şükela:  tümü | bugün
 • dot 'un mercury fur 'ünün mekanizmasını yürüten çarkın en büyük dişlilerinden.
  zavallı nez'in zavallılığını güce dönüştüren...
 • kürklü merkürün daron'dan bile daha saf karakteri nez. üstelik onu koruyup kollayacak bir abisi bile yok.
  büründüğü kişiliğe o kadar örtünmüştü ki, kendisinin gerçekten öyle bir kişilik olduğuna yemin edebilir insan. o kadar saf, o kadar, nasıl anlatsam, o kadar...
  tüm oyun boyunca sürdürdüğü performansı finale doğru tavan yaptıkça tüylerinizin diken diken olmaması mümkün değil.
 • anadolu üniversitesi tiyatro bölümünde ve akademia teatralna im aleksandra zalwerowicza (varşova) oyunculuk okulunda eğitim görmüş, 1976 doğumlu oyuncu, kürklü merkür'deki naz rolüyle 12. afife jale ödüllerinde yardımcı rolde en iyi erkek oyuncu ödülüne aday gösterilmiş. kürklü merkür'de vokal çeşitlemelerine, jest ve mimiklerine ve postürüne olan hakimiyetini bir an için bile kaybetmiyor. in-yer-face oyunda bile natüralist anlayışla, stanislavski yöntemi bir oyunculuk sergilenince istenilen etkinin verilebileceğini gösteriyor.
 • kürklü merkürdeki naz rolüyle kalbimde taht kuran, vur/ yağmala/ yenidenin 1. gösterisinde yer alan "dün meydana gelen bir olayda" ve 2. gösterisinde yer alan "korku ve sefalet" oyunlarında nazden çok farklı karakterler çizerek profesyonelliğini kanıtlayan, iyi oyuncu.
 • (bkz: doktor v)
 • hakkı teslim edilmesi gereken yetenekte, bazen bir sinema filmi veya bir dizide rol alan ama aslen (akıllarda da böyle kalması gereken) bir dot oyuncusu olan erkişidir."kürklü merkür" ve "vur/ yeniden/ yağmala" oyunlarıyla dot sayesinde hayatıma giren karakterleri; en yükseğinden bir performansla sergileyen bir oyuncudur. bu normal cümlelerle tanımlayabildiğim oyunculuğunun dot'un 2009-2010 sezonunun ilk oyunu shopping&f***ing'in prömiyerinde deli divane tavan yaptığını gördüm ve kath-i surette çok daha fazlasını haketmekte oldugunu hissediyorum. adeta "delirmiş bu adam" gülsemmi-ağlasammı,alkışlasammı-boynunamı atlasam bilemedim! dot ,tugrul tülek'i izletiyordu ama tahmin ediyorum bundan sonra tugrul tülek izlemek için gelip dot izleyecek çok insan olacak.harikuladeydi,süperdi ki bu henüz prömiyerdi...vallahi çok bol tebrikler.
  p.s. 18.aralık.2009'da vizyona gireceğini okuduğum başka dilde aşk filminde de rol almaktaymış bide onu izleyelim bakalım...
 • tiyatro deneyimi, eleştiri kapasitesi, sahne hakkında bilgisi görgüsü, etc. fazla olan bir insan değilim belki ama 2aralık gecesi shopping and f***ing deki performansı beni benden almış oyuncudur. 2 saat non-stop mükemmel bi performans sergilemiş, dot 'taki önceki oyunlarındakilere göre daha göz doldurucu daha tatmin edici efor gösteren tiyatrocu/aktördür.
 • kara komedi olarak da nitelendirilen shopping and fucking 'de replikleri ile seyirciyi güldüren oyuncu.. özellikle "adem ile adem fantazisi" ve "bu son gelen enteresan bişekilde en yakışıklısıydı" derken..
 • atv'nin yeni dizisi kalp ağrısı'nda oynamaya başlamış. inşallah çok başarılı olur, hakettiği yerlere gelir.
 • hakan günday uyarlaması, dot'un yeni oyunu, malafa'nın kadrosunda gördüğümüz yetenekli ve de güzel kalpli insan.