şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte spam yaparak milletten para dilenen okumuş cahil , eğer olurda isveç'e yerleşirse bir daha türkiye'nin yüzüne dahi bakmayacaktır ve halkın verdiği paralar sayesinde beyin göçüne +1 destek sağlanacaktır.

(bkz: tuğçenin lund'a gitmesi için kampanya)
    (bkz: tuğçenin eğitim mücadelesi)
    (bkz: tuğçe yurtsever için burs yardımı)
  • (bkz: #80151657)

cidden ne alaka??
  • bunun temelleri birkaç yıl önce atıldı aslında. 1993'ten sonra doğan kuşakta "instagram'dan takipçi toplarsam reklam alırım, böylece çalışmadan para kazanırım" şeklinde bir kanı oluştu, herkes buna yönelince bunun o kadar da kolay olmadığı anlaşıldı. şimdi de yeni moda yaratıcı(!) video çekerek milletten para dilenmek. eğer bu tarz köylü kurnazı girişimlere prim verilmesi halinde 1 yıl içerisinde dünyada çalışıp üreten tek bir kişi kalmaz ve sistem çöker. para ve rahat yaşam için gururundan vazgeçen insan da tehlikelidir ayrıca, yarın bir gün para için başkalarının hakkına da girebilir bu tipler.
  • muhtemelen aslında anlattığı kadar kritik olmayan bir para ihtiyacı için, o paranın 1.5 katı kadar yardım talep eden kişi. yani muhtemelen, kendisi tarafından dolandırılıyorsunuz.

(bkz: #80168738)

edit: sanırım olmayan başarısını herkesin kıskandığını düşünenlerdenmiş kendisi. eleştiri kaldıramayan, block basan biriymiş.
  • dilenciliğin ve yüzsüzlüğün bu kadarına da pes doğrusu.

sosyal medyanın bütün mecralarında dilenmiş. yetmemiş, site açmış nasıl para gönderilir diye. en sonunda kapı kapı dolaşıp para isteyecek.

valla şu azmine hayran kaldım tuğçe.
    yani şu azminle, seni almayan isveç utansın!
  • 'diyarbakir'da bir astronom'u bi izlesin, sonra yazdiklarini bi daha okusun istedigim kisi.
    gereksiz sinirlendim, evt.
  • norveç'ten, varşova'dan attığı tweetleri görünce şok olduğum kişi. geçen sene tüm kuzey avrupa'yı gezmiş zaten, üstüne biraz da isveç'i gezmek için milletten 1450 sterlin para toplamış. bunun adı dolandırıcılık. valilikten izni almadan kampanya açması da yasadışı.
    ışık üniversitesi'ndeki dönem arkadaşları ne düşünüyor acaba kendisi hakkında?
  • psikoloji okurken ticaret yan dalı yapmasına anlam verememiş arkadaşlar için ışık olacaktır ki: kendisi psikolog değil zaten tacir olacak insandır. reklamcılık olur, ticaret olur, ikisine de psikoloji lazım.

yalanla dolanla insanları keriz yerine koyup para koparmaya çalışan dolandırıcı bir şahıstır ve açıkçası mahkemeye çıkartılması gerekir. izin almadan iban paylaşmaktan tutun, para toplamaya kadar suçlu.

yazıya dökmeye gelince "babam ben 2 yaşındayken öldü, annem hasta olduğu için çalışmıyor ona da ben bakıyorum" diyen kız ülkeden ülkeye dolaşan interrail'ci çıktı. söz konusu kendi amaçları olunca ne hastalığı dolayısıyla artık çalışamadığı iddia edilen annesi umrunda ne de tabii babası olmadığı söylenirken baba üzerinden alınan maaş ağızda.

kampanya başlığının altında öyle bilgiler vardı ki, yazamam bile buraya. rezalet kere rezalet, ne diyebilirim ki?

insan olurdun, bu kadar pahalıya mal olacak normal çapta bir üniversiteye sırf o ülkede kalabilmek ve yaşamaya devam edebilmek için kapak atmaya çalışmak yerine; %100 veya %90 burslu başka bir yerde daha iyi bir üniversitede mütevazı bir şekilde okurdun.

amacın okumak olduğunu kim söyleyebilir tabii?... burnundan gelsin!