şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlükte spam yaparak milletten para dilenen okumuş cahil , eğer olurda isveç'e yerleşirse bir daha türkiye'nin yüzüne dahi bakmayacaktır ve halkın verdiği paralar sayesinde beyin göçüne +1 destek sağlanacaktır.

  (bkz: tuğçenin lund'a gitmesi için kampanya)
  (bkz: tuğçenin eğitim mücadelesi)
  (bkz: tuğçe yurtsever için burs yardımı)
 • (bkz: #80151657)

  cidden ne alaka??
 • ayrıca sanal dilenci olduğunu kabul etmiştir. bunun için bir websitesi bile açıp, bağış yapmak için talimatları oraya tek tek yazmıştır. görsellerle birlikte.
 • muhtemelen aslında anlattığı kadar kritik olmayan bir para ihtiyacı için, o paranın 1.5 katı kadar yardım talep eden kişi. yani muhtemelen, kendisi tarafından dolandırılıyorsunuz.

  (bkz: #80168738)

  edit: sanırım olmayan başarısını herkesin kıskandığını düşünenlerdenmiş kendisi. eleştiri kaldıramayan, block basan biriymiş.
 • dilenciliğin ve yüzsüzlüğün bu kadarına da pes doğrusu.

  sosyal medyanın bütün mecralarında dilenmiş. yetmemiş, site açmış nasıl para gönderilir diye. en sonunda kapı kapı dolaşıp para isteyecek.

  valla şu azmine hayran kaldım tuğçe.
  yani şu azminle, seni almayan isveç utansın!
 • psikoloji okurken ticaret yan dalı yapmasına anlam verememiş arkadaşlar için ışık olacaktır ki: kendisi psikolog değil zaten tacir olacak insandır. reklamcılık olur, ticaret olur, ikisine de psikoloji lazım.

  yalanla dolanla insanları keriz yerine koyup para koparmaya çalışan dolandırıcı bir şahıstır ve açıkçası mahkemeye çıkartılması gerekir. izin almadan iban paylaşmaktan tutun, para toplamaya kadar suçlu.

  yazıya dökmeye gelince "babam ben 2 yaşındayken öldü, annem hasta olduğu için çalışmıyor ona da ben bakıyorum" diyen kız ülkeden ülkeye dolaşan interrail'ci çıktı. söz konusu kendi amaçları olunca ne hastalığı dolayısıyla artık çalışamadığı iddia edilen annesi umrunda ne de tabii babası olmadığı söylenirken baba üzerinden alınan maaş ağızda.

  kampanya başlığının altında öyle bilgiler vardı ki, yazamam bile buraya. rezalet kere rezalet, ne diyebilirim ki?

  insan olurdun, bu kadar pahalıya mal olacak normal çapta bir üniversiteye sırf o ülkede kalabilmek ve yaşamaya devam edebilmek için kapak atmaya çalışmak yerine; %100 veya %90 burslu başka bir yerde daha iyi bir üniversitede mütevazı bir şekilde okurdun.

  amacın okumak olduğunu kim söyleyebilir tabii?... burnundan gelsin!
 • #80172599 numaralı girdimde bu şahsın son 2 yılın 12 ayında avrupada yaşadığını gösterdim. bu esnada derslerini nasıl verdi ve çok hasta annesine kim baktı merak etmekteyim, şayet nedense 2015’te 9 ay polonya’da yaşadığı ve tüm polonya’yı otostopla gezdiğini, ertesi sene mart-mayıs ayları arası interrail yaptığını kimseye söylemiyor.

  benim bildiğim 4,00 / 3,95 yapan bir öğrenci final dönemi avrupa’da fink atmaz.
 • norveç'ten tweet atıyormuş ama burs parası dileniyormuş meğerse. üstteki yazar arkadaş da bu kızın son 2 yılın 12 ayı avrupa'da yaşadığını göstermiş. konuyla ilgili başlıkta burs işine kafası yatmayanlara "fesatsınız, kötüsünüz." diyenler esas kötüleri görsünler. her duyduğunu yalan yanlış yazıp prim yapanlardan, sosyal medyada herkese inananlardan midem bulandı artık.

  entry'lerime rast gelenler bilirler. görebildiğim her rezalet başlığına mutlaka destek veririm. yardım başlıklarını up'layıp, elimden geleni de yaparım ama bu kızla ilgili diğer bir başlıkta yalnızca uyarı anlamında bir şey yazarak bırakmıştım. bundan önce de bir darp olayının kolpa olduğundan şüphelenip, aynı şekilde manidar bir şey yazıp bırakmıştım. sonuçta ikisi de kolpa çıktı. duyduklarınızı, okuduklarınızı kafada sorgulayın. kız "dilenci" diye tonla tepki almış ama twitter'da para istemeye devam ediyor. babasından para istemeye çekinen onurlu, vicdanlı insanlara selam olsun.