şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlar dunia'nın üst katında sanat yapmaktan başını kaldıramayan bir kimseydi.
 • o da şöhret olmak yoluna adım atmıştır.

  ancak playback üzerine biraz daha pratik yapmalı ki şu çalışmada olduğu gibi amatör eğlendirmesin.

  canlı çalıyor gibi görünmek adına aşırı kasan görkem karabudak kardeşimize pek değinmiyorum bile.

  topunuz şarlatansınız.
 • ses işçiliği kısmını geçersek kadrajlardan bile sahtekarlığın boyutu ortada olan bir video yayınlamış müzikçi. kadıköy bebelerini kandırırsınız ancak.
 • (bkz: kaptan)
 • kaptan tekliği ile nostaljik hüzünler, derin iç çekişler ve sebepsiz dalgınlıklar yaşatan istanbul hanımefendisi.
 • seni görmem imkansız ve kahinar'ın ardından, geçtiğimiz günlerde ilk teklisi ve müzik videosu kaptan'ı yayınlamış; sesi nedense insanın kalbini kıran, içini burkan, kendisi de bir acayip güzel kişi.*

  şarkının prodüktörlüğünü jakuzi'lerin taner yücel ve bubituzak'ların görkem karabudak yaparken, klipte bora akıncıtürk ve ırmak altıner işbirliği var.

  albümü sabırsızlıkla beklenesi, konserlerinde en ön sıralarda groupie'lik yapılası.
 • yeni nesil, mıy mıy şarkı söyleyen ve amerikan aksanıyla türkçe konuşan şarkıcılar arasında * * * sesi gerçekten etkileyici olan tek hanımefendi.

  bence.
 • ilk albümü ¨gölgelerine¨ dün itibariyle dijital platformlarda** yayınlanmıştır.

  tam bir kış albümü olmasıyla beraber, uzun süredir dinlediğim en acayip, en güzel şarkılardan biri de bu zalım albümün içinde mevcuttur.*
 • öncelikle şunu bir kez daha hatırlatmak isterim. zira videonun açıklamasında aynen şu yazıyor, "kahinar ve seni görmem imkansız gruplarından tanıdığımız tuğçe şenoğul'un albüm hazırlıkları devam ederken, albümden ilk tekli "onun karanlık huyları" canlı performansla ilk kez fadeout istanbul live'da." bunun adı net biçimde sahtekarlıktır. buradan da oldurmaca yöntemiyle yapılan albümüne geçebiliriz.

  oldurmaca diyorum çünkü aylardır tatavasını dinlediğimiz, eşe dosta ısmarlama röportajlarla şişirilen ilk albümünün gülşen ya da demet akalın'ın herhangi bir albümünden tek farkı prodüksiyon olarak paranın değil rica ve minnet dilenciliğinin konuşturulmasıdır. piyasa ortalamasının diplere çektiği yetenek müessesesinin el verdiği oranda yetenek avcılığı yapan hanım kızımız, taşı sıkıp suyunu ve hatta sineğin yağını çıkartarak bir albüm yapmış. şahsi kabiliyetlerinin limitini zorlasa da piyasanın eklenti, süprüntü yahut atanamamış midi prodüktörlerinden alınacak her türlü destekle yürümüş... yürüsün yakışır. zira müzikal manada kendini geliştirmeye veya en basitinden iyi müzik dinlemeye mesai harcamak yerine ortam yapıp piyasanın şişirdiği acziyet kompetanlarını devşirmek hakikaten daha olurlu bir yol... dünyadaki paçozluğun tartışılmaz merkezi olan cennet ülkemizde bu türden yamalı bohça prodüksiyonları, inanın ki daha çok görmek istiyoruz. yakışıyor.

  ha bu arada sevgili tuğçe, gelecek albüm için de bir şair, efendime söyleyim bir yazar göm derim ben. böylece voltran'ı tamamlayacak bu işbirliğinden çıkan albümün şarkı sözleri, herhangi bir hande yener albümündeki toplam kelime sayısının yarısını biraz geçebilir. bak eski kankana*, kadıköy'den taşındığı günden beri raksıtar gibi yaşıyor. voliyi vurmak yolunda rol model alacağın kişiyi uzaklarda arama.

  not: ucuz synth seslerine konsept tutturacağım ayağına o ceketlerle böyle imaj kasmaya devam edersen omuzlarında kendiliğinden vatka belirecek ve onları söküp atamayacaksın dahi... yapma, böyle mesleki deformasyonlar kalbimi kırar...