*

şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'deki en ünlü gurme, zevkine kesinlikle güvenilir...
 • nasil olup da gene hoglan boyutlarina ulasmadigina sasirdigim insan.
 • eskiden bir firin reklamina cikmis idi bu zevat. eglenceli adam ama yazilarinda kopurdu mu tam kopuruyor. ha bir de attiginiz e-maillere cevap vermiyor, bosuna cevap beklemeyin.
 • kose yazari/gurme.
  esas meslegi son otuz senedir* zeytincilik ve zeytinyagciligidir. yanilmiyorsam 2002 senesi basindan itibaren yilbasi paketleri isine girmistir. turkiye topraklari uzerinde yetisen ozel zeytinler ile ust-orta ve ust gelir sinifina hitab eder. yine kosesinde restoranlar ve sarap ile ilgili guzel yazilari okunabilir. bunlarin yaninda yemek kulturu ile ilgili pek cok degerli bilgiye erisilebilir.

  onemli not: tugrul savkay'in cikardigi zeytin, zeytinyagi, recel ve peynir gibi yilbasi pakedi/perakende satis urunlerinin uzerinde bulunan alt alta yazilmis yazi "tug rul sav kay" urunlere kendi ismini marka olarak verdiginden degildir. bu yazi gurme imzasidir. urunun tugrul savkay tarafindan denendigini ve damak tadinin gurmelerin sevecegi derecede iyi oldugu anlamina gelir.

  allah rahmet eylesin.
 • uluslararasi iliskiler mezunu olsa gerek , okul donemi gelistirmis gurme yetilerini arkadas. cok yonlu bir kardes.
 • kendi adina gurme urunleri uretmeye basladi. saglikli ya da organik degiller, cok lezzetliler diye ustune basa basa soyluyor, ben denedim zeytinyagini, guzel ama oyle olumune bi zeytinyagi olmamis aslinda
 • kaybolmaga yuz tutan yemek yeme kulturunu bir sekilde yeniden kazandirmaya calisan basarili bir gurme oldugunu hep dusunmusumdur... kurufasulyeye ekmek banarken bile dikkat edilmesi gereken seyler oldugunu, eskilerin bunlara dikkat ettigini bize hatirlatan her gazete ve tv kanalinda benzerlerinin olmasini istedigim bir yazar...
 • yemek yemeyi o kadar çok seven biridir ki bir gıda fuarı çerçevesinde düzenlenmiş olan zeytinyağı ve şarap üzerine söyleşilere konuşmacı olarak katılmış, arada verilen 20 dakikayı uzun bir öğle yemeğine dönüştürerek 2. söyleşinin 1 saat kadar geç başlamasına neden olmuş ve dinleyicileri öylece bekletmiş bir kişidir. bunu kendisini eleştirmek için yazmıyorum. her şeye karşın yeme içmeyle olan ilgisi ve bunu bilgilendirerek yayma çabası olumludur. sonuçta iyi yemek yaşamdaki en temel unsurlardan biri değil midir..
 • recep tayyip erdoğan'ı "şarap kadehiyle su içiyor üstelik kadehi de yanlış yerden tutuyor" diye anlamsızca eleştirmişti. bir de üstelik "bu memlekette başbakana protokol kurallarını öğretecek adam yok mu" diye serzenişte bulunmuştu. böylesi çok bilmişliği ve de protokol saplantısını anlamıyorum.

  millet ekmek bulamazken başbakan kadehi altından tutsa ne olur üstünden tutsa ne olur?
 • kendisi mesleği itibariyle kıskandığım bir insandır.habire yeni birşeyler yiyor...