şükela:  tümü | bugün
 • şu anda trt müzik'te en güzel şarkıları üzmekte olan kişi. yapmayın tuğçe hanım, biz de üzülüyoruz. başka tarz olsa üzülmem de, sanat müziğine yazık oluyor. içim gidiyor gerçekten.

  bir de, müsade etseniz de yanınızdaki bey de (alp arslan) konuşsa. kendisi bütün bir cümle kuramadı henüz.
 • uzunca bir zaman nereye koyacağımı bilemediğim ses sanatçısı.

  akşam sefası'nı akşam cefası'na çevirenlerle birlikte pek çıkardı ekrana. arabeskvari yeni moda şarkılar okunan, sezenciğimizin ağır ve de ağdalı, keskin bıçaklı şarkılarını pek matahmış gibi yorum yorum yoran bir programa dönmüştü akşam sefası. esra içöz, yahya geylan, çiğdem gürdal, nusret yılmaz'ı dinlemek keyifli oluyordu da, diğerleri çekilmiyordu benim açımdan.

  ancak yalnızca akşam sefası'na bakmak olmaz tabii. nitekim ben aynı zamanda iyi bir trt nağme dinleyicisiyim. radyoda bol bol stüdyo kaydı dinleniyor, iyi de oluyor. nitekim halen genel notunu düşük versem de, gökhan sezen'in bazı şarkıları güzel yorumladığını ve dinleme keyfi bile verdiğini gördüm. tuğçe hanım'ın sesindeki güzelliği de radyo sayesinde fark ettim. görüntü yok, yalnızca ses kaydı var ve evet, tuğçe pala'nın söylediği çoğu şarkıda duyguyu hissedebiliyorsunuz. her ne kadar ismiyle anılacak bir şarkıyı henüz arşivime katmamış olmasam da, ismi geçtiğinde "aa, severim bak, güzel söyler." diyeceğim biri oldu. umarım bir gün ayşe taş deyince "bensiz ey gül gülşen-i alemde mey nuş eyleme" ya da melda kuyucu kılıç deyince "mahzun duruşun aşıka bin ömre bedeldir" ya da esra içöz deyince "uzun yıllar ötesinden hatırını sorayım mı" ya da ya da samime sanay deyince "unutamam seni", serap mutlu akbulut deyince "tutunacak bir tek dal" şarkılarını hatırladığım ve yüreğimde hissettiğim gibi o'nun ismini de bir şarkıyla özdeşleştiririm.

  bu tamamen kişisel bir değerlendirmedir. büyük olasılıkla kendisinin de (burayı okusa bile) umrunda olmayacaktır. artık klasik kategorisinde değerlendirmemiz gereken eserleri okumak, teknik ister, gönül ister, ses ister. sayın pala da umarım bu yönleri üzerinden hatırlanır hep.
 • izleyip hayran kalmak için
  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=39ckuc7sf0i)
 • arada dinlemek lazım gelen trt kişisi.
  trt den maaş alan ses sanatçılarına genelde gıcık olurum. ama bunun maaşı için verdiğim vergiler helali hoş olsun diyorum.

  http://www.youtube.com/watch?v=rth03eeh60w&nr=1
 • eskiden trt sanatçılarının kıyafetlerinden saçlarına,sarkı söylerken takındıkları edadan danslarına kadar her şeyiyle dalga gecen bizleri canan sezgin geylan ile beraber best modelcilik oynamaya sevk etmiş isimdir.kendilerinin yorumculuğuna söyleyecek söz yoktur tabiki.ama güzellikleri ve şıklıkları da göz doldurmakta.facebook ta hayranlarından gelen mesajlara aynı kibarlıkla dönüp cevap yazması da bir diğer husus.
 • akşam sefası isimli trt programının sunucusu ve yorumcularından biri. sunuculukta da gayet başarılı. zevkle dinliyoruz.
 • ah tuğçe hanım dediğim insan. ah tuğçe hanım, burayı okuyorsunuzdur sanırım. hiç fayda etmeyeceğini bile bile yine de yazacağım buradan. hani bir kişi yazar, iki kişi yazar, belki bir şey değişir.

  zevkimle ilgili kısım bu yazının konusu değil. kişisel olarak yorumlarınızı beğenmem, şarkıları üzdüğünüzü düşünürüm. ama bu zevk meselesi, konu bu değil. konu sizin tavrınız. dışarıdan iyi niyetli bir gözlemci olarak iletmek isterim, birazcık insanlara müsaade edin allanseniz. kendinizi program sonrası hiç izliyor musunuz? düet yapıyorsunuz, siz söylemeyi hiç bırakmıyorsunuz, yanınızdaki kişi girebilirse aralarda giriyor. sizin tüm düetleriniz böyle oluyor. bir müsaade edin de yanınızdaki de okusun biraz. ya da düet yapmayın baştan anlaşın, tüm şarkıları siz okuyun. veya ikili olarak program sunuyorsunuz, yanınızdaki kişi hiç konuşamıyor iki saat boyunca. tamam konuşun ama, arada sırada da nefes alın beyefendi de konuşsun iki satır. değerli tuğçe hanım, bütünüyle başka birinin söylediği şarkıda bile kendinizi tutamayıp oturduğunuz yerden eşlik ediyorsunuz. onu da bir kendisi söylese iyiydi.

  neyse, sonuçta üzülmenizi istemiyorum. ama sanırım size kimse iyi niyetle eleştiri yapmıyor. ben de bunu üstlenmek zorunda kaldım ne yapayım.

  sevgiler,
  bir türk müziği dinleyicisi
 • saç şeklinden olsa gerek şirinler'deki şirine'ye benzettiğim bir insan. biraz şımarıkça fakat yine de çocuksu bir görüntüsü var; eğer sahnedeki insan eser icrâsı sırasında kendini kaptırmışsa bu kızcağız arkalarda bir yerde gülerken göze çarpar.
 • bazı insanların neden çirkin bazılarınınsa neden bet sesli olduğunun cevabı. rabbim ne kadar güzellik varsa toplayıp toplaştırıp buna bahşetmiş sanki.
 • şu an radyo 4 ve trt nağme ortak yayınında buğulu sesiyle istek parçalar seslendiriyor, ud ve klarnet eşliğinde, dinleyin, dinlettirin.