şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle kanıt niteliğindeki video:

+18

"19 yaşındaki tuğba babasından işkence ve daha kötü davranışlar görüyor! annesi yatalak. daha önce polise gitti ancak 10 gün uzaklaştırma ile baba serbest bırakıldı. siz de tweetle butonuna basarak tuğba’nın çığlıklarını herkese duyurun! #tuğbayayardımedin"

babası tarafından her türlü işkenceye maruz kalan biri ve sadece 10 gün uzaklaştırma almış. anne yatalak. iddiaya göre videoyu anne ya da kardeşi çekmiş.
  • arkadaşlar lütfen bu konuya ilgi gösterin yukarıda kalsın.
  • az önce twitter da rastladığım iğrenç olay.
    (bkz: up)
    lütfen el atın da yakalansın şu dallama.
    gündem olmalı.
    edit:harf
    (bkz: kızına işkence eden baba) diğer başlık
  • adalet güçlerimiz sağ olsun sosyal medyada linç edilmeyen kişiye ceza kesilmiyor.

tuğba için sesimiz çıkacak da sesini duyuramayanlara kim yardım edecek?

#tuğbayayardımedin
  • şerefsiz bir babadan (!) hak etmediği bir muamele gören tuğba'nın yardımına koşma isteği.
  • devlet asli görevi olan vatandaşını koruma görevini yapmalı artık !!
  • umarim bu kizcagiza yardim edilir. oburunun de agzini burnunu kirip iceri tiksalar keske.
  • up arkadaşlar yardımcı olalım, başlık yukarıda kalsın. bu şerefsizi umarım kısa sürede yakalarlar.
  • kendini öldürtme bana sus?

konuşamıyor bile yardıma giden yok çaresizlik ne zor şey allahım. gece gece 1 paket sigara bitirdim yazıları olsun bize, bu devlete bu insanlığa bu zulme. bu video da bütün kadınların çığlığını duydum sanki çok canım acıdı bir erkek olarak utanmadım çünkü ben böyle bir utanç yaşayamam, o da bir erkek değilim zaten. fakat hiç bir bilgi bulamadım, anlamıyorum insanları bize bunları göstere göstere normalleştirme mi yapmak istiyorlar neden müdehale edilmiyor. bu psikolojik bir çöküntü çok yazık. diyecek laf yok yetkili yok kimse yok.

yardım edin!
  • hemen linç ekibinin toplanmasına sebep olmuş kanımca düzmece olayın etiketidir.

durun hemen girişmeyin, önce bir okuyun.

daha önce de birkaç kere söyledim, kayın biraderini kocasına linç ettiren kadın, ilgi çekmek için kendine zarar veren kızlar, sokak ortasında diğerinin abisi, öbürünün sevgilisi için ağza alınmayacak sözler söyleyen, iftira atan gençler vs.

birisi bana videodaki saçmalıkları ve aşağıdaki iddiaları açıklarsa bunun istismar ve şiddet olayı olduğuna inanacağım söz.

- adamın suratı görünmüyor, videonun başında bir sufle bekler gibi olaya sonradan girişiyor. kim bu adam, babası olduğunu nereden biliyoruz. videonun önü nerede sonu nerede, adam oraya nasıl geldi, nasıl direkt kızın üstüne oturdu.

- kızın iddiası beni dövüyor, ama her şey hazır maşallah. kendini dövdürmek için randevu mu almış, randevu saatinden önce gayet güzel bir açıdan çekim yapabilecek şekilde kamera mı yerleştirmiş. nasıl oluyor bu.

- bu tuğba'nın kız kardeşi olduğunu iddia eden ve ablam ruh hastası evde anneme ve babama saçma sapan şiddet uygulayıp bu tarz videolar çektiriyor iddiasına ne diyeceksiniz. kameranın hazır olması ve hal hareket bu iddiayı destekler nitelikte. kızın dediğine göre bu sözde dayak yiyen emo ablası anneye ve babaya şunları bunları yapmazsanız kendimi asarım keserim diyerek saçma sapan videolar çektiriyormuş. kız kardeşin mesajları yine bu kızkardeşin mesajlarına göre babası 72 yaşında adam, ki buda bizi aşağıdaki konuya getiriyor,

- ayı gibi bağıran 19 yaşında* kız tahminimce 60-70 yaşlarında olan bu adamdan nasıl kurtulamıyor. pozisyon değiştirebiliyor rahatlıkla, suratına güya yumruk yerken bağırmasında en ufak bir azalma yok. 19 yaşında ve görüntülerde gözüken boyutlarda bir insan evladı bu tarz bir şiddet görüyorsa en azından kurtulmaya çabalar, kurtulur da. adam zaten tutmayı da beceremiyor, düzmece. ağzından 2-3 tane öldürürüm döverim lafı çıkıyor ama evladına dayak atacak kadar delirmiş bir baba seni öldürürüm dese inanın böyle bir sesle demez.

- kızın instagram hesabı olduğu iddia edilen hesap twitter'da gösterilmiş, 1 dakikamı bile almadı bulmak. bu hesapta diyor ki annem ve babam kız kardeşimi de dövüyor. kız kardeşe bakıyoruz yok öyle bir olay biri birini dövüyorsa o da annemi döven ablamdır diyor. sinirleniyorum arkadaş, şunları gün yüzüne çıkarıp, ilgi odağı haline getirmeyin. tıktık

iyice saçma sapan bir ülke olduk. bu tarz ilgi açları yüzünden yalanı gerçekten ayırt edemez olduk. ruh hastası bir nesil yetişiyor sosyal medya ilgisizliği yüzünden intihar eder, adam öldürür, iftira atar.

edit: linkler eklendi.
    edit 2: hesabı gizlemiş ama instagram hesap linki
    edit 3: kızın kendisine ulaştığını ve tweetleri ve postu kaldırmasını istediğini iddia eden bir kişinin paylaşımı. tıktık anne ve kızın bir olup babadan kurtulmaya çalıştıkları yönünde de bir iddia var. amaca ulaşılmış ve baba zaten tutuklanmış. andavallar küfretmeden önce şu soruyu cevaplasınlar, baba kıza şiddet uyguluyorsa o videoyu kim çekiyor, annesiyse neden engel olmuyor, annesi değilse kim ve yine neden engel olmuyor. yok videoyu çeken biri yoksa da kız ne yaptı, nasıl ayarladı da başı sonu kesilmiş bu videoyu çekebildi. diğer sorularım bakidir ve küfreden dingillerden cevabını bekliyorum, zira şiddet ve istismar kabul edilemez bir şeydir tıpkı haksız linç gibi.