şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: çomar)
  • almanya'da bir televizyon programına "erdoğan taraftarı" sıfatıyla katılmış kişi...

özetle diyor ki; biz 3 terör örgütüyle mücadele ediyoruz,

her gün şehit veriyoruz, masum halkımız ölüyor,

daha geçen yıl devlete sızan bir terör örgütünün darbesini atlattık,

sizden anlayış beklerdik böyle sert reaksiyonlar değil...

a be erdoğan taraftarı,

erdoğan gelmeden pkk bitmişti, şehit sayısı yılda ikiyi üçü geçmiyordu,

irtica ile mücadele ediliyordu, öyle kolay kolay devlet kadrolarına sızılamıyordu, farkedilince kapının önüne koyuyorlardı, bugünkü gibi cemaatler, tarikatler, radikal dinci sözde cihatçı vahşiler ortalıkta cirit atmıyordu, elleriyle, özenle yerleştirdiler fetöcüleri en stratejik noktalara, kadrolara, el ele kol kola beraber yürüyorlardı,

gazeteciler hayrettir ki, erdoğan öncesinde terörist değillerdi, herkesi eleştirebiliyorlardı, komedyenler politikacıların taklitlerini yapabiliyordu...

başa bütün belaları sen sar, sonra da anlayış... anlayışına sıçayım.
  • karşısındakine konuşma izni bile vermeyen cahil a haber izleyicisi gurtbetçidir.yazdan yaza türkiye'ye gelmekle havuz medyasını izlemekle türkiye'de neler döndüğünü anladığını zannediyor ama unutuyor ki karşısındaki almanlar ondan daha iyi takip ediyor türkiyeyi.
    erdoğan islamı savunuyor sözüyle de islama da nereden baktığını ne kadar uzak olduğunu gösteriyor.unutuyor ki islam yurtdışında gavur ülkeleri dediğiniz yerlerde daha rahat daha özgür yaşanıyor.

edit:
    ama bu şovmen gurbetçi bilmez ki erdoğan'ın yıllarca nasıl devletin önemli yerlerine fetöyü yerleştirdiğini , darbe gecesi bu bize allah'ın lütfudur dediğini.ömrünü fetö ile savaşa adayan insanları bugün fetö suçlamasıyla ile içeri aldığını, bankasyanın yönetim kuruluna dokunulmayıp bankadan kredi çeken garibanlarla uğraştığını, erdoğan'ın darbenin baş aktörünün kardeşini kendisine danışman yaptığını, buna karşılık fetöden yargılanan hakkında hüküm çıkmamış insanların eşlerini akrabalarını bile işlerinden ettiğini...

zannediyorum buraya o adamı güzellemeye gelecek akboylara bu yeter de artar..
    selametle..
  • (bkz: almancı çomarı)
    arkadaşın trye geldiğini bile zannetmiyoruz.
  • çıktığı alman tv programında üslubu, konuşma tarzı efendiceydi ve kendine güvenen bir tavrı vardı.
    ama bu üslubunun ve tavrının perde arkasında almanların alışık olmadığı bize artık milletçe gına gelen mağduriyet taktiğini uyguluyordu.
    terör örgütlerinin erdoğan rejimi altında nasıl palazlandığını hiç anlatmadan erdoğan'ı 3 terör örgütü ile savaşan demokrat bir kahraman olarak tasvir ediyordu. ama ne yazık ki bu kahramana almanya sırtını dönüyor, onu medyasında bir diktatör olarak gösteriyormuş. halbuki rte'yi desteklemesi lazımmış. yani anlyacağınız, tuğrul, erdoğan'ın almanya'nın zalim politikalarının kurbanı olduğu izlenmini vermeye çabalıyordu.

işte üslubunun ve tavrının arasında gizlenmiş bu mağduriyet taktiği bende kusma hissi uyandırdı.
    bu ak partlililerde nasıl bir mide var ki, en hafif tabiriyle yazayım, her durumda yağ gibi üste çıkabilme meşrutiyetini kendilerinde görebiliyorlar. 15 yılın ardından, politkaları yüzünden onca yaşanmış şey varken...
  • süzme beslemedir.
  • şuradaki konuşmasıyla batının ikiyüzlülüğünü yüzlerine vuran, akıl ve vicdan sahibi kardeşimiz.

bu entry'i okuyan kardeşim; bu adama çomar diyebilenler sizin dostunuz değil. bu kadar cesur, kişisel çıkarlarını vatandan, davasından üstün görmeyen, fedakar bir adama "çomar" diyebilecek kadar alçalan adamlardan ne sizlere ne de bu vatana fayda gelmez.

allah kendisine ve ailesine sağlık huzur versin inşallah. allah razı olsun.
  • yok nemrut'un güvercini. anlı şanlı çomardır. hem de öyle böyle değil, almanya'da yaşayan, porsche'ye binen iliklerine kadar çomarizmi savunan bir çomardır. üstte haber7'den kaynak vermiş bir de zeki.

denk geldiğim bir videosunda bu karaktersizin söylediği bazı sözleri şuraya yazayım da gözünüz mert, cesur ve fedakar(!) bir almancı görsün.

"kemalistlere bakıyorum, fütursuzca kin ve nefret saçıyorlar. adnan menderes hiçbir suçu yokken ipte asılırken neredeydiniz? ecevit bir kaç yıl önce sırf başörtülü diye merve kavakçı'yı meclisten attığında neredeydiniz? atam izindeyiz. izinde geçirdiniz 80 seneyi. bir çivi çakmadınız. anasını ağlattınız memleketin. ecevit clinton'un önünde el pençe duruyor, niye? 50 milyon dolar için lan. 50 milyon dolar marmaray'ın 50 metresi lan. nankörler. demokrasiymiş, yerim sizin demokrasinizi. ben bunlar derken %50 muhalifi kastetmiyorum. %50 muhalif koyun gibi bu salakların peşine takılmış gidiyor. selamun aleyküm ve rahmetullahu ve berekatu, bu da yeni türkiye'nin selamı. öyle tünaydın, günaydın, münaydın öyle bir şey yok artık."

adnan menderes'in ülkeye verdiği kalıcı zarardan, merve kavakçı'nın amerikan vatandaşı olduğu için yemin ettirilmeyip türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılmasından falan bahsetmeye gerek yok burada.
  • almanya'daki bir televizyon programında doğrulu yanlışlı bir şeyler söyleyip biraz şöhret elde edince, kendi cinsinden her insan gibi; kahraman olma, siyaseten bir yerlere gelebilme umuduyla dolan tipik bir anadolu insanı. bu memlekette, sosyal medyada yaptığı kıçı kırık siyasi anliz 10-15 like alan adam bile kendisini potansiyel başbakan olarak görmeye başlıyor iken bu arkadaşı, kapıldığı umuttan ötürü suçlamak çokta doğru olmaz.

ama kendisine şu sırrı vermek isterdim:

"ulaşabileceğin en yüksek mertebe ahanda buydu.
    nakıs ve kulaktan dolma bilgilerle sayıkladığın, zaten daha önce tekrar tekrar dile getirilmiş islamcı söylemlerini bir kez daha tekrarladığın videolar, ne millete - memlekete bir şey katar ne de seni bir yerlere getirir."

insanoğlunu tanımıyor olsam belki ben de onun için, "inandığı değerler doğrultusunda mücadele eden idealist bir genç" derdim. ama böyle bir insan türünün var olmadığını anlayalı, hayli zaman oldu.