şükela:  tümü | bugün
  • atv haber muhabiri. marmara universitesi iletisim fakultesi mezunudur.
  • yediği kaldırım taşı büyüklüğündeki dolu parçalarıyla şekilden şekile giren, kafası delik deşik olmasına rağmen anonsunu kesmeyen aslan yürekli muhabir ablamız

güldüm allah affetsin.
  • haber sunarken ellerini kullanmayı abartan spiker.

birinden belli ki vücut dilini kullan diye bir tavsiye almış ama bunu abartıyor. çektiği şey dandik bir reklam olsun, ucuz peynir zeytin haberi olsun, yeni çipli kimlik nasıl alınır olsun mikrofonu tutmadığı elini resmen bir orkestra şefi gibi kullanıyor, sesini bir alçaltıp bir yükseltince de etkileyici olduğunu düşünüyor ama ben buradan söyleyeyim son zamanlarda gördüğüm en sinir bozucu haber spikeri tarzı budur.

kendisine nerde dandik haber var, gidip orda bekleyeceksin demişler herhalde.
  • gördüğüm en iğrenç haber sunan muhabir. o ne abartı öyle. umarım burada yazılanları olur da kendisine azıcık çeki düzen verir.
  • tipik haber bülteninin tipik muhabiri desek yanlış olmaz diye düşündüğüm muhabir.
  • (bkz: erkek fatma)
  • bunu muhabir yapan ve medya dünyasına sokanın psikolojik sorunları vardır. arkadaş hiç bu kadar itici bir muhabirle karşılaşmamıştık evde. kim nasıl onayladı ve muhabir yaptı merak ediyorum. ne zaman bok gibi haberler olsa görünüyor. hadi görünmesi sorun değil o kadar saçma ve içi boş haberler yapıyor ki bıkkınlık geldi evde.

bu hafta 2 gün üst üste pazar fiyatlarını konu alan haber yapmış. pazarda mı yaşıyor nedir? tüik bu kadar fiyatları sorgulamıyor, senin başka yapacak işin yok mu be kızım diyesim geliyor kendisine.

haberciliği fiyat kıyaslamak sanmış kendisi. allah kendisine akıl fikir ve yeni bir sektör versin diyorum sadece.
  • vasat bir muhabirdir. el ve kol hareketlerine ise hiç değinmeyeceğim.
  • sunucu. evet evet muhabir değil sunucudur kendisi, zira yaptığı haberleri herhangi bir insan da yapar, kendisi muhabirliğinden dolayı değil sunuculuğundan dolayı o konumdadır. ha sunuculuğu başarılı mıdır değil midir tartışılır ama kesinlikle bir muhabir değildir, yaptığı iş muhabirlik değildir.
  • adını öğrenip burada gömmek için haberin sonuna kadar kendisine katlandım. ne derece kötü haber sunduğunu anlayabilirsiniz sadece bundan. başka sözüm de yok.