• dört büyüklerde forma giymiş tek futbolcu. yok lan o sergen'di.
  • değişik bir olay. mesela hac yerine umreye gitmeyi tercih etmişti tuğçe hanım. aradaki farklardan birinin şeytan taşlamak olduğunu düşünürsek, bu şekilde satanizme de göz kırpmış oluyor zaar. bir sonraki seçimini heyecanla bekliyorum.
  • kolaylıklar dini olan islam'ı suistimal etmiş mankendir.yarın birgün yahudi birini bulursa, yahudi olması da muhtemeldir artık.
  • (bkz: life of pi)

pi'ye özenen tuğçe kazaz'ın gerçekleştirdiği eylem. ilerleyen yaşlarında hindistan'da görebiliriz kendisini.
  • birseylerden sikilan kadinlarin saclarini kestirdiklerini veya boyattiklarini falan biliyoruz, ozellikle sevgililerinden falan ayrildiklari zaman. bunun edebiyatina girmeyecegim bilen bilir de sevgilisinden ayrildi diye sac boyatir gibi din degistiren de baska yok galiba.

- cok sikildim din degistirecem
    + neden kizim noldu ki?
    - sevgilimden ayrildim
    + kizim sevgilimden ayrildim diye din mi degistirilir?
    - ufff snn be slk
  • değişmeyen tek şey değişim parodisinin gözebatan oyuncusunun değişmez eylemi.
  • bence doğrusunu yapıyor.

aga benim üniversitede bir arkadaş vardı, yurtta tanıştığım; serkan. çok orijinal adamdı serkan. egeliydi yanılmıyorsam, izmir'de büyümüştü. yurtta tanıştığımız ilk hafta birlikte cuma namazına gittik. çocuğun dilinde sürekli bir allah kitap. kimsenin diniyle ilgilenmiyorum, kendi bileceği iş. bu arada satanizm filan da acayip moda o zamanlar. izmir'de satanistler kedi kesti, akmar'da ayin hazırlığında bir grup kıskıvrak yakalandı diye bir sürü haber dolaşıyor.

yurtlarda gece in cin hikayesi anlatma seansları olur, yurtta kalan herkes bilir. işte kuzeni kaybolmuş adamın, 3 ay sonra gelmiş ayaklara bi bakmışlar ters. hop kuzen kedi olmuş kaçmış. in cin besmele çekemezmiş, çekseler sikerlermiş filan herkes klasik hikayeleri anlatıyor. bizim serkan gayet sakin bütün hikayelerii dinledi ve anlatmaya başladı; bu aslında satanistmiş. baskıdan çekindiği için müslüman taklidi yapıyormuş. aga adam lucifer, mucifer bir başladı, in cin hikayeleri neymiş ki, piii. bilmem nerde bilmem kimi ne yapmışlar, kanla yıldız çizmişler filan. lucifer şunu yapmış, bunu yapmış, bilmem kime verniş ayarı. bu hikayeleri dinledikten sonra helaya gitmek büyük meseledir ya, koşa koşa gidersin helaya; 8 tane kazık kadar adam aynı anda, koşa koşa gittik helaya. kapılar açık işedik. sabaha kadar helaya ikili gruplar halinde gittik, düşün yani neler anlattı herif.

aradan zaman geçti, yurttan ayrıldım. serkan'la görüşemiyorum tabii eskisi gibi. bi gün dersten dönerken bunu gördüm, 3 5 lafladık.

-ortaam nereye?
    +camiye.
    -aga hayırdır, lucifer eylem mi istiyor?
    -yok lan ne eylemi, namaz kılıcam işte.

herif müslüman olmuş. insanlar değişir, ona da tamam.

üniversitede son aylarda yurtlarda kalanların aşina olduğu bir "yurt tayfasını topluyoruz, efsane tayfayı topluyoruz" geyiği vardır. bizi de vurdı. yurt arkadaşlarımla biraraya geldik. içki sofrasında oraya nasıl vardığımızı bilemiyorum ama mesele allah vardı yoktu, müslümanlık ve ateizm muhabbetine geldi. benim için mesele fevkalade basit; bu tartışmanın galibi olmaz ve ortam lüzumsuz gerilir. o yüzden uzak durup izlerim bu tip tartışmaları. serkan'ı bıraktığımda müslümandı ya, adam ateist olmuş. işte kur'an'da şu varmış, bu varmış, bilmem ne yazıyormuş filan diye dini savunan bebeleri madara ediyor. serkan'ıma bak sen!

ve nihayet mezun olduk. aradan da kaç yıl geçti. çok uzun zamandır haber alamıyorum serkan'dan. geçen benim hatun söyledi; serkan hristiyan olmuş. katolik filan da değil, protestan. nerden buldu da oldu bilmiyorum ama olmuş adam. feysbuk'ta incil'den alıntılar yapıyormuş.

şimdi ben tanrı olsam serkan huzuruma geldiğinde aferin lan derdim. huriyse huri, nuriyse nuri derdim. adam aramış, taramış, uğraşmış. öbür tarafta yüzbinlerce insan sadece doğdukları coğrafyadan ötürü en yakınlarındaki dine inanmış, kolayı seçmiş, üstelik inandıklarını mutlak doğru bellemiş. birileri hak ve tek gerçek din islam derken, öbürleri katolik siker demiş. kesmemiş, birbirlerini yemişler. can almış, can vermişler.

neyse ya, mevzu o değildi. serkan, evlendin mi ne yaptın bilmiyorum da, bu kızı kaçırma lan. seni tuğçe'den başkası çekmez.
  • emekliliği gelmiş futbolcuların arap takımlarına gitmek için yaptığı filistin açıklamaları gibi olan dönemsel değişim olayı. hangi arap prensi'ne yamanıyoruz acaba?
  • izlenen eski filmleri hatırlatan olgu.
    [http://tinyurl.com/ctk3kp2 http://tinyurl.com/ctk3kp2]
hesabın var mı? giriş yap