şükela:  tümü | bugün
  • murat saraylı başkanlık yapmaktadır.
    (bkz: http://www.tugiad.org.tr/)
  • üye olmak için 2500 usd giriş aidatı, 3 eski üyeden referans ve 45 yaşından gün almamış olma şartları bulunan dernek. yıllık aidatı 1500 usd dir.
  • kimsenin emeğine, hayat mücadelesine, para kazanmasına birşey demek istemem ama
    zaman zaman öyle "üye"lerine denk gelirsiniz ki;
    ya dernekte bir sorun var ya da bu arkadaş münferiten böyle.

şimdi bir adam var üye, tügiad'a üye, gerekli maddi yükümlülüklerini sağlamış nasılsa üye,
    yaklaşık 20 dakikanızı alıyor kendisinin ne iş yaptığını hangi sektörün mensubu olduğu anlamak filan.
    gömlekçi kendisi, gömlek bildiğin erkek gömleği, kısa uzun ama ağırlıklı olarak uzun kollu çalışıyormuş,
    özel dikim filan, diğer üyelerin bunda kaydı varmış, çat arıyorlarmış
    "ahmetcim" bana 4 tane mavi, 3 krem gömlek,çizgili olsun veya olmasın
    ve tanesi - sıkı durun - 550 den başlıyormuş, gömleği severim, düşkünüm belki ama ohha ...yuhh, pess
    sonra adı lazım değil bir iş adamı bunu arıyormuş;
    "ahmetcim biz karıyla yiyişiyorduk şarap döktüm, ntv de saat 3 te çekimim var yetiştir gömlek"
    "çakıyormuş gömleği aynı gömleği 750 den"
    şaka mı acaba dedim yok adam eni konu ciddi.
    sonra bana sardı, beyfendinin gömlek pantalon uyumu harika, anlıyor gömlekten,
    yok canım felan diyorsunuz, hani size sarmasın, mümkün mü adam job development yapıyor bir yerde,
    yok diyorsunuz ben optimum alıyorum gömlekleri, outlet filan, girişte hemen soldaki şu mağazadan hatta.
    neyse canım tevazü ediyorsunuz gibi bişeyler daha söylüyor, sizlere kartımı vereyim filan.
    vay abi be, ulan onca anlattın mal, anlamadık mı geçimini eşe dosta fiili livata'dan kazanıyorsun,
    dernekte bağla ofislerinde atla,
    arkalarından yaptığın dedikodular hariç, bize de kayarsın sen tez vakitte, kesin,ohh misss.
    adam değilim tez vakte kadar organik, kişiye özel zeytin işine girmezsem,
    bir de çekirdeği çıkarılmış, üç diş çiğnenmiş istenirse, paraya para diyen adam olmasın.

ahmet, mahlastır.
  • 25inci kurulus yili balosunu
    ciragan kempinski'de an itibariyle yuzlerce smokinli abi
    abiye ablanin katilimiyla ifa etmektedir.
    ah bi de su papyon olmayaydi, fecii.
  • türkçesi çok zayıf arkadaşları sekreteryalarında çalıştırdığından habersiz olduğunu sandığım kurum. ya da dile önem vermiyorlarsa, bilemiyorum tabi.
    bir cümlenin başıyla sonu tutmaz mı arkadaş yahu, özne ile yüklem uysun bari!
  • marmara üniversitesi mezuniyet töreninde tüyleri diken diken eden konuşmanın sahibi ali yücelen'in yönetim kurulu başkanı olduğu dernek.

özellikle 2.30 dk dan sonrasında pozitif şeylerin hala daha olduğuna kanıt.