şükela:  tümü | bugün
  • aslen ankaralı olup adanayı yurt benimsemiş, mühendis olmasına rağmen tiyatro oyunculuğu, yönetmenliği, eğitmenliği eden, bunun yanında sinema kursu, kısa film yönetme ve oyunculuğu etme gibi işlerede bulaşmış hatta bulaştırılmış huysuz, aksi sinir bir insandır*.
    (bkz: birikiuc4)
  • yonettigi kafe isimli kisa film ile adanalardan taa cannes lara gidecek olan guzel insan.
  • "kafe" kısa filmi ile amerika "romance in a can" festivaline katılmış olan, çalışkan, iyi yürekli ve yakışıklı yönetmen.
  • sinemaya dair, iyi niyetli bir youtube kanalı sahibidir.
    burhan ilkılıç'a attığı toplarda aklı kalsa da tatlı tatlı sohbet ediyorlar.
  • bu adam adana'dan dünyaya açılsın istiyorum. kafasını işlerden kaldırabilse uzun metraj film çekecek de, işte.
  • youtube’da ilgiyle, merakla takip ettiğim, çok şey öğrendiğim bir kanala sahip. burhan ilkılıç’la daha çok film çözümleseler keşke. ancak küçük de bir eleştirim var. bazen, hatta bazen de sıklıkla burhan bey’le konuşmaları biribirine giriyor, ikisi aynı anda konuşmak istiyor gibi oluyor. burhan bey bir şekilde susup, ya da susturulup* şimşekcan devam ediyor. bu diyalog dengesi bir düzene oturtulabilir.

sinema, sanat alanında çalışan insanların istanbul yerine anadolu’da da var olduğunu görmek güzel.

bir de eski videolar sessiz, insansız mekanlarda çekildiği için daha güzel ve kaliteliydi. son birkaç videoda sanırım toplantı, atölye tarzı bir buluşmayı videoya almaya başlamışlar ama like’ımı istemeye istemeye attım. eski format daha iyiydi. ses ve görüntü kalitesi , ikilinin performansı öyle daha güzeldi.

son olarak istek parça.* kieslowski’nin dekaloglar’ını ya da başka bir filmini inceleseler keşke. şu an tam emin olamadım, blue’yu incelemiş olabilirler ama daha çok incelesinler. aynı şekilde haneke’nin başka bir filmini, tarkovski (andrei rublev), yerli sinemadan emin alper gibi isimleri de incelemelerini isteriz.
  • bence 2020de ilk uzun metraj film projesine baslicak olan alçakgönüllü senarist ve yönetmendir.
    ayrıca youtube kanalında ve adana'nın belirli mekanlarında film okuması yapar. (ücretsiz)
  • burhan ilkılıç ile birlikte oldukça ilgi çekici youtube videoları çeken sinemacı. film çözümlemelerinin içeriklerini çok sağlam bulduğumu belirteyim. ayrıca videoların da akıcı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum.

sosyal medyada da iletişime ve etkileşime açık bir kişi. soru ve görüşlerinizi yazarsanız size geri dönüş yapacaktır.