• eşcinselliğe karşı duyulan fobi ve nefretin son kurbanı.

demek ki neymiş, eşcinsel bir karakteri oynayan sanatçının aynı zamanda çocuk programı yapması sakıncalıymış...

nereden başlayayım, ne diyeyim, gerçekten bilemiyorum...

umarım bu ülkenin çocukları cinsel kimliği ne olursa olsun insanları sevmeyi, onlara saygı duymayı, toplumsