şükela:  tümü | bugün
 • almanya'da bir televizyon programına "erdoğan taraftarı" sıfatıyla katılmış kişi...

  özetle diyor ki; biz 3 terör örgütüyle mücadele ediyoruz,

  her gün şehit veriyoruz, masum halkımız ölüyor,

  daha geçen yıl devlete sızan bir terör örgütünün darbesini atlattık,

  sizden anlayış beklerdik böyle sert reaksiyonlar değil...

  a be erdoğan taraftarı,

  erdoğan gelmeden pkk bitmişti, şehit sayısı yılda ikiyi üçü geçmiyordu,

  irtica ile mücadele ediliyordu, öyle kolay kolay devlet kadrolarına sızılamıyordu, farkedilince kapının önüne koyuyorlardı, bugünkü gibi cemaatler, tarikatler, radikal dinci sözde cihatçı vahşiler ortalıkta cirit atmıyordu, elleriyle, özenle yerleştirdiler fetöcüleri en stratejik noktalara, kadrolara, el ele kol kola beraber yürüyorlardı,

  gazeteciler hayrettir ki, erdoğan öncesinde terörist değillerdi, herkesi eleştirebiliyorlardı, komedyenler politikacıların taklitlerini yapabiliyordu...

  başa bütün belaları sen sar, sonra da anlayış... anlayışına sıçayım.
 • karşısındakine konuşma izni bile vermeyen cahil a haber izleyicisi gurtbetçidir.yazdan yaza türkiye'ye gelmekle havuz medyasını izlemekle türkiye'de neler döndüğünü anladığını zannediyor ama unutuyor ki karşısındaki almanlar ondan daha iyi takip ediyor türkiyeyi.
  erdoğan islamı savunuyor sözüyle de islama da nereden baktığını ne kadar uzak olduğunu gösteriyor.unutuyor ki islam yurtdışında gavur ülkeleri dediğiniz yerlerde daha rahat daha özgür yaşanıyor.

  edit:
  ama bu şovmen gurbetçi bilmez ki erdoğan'ın yıllarca nasıl devletin önemli yerlerine fetöyü yerleştirdiğini , darbe gecesi bu bize allah'ın lütfudur dediğini.ömrünü fetö ile savaşa adayan insanları bugün fetö suçlamasıyla ile içeri aldığını, bankasyanın yönetim kuruluna dokunulmayıp bankadan kredi çeken garibanlarla uğraştığını, erdoğan'ın darbenin baş aktörünün kardeşini kendisine danışman yaptığını, buna karşılık fetöden yargılanan hakkında hüküm çıkmamış insanların eşlerini akrabalarını bile işlerinden ettiğini...

  zannediyorum buraya o adamı güzellemeye gelecek akboylara bu yeter de artar..
  selametle..
 • çıktığı alman tv programında üslubu, konuşma tarzı efendiceydi ve kendine güvenen bir tavrı vardı.
  ama bu üslubunun ve tavrının perde arkasında almanların alışık olmadığı bize artık milletçe gına gelen mağduriyet taktiğini uyguluyordu.
  terör örgütlerinin erdoğan rejimi altında nasıl palazlandığını hiç anlatmadan erdoğan'ı 3 terör örgütü ile savaşan demokrat bir kahraman olarak tasvir ediyordu. ama ne yazık ki bu kahramana almanya sırtını dönüyor, onu medyasında bir diktatör olarak gösteriyormuş. halbuki rte'yi desteklemesi lazımmış. yani anlyacağınız, tuğrul, erdoğan'ın almanya'nın zalim politikalarının kurbanı olduğu izlenmini vermeye çabalıyordu.

