilbilgisi yanlışı yapmış oluruz.
  • dogu akdeniz üniv.si hukuk bölümünde idare hukuku dersi veren şahıs
  • öğrenciye bildiklerini aktarmak için adeta kendini paralayan,öğrencinin anlamadığı yeri de nefesi tükenip sesi kısılına kadar bastıra anlatan bu kadar emek vermesine rağmen pek takdir edilmediğine inandığım ve şimdilerde mumla aradığım idare hukuku hocası.ayrıca kendileri doğu akdeniz üniversitesinden sonra yakın doğu universitesinde de hocalık yapmıştır.
  • kendisi sol görüşlü bir hümanisttir. ikinci cumhurbaşkanı mehmet ali talat’ın müzakere heyetinde danışman olarak görev aldı. tufan erhürman’ın “kıbrıs’ın kuzeyinde yeni sol: kıbrıs türk soluna eleştirel bir bakış” çalışması, neresinden tutarsan elinde kalan kıbrıs türk solunun otopsisinde ihtiyaç duyulacak manidar bir öneri.
  • tombis, seker mi seker bir adam, ozellikle sohbeti superdir. "yeni sol" isimli kitabi kesinlikle okunmaya deger, ama esas ders cikarmasi gerekenlerin pek okudugunu sanmiyorum, ancak icinde gecen "deniz bitti" metaforuna takilirlar, bir tartisma programinda bile "deniz bitmedi, biz hala daha gidiyoruz" derler, tribunlere oynamaya calisirlar.

ayrica "yuzlesme, yozlasma, yazisma" diye giden bir kitap uclemesi vardir, ve su anda ilk ikisi basilmistir.

ciddilesirsek kendisi kibris'ta sol goruslu birisinin takip edebilecegi en yetkin insanlardandir, ve kalabalik/kamera onunde konusma, tartisma yetenegi asmistir, dili karsilastigim neredeyse butun insanlardan daha iyi kullanir.
  • doğu akdeniz üniversite'sinde ders veren, kanımca türkiye cumhuriyeti (kktc - included ) sınırları içerisinde yaşayan en büyük idare hukukçusudur.
    ileri derecede sol görüşlüdür ama faşistliğini yapmaz. annan planı 'nın hazırlanmasında model fikirleriyle, plana önemli ölçüde katkı sağlayan bu zat-ı muhterem, sınavlarında öğrencilerini tel tel döktürür. 3 kere dersini alırsınız, 4. defa da idare hukukunu geçince mutlu olursunuz.
    aynı zamanda ; tüm eşcinsellerin haklarını savunmasıyla tanınır. "gay ve lezbiyenliğe merakım yok, ama onlarında hakkı var" teziyle derste beni oldukça şaşırtmıştır.
    soft rock müzik dinler.
    `homofobiye karşı inisiyatif derneği` 'nin kurucu üyesidir. eşcinsel haklarını savunmasının en büyük temelinde, kktc ceza yasasında eşcinsel ilişkinin “doğa’ya aykırı suçlar” bölümünde değerlendirilmesi ve fasıl 154 ceza yasası kapsamında suç olarak düzenlenmesidir.
    yani kktc'de eşcinsel ilişkiye girenler bir çeşit zina suçu işlemektedir. bu da tam bir orta çağ zihniyetidir.
  • bu adam konuşurken farkettim ki dudağımın kenarından salyarak akıtarak dinliyorum adamı. konuşurken kendini dinletmesini bilen, kendini dinletirken bilgilendiren bir zat-ı muhterem. kıbrıs konusundaki düşüncelerine katılmamak elde değil ayrıca.
  • yenidüzen ve kıbrıs postası gazetelerinde yazıyor.önceden yenidüzenin sanat ekinde de yazıyordu ve tadından yenmiyordu, çok okuduğu belli olan, çok fazla kitap, yazar bilgisi olan,danışman, öğretim görevlisi, danışman,yazar, gazeteci.ayrıca sanatın çoğu dalına ilgi duyan,özellikle sinemaya..filmleri ve kitapları bir hukukçu gözüyle yorumluyor ki yazılarında, okumaya doyamıyor insan.sanat ekinde artık yuazmadığı için bahsi geçen gazetelerde hukuki değerlendirmelerini okuyabiliyoruz.
  • öğretmek için doğmuş olan, sabırlı ve gür sesli idare hukukçusu. insanı öğrencisi olduğu için mutlu eden sempatik bir yana da sahip.
  • ondan ders almanın bir ayrıcalık olduğunu hissedersiniz.