şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da tunalı hilmi caddesinde şube açmış marka. ankara'daki egelileri sevindirmiştir.
  • ilk subelerini aydin da actiktan sonra cig gibi buyuyerek tum egeyi kaplamaya baslayan citir cerez zinciri.kornet dondurma kulahi icinde sattiklari incir ezmesiyle ege bolgesindeki tecavuz vakalarina ivme kazandirmistir.
  • bakırköy şubesinde 10 tl lik alışveriş yapıp 10bin usd lik alışveriş yapmış gibi muamele gördüğüm kuruyemiş dükkanı.

--- spoiler ---

üstüne türk kahvesi ikram ettiler.

--- spoiler ---
  • eğer türkiye'den bir gün bir dünya markası çıkacaksa buna ilk aday tuğba kuruyemiş'tir.sadece biz türklerde olan doğal yemişlerin kurutularak çerez olarak tüketilme alışkanlığını dünyaya yayabilecek bir kalite ve ürün yelpazesi var. (fındık fıstık her ülkede var ama bizim gibi tv seyrederken ya da eğlence için balkona oturup yenmiyor, cips vs. pazarı elde tutuyor)
    ayrıca incir ürünleri, kuru meyveleri, gofretleri vs. sağlıklı yaşamak isteyen kimyasalllardan kurtulmak isteyen herkesin tercihi olmalı. dandik boyalı gofret vs yiyeceğine incir döneri ye arkadaşım. mutlu olursun!
    özellikle bu tip ürünlerde kaliteyi artırması halinde ününün türkiye'yi aşması çok mümkündür ve bende pek sevinirim.
  • bakırköyde, cadde üzerinde beyaz adam*ın karşısına bu ayın başında açılmış olan kuruyemişci.

başta "gülümseme" sloganı ile yola çıkan bir kuruyemişçi oldukça ilginç geldi diyebilirim,
    bir kuruyemişçiden öncelikle gülümseme talep etmezsiniz çünkü, lezzet tazelik falan ararsınız.
    ama kapıdan girer girmez her biri birbirinden güler yüzlü, ama bunu hostes yapaylığıyla yapmayan görevliler karşıladı bizi,
    amacımız bikaç lokum almaktı, oysa çıkıtğımızda elimizde orta boy bir çantayla ayrıldık..
    patlamış mısır, tadımlık sunulan lokumlar, çerezler, üstüne üstlük açılış şerefine zevkle döşenmiş cafesinde ikram edilen bol köpüklü birer türk kahvesi ile gerçekten "şımartıldık".
    şunu söyleyebilirim ki daha aldıklarımızın tadına bile bakmadım,
    ama fevkalade memnunum, işte budur!

burada bakırköy şubesi özelinde tüm ekibi tebrik ediyorum.

sadece ufak bir not,
    cafe kısmındaki koltuklar çok rahat ama sehpa ile arasında bir boy dengesizliği var,
    o bir sehpa mı masa mı önce bunu netleştirmek lazım,
    bence az daha yüksek olabilir.
  • ben aydın'a geldiğimde kendi çapında tek bir dükkandan ibaretten bugün ege'nin kuruyemiş devi olmayı başarmış firma. kaliteli hizmet sundukları gibi sahipleri de güleryüzlü insanlar, anadolu beyefendileridir. bugünkü konumlarını kesinlikle haketmektedirler.

buna karşın zamanında -aydın'da iken- rakibi olan ve o zaman için hizmet, kalite vb pek bir farkları bulunmayan seçkin kuruyemiş'in neden tutulmadığını hep merak etmişimdir.
  • kuruyemiş imparatorluğu.

ortaklar'da cumartesi kurulan pazarda bi yer açardı bunlar. her hafta kilo kilo kuruyemiş alırdık. o kadar güzeldi ki beyaz çiğdemleri, bir tepsiyi tepeleme kabuk dolduruncaya kadar yerdik. bazen oturup saatlerce çiğdem içlerini biriktirir, sonra 2 dakika içinde hepsini yerdik.

bir kuruyemişin tuğba'dan alındığı bir tane yendiğinde belli olurdu. büyümeyi gerçekten hak eden bir firmaydı ve yıllar içinde gerçekten büyüdü. en iyi dileklerim onlarla, daha da büyüsünler.
  • müşteriye fazlasıyla değer veren yer.

gittiğinizde kahve ikram ederler. çalışanları güler yüzlü, ürünleri kaliteli. daha ne olsun?

müşteriye değer veren iki hizmet / yer bilirim.

- tuğba kuruyemiş
    - enpara.com
  • istiklal caddesinden geçerken her arkadaşıma muhakkak aydın menşeli olduklarından bahsederdim, yanımdakinin sidik yarıştırıp kayserili işadamlarını meydana kadar say say bitirememesiyle bu huyumdan vazgeçtim.
  • konak meydanda ki şubesinin elemanlarının aldığımız 2 liralık leblebiye bile kahve içer misiniz diye teklifte bulunduğu kuruyemişci. evet 3 kişiydik ve tek amacımız 2 liralık leblebi alıp 3 türk kahvesi içmekti bizi hiç geri çevirmediler. üstelik masalarında da insanların not yazması için hatıra defterleri bulunur. girişimcilerin örnek alması gereken marka haaa tabi kalitesine değinmiyorum bile..