  işte üslubunun ve tavrının arasında gizlenmiş bu mağduriyet taktiği bende kusma hissi uyandırdı.
  bu ak partlililerde nasıl bir mide var ki, en hafif tabiriyle yazayım, her durumda yağ gibi üste çıkabilme meşrutiyetini kendilerinde görebiliyorlar. 15 yılın ardından, politkaları yüzünden onca yaşanmış şey varken...
 • süzme beslemedir.
 • ülkesini seven bir insanim ama egitimim, kariyerim icin almanya`da yasiyorum. burada daha iyi yasam standartlarina sahibim, ülkemin icine eden insan artiklarinin sacma sapan politikalarindan biraz da olsa uzagim (burada hergün gazetede görsek de ). ha ayni rahati, saygiyi kendi ülkemde bulabilcegimi bilsem bir dakika durmam ama kazin ayaginin öyle olmadigini hepimiz biliyoruz.

  yemin ediyorum bu almanlar cok sabirli adamlar. ey gerizekali madem ülkeni seviyorsun ve 3 terör örgütüyle mücadele eden, güclü, demokrat ayni zamanda tam müslüman bir kahraman tarafindan yönetildigine inaniyorsun da ne b*k yemeye almanya`da yasiyorsun demiyorlar su comara
 • şuradaki konuşmasıyla batının ikiyüzlülüğünü yüzlerine vuran, akıl ve vicdan sahibi kardeşimiz.

  bu entry'i okuyan kardeşim; bu adama çomar diyebilenler sizin dostunuz değil. bu kadar cesur, kişisel çıkarlarını vatandan, davasından üstün görmeyen, fedakar bir adama "çomar" diyebilecek kadar alçalan adamlardan ne sizlere ne de bu vatana fayda gelmez.

  allah kendisine ve ailesine sağlık huzur versin inşallah. allah razı olsun.
 • almanya'daki bir televizyon programında doğrulu yanlışlı bir şeyler söyleyip biraz şöhret elde edince, kendi cinsinden her insan gibi; kahraman olma, siyaseten bir yerlere gelebilme umuduyla dolan tipik bir anadolu insanı. bu memlekette, sosyal medyada yaptığı kıçı kırık siyasi anliz 10-15 like alan adam bile kendisini potansiyel başbakan olarak görmeye başlıyor iken bu arkadaşı, kapıldığı umuttan ötürü suçlamak çokta doğru olmaz.

  ama kendisine şu sırrı vermek isterdim:

  "ulaşabileceğin en yüksek mertebe ahanda buydu.
  nakıs ve kulaktan dolma bilgilerle sayıkladığın, zaten daha önce tekrar tekrar dile getirilmiş islamcı söylemlerini bir kez daha tekrarladığın videolar, ne millete - memlekete bir şey katar ne de seni bir yerlere getirir."

  insanoğlunu tanımıyor olsam belki ben de onun için, "inandığı değerler doğrultusunda mücadele eden idealist bir genç" derdim. ama böyle bir insan türünün var olmadığını anlayalı, hayli zaman oldu.
 • çok kale alınacak bir adam değil fakat sosyal medyada birkaç videosuna denk gelince bir bakayım, ne diyor bu herif dedim ve birkaç videosunu daha izledim youtubedan. yahu bu kadar içi boş olup da böyle dolu göstermeye çalışan, üstüne üstlük bir de dolu olduğunu zanneden adamlar nasıl türedi anlamıyorum. aslında anlıyorum, bilgiye ulaşmak çok kolay da ondan. mesela adam video çekmiş; konusu "atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı". porsche'unda kırmızı ışıkta beklerken bize değerli bilgilerini aktarıyor. aktardığı bilgiler de googleda "atatürk-cenaze namazı" yazdığında çıkan ilk linkteki bilgilerin bire bir kopyası. ama anlatma tarzına bir bak, sanırsın ki bu konuda okumadığı kitap kalmamış da, yüzlerce kitaptan damıttığı bilgileri biz zavallılara aktarıyor. bedavacılık ne güzel lan. herkes google sayesinde alim oldu. adam bir de video çekmiş. eyvallah tuğrulcum, türkiye'de google yoktu, çok sağol.
 • tam bir boş teneke.bunu takip edip gaza gelen ergenler var lan.bu islamci tayfada sike sürülecek akıl yok yemin ederim. dış görünüşüyle bile kendi ile ilgili bisürü ipucu veriyor ama bu sığır takimi kandirilma ekolünden olduğundan sorun yok tabi.