şükela:  tümü | bugün
 • tuğçe kazaz'a 5816 numaralı atatürk'ü koruma kanunundan "kemalizm ile arasına mesafe koymayan allah ile arasına mesafe koyar" sözü nedeniyle üç yıla kadar hapis istemiyle dava açılmış.

  söylenecek söz bulamıyorum, bu ülkede kemalistler kadar zalim ve faşist bir güruh yok. şimdi bu sözde ne var? hakaret mi var, iftira mı var, yanlış bilgi mi var? kabe arabın olsun anıtkabir bize yeter diyen siz değil misiniz? atatürk yarım bir ilahtır manşetlerini cumhuriyet gazetesine döşeyen siz değil misiniz? kuran okumayı yasaklayan, kuran harflerini yasaklayan, pek çok camiiyi kapatıp depo, ahır, hatta meyhane olarak kullanan siz değil misiniz? muhammed için arapoğlu, kuran için arapoğlunun yaveleri diyen siz değil misiniz? ezanı türkçe okutmak suretiyle aslını yasaklayan, ezanın aslını okuyanları tutuklayan siz değil misiniz? kuran'da açıkça haram yazan bira ve viski fabrikalarını kuran siz değil misiniz? kadınlara allah'ın açık bir emri olan başörtüsünü yasaklayan, başlarından zorbalıkla çekip alan siz değil misiniz?

  şimdi de kemalizm'le arasına mesafe koymayanların allah'la arasının iyi olduğunu iddia edecek kadar kafayı mı yediniz?

  gerçi siz benimle ilgili suç duyurusunda bulunurken "uzatılan atatürk kartpostalını almadım" yazdığım tweeti suç delili olarak dosyaya koyan tiplersiniz. sizin yapacağınız hiçbir şeye ve düşeceğiniz hiçbir seviyeye şaşırmamak gerekiyor.

  edit: zihniyetiniz kadar iğrenç ve aşağılık imalarınızı münasip bir yerinize münasip bir şekilde yerleştirin. kendisi benim ablam konumundadır, din kardeşimdir. gördüğünüz nefes alan her kadın hakkında düşünceniz, aklınız ve zihniyetiniz bozuk olduğundan dolayı, zannederim kendi alçak ve haysiyetsiz karakterinizle karıştırıyorsunuz.

  edit 2: aşağıdaki bazı faşist ırkçı ahlaksızlar kuyruğunu fare kapanına kıstırmış gibi kıvranıp inlediğine göre mesaj yerini bulmuş.
 • ya furki!!!

  dava yoldaşın din fırıldağı tuğçe hakkında dava açılmış ve sen üzülmüşsün! çok normal!

  sana şimdi atatürk’ten ve cumhuriyetin ilkelerinden bahsetmeyeceğim çünkü senin gibi provakatif ve ruhu paslanmış biri anlamaz maalesef.

  gerçekten dünya görüşü olarak sana en yakın kişinin tuğçe kazaz olması nasıl bir duygu!?

  allah sakınsın, ben intihar ederdim.
 • ceza davalarında dava açmayla kastedilen şeyin iddianame olduğunu varsayıyorum. aksi halde soruşturma sonucu takipsizlik çıkacaktır.

  iddianameyi hazırlayan kurum savcılıktır.

  daha sonra mahkeme hazırlanmış iddianameyi kabul eder.

  bu şekilde dava açılır, soruşturma ve kovuşturma bir bütün olarak ele alınır ve yargılama yapılır.

  başlık sahibi arkadaşa hakaret etmeyeceğim. keza değeceğini zannetmiyorum. sadece şunu merak ediyorum:

  noldu açtığın hakaret davalarından istediğin sonuçlar çıkmadı mı ki bugün burada savcıları hedef seçmişsin kendine? zannediyorum bir savcılar kalmıştı senin kafandaki abuk kemalist yaftasıyla yargılamadığın.

  ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, mevcut sistemde bir fiil suç teşkil etmediği sürece hiçbir savcı kalkıp iddianame hazırlamaz. aksi mümkün fakat bu değil. kulağına küpe olsun.

  edit: ayrıca haksız hapis davası açmak ne ya? haksız fiil tazminatı mı istiyorsun. yargılama ve iddia erkine sahip makamları eleştirmek üç kuruşluk hukuk bilgi ve görgünle sana mı kaldı? şeriat sevdalısı.

  edit 2: açılmış halihazırda bir dava yokmuş, salt suç duyurusunda bulunulmuş. bu cehalete karşı, azıcık mantık içerdiğini farz ederek tuğla gibi entry girdiğim için kendimden utanıyorum.
 • haksız olduğu konusuna katılıyorum, başlık sahibi gibi bu kadının da cezai ehliyeti yok bence. sen ölmüş ve çoğunluğun saygı duyduğu bir lidere istediğin şeyi söylerken haksızlık değil ama bu haksızlık öyle mi? seni de göreceğiz yargılanırken furkan efendi, sözlük zirvesi yapacağız mahkemenin önünde.
 • engellemeyi unutmuşum dedirten başlık. teşekkürler.
 • yazmayayım dedim ama "bira ve viski fabrikalarını kuran siz değil misiniz"i okuyunca dayanamadım.

  onlar kurdu belki ama vergilerle bundan nemalanan da siz oldunuz, o nasıl olacak?

  yüz senedir bir beynin kurabildiği argüman sayısı bir tık öteye gitmez mi arkadaş, gitmiyor. hep aynı şey... temcit pilavı gibi dönüyor dolaşıyor, yine önümüzde. hani bir laf var ya, seversiniz siz: tencere tava hep aynı hava... işte aynen ondan.

  bir türlü kıvrılamayan beyin kıvrımlarınızda yok olup gittik hep birlikte. ilgilenmeyip uzak duruyorum bu tür haberlerden de entrylerden de ama nasıl bu kadar her defasında aynı bıraktığım yerde tekrar karşıma çıkabiliyorsunuz, hayret ediyorum doğrusu.
 • yeter be kardeşim. şu allahçılarla kemalistlerin birbirinin ağzını yüzünü kırdıkları, elleriyle birbirlerini gırtlakladıkları kafes dövüşleri açılmalı artık. üzerine de bahis oynanmalı üstelik. gerizekalılardan oluşan şu iki güruh hem birbirini parçalayıp azalarak yok olur. hem ölmeleri sayesinde ülkenin ortalama iq seviyesi yükselir. hem de yayın gelirlerinden oluşacak vergi gelirleri kamuya yarar sağlar.
 • tüm atatürk düşmanı o. çocukları, hepiniz yargılanacaksınız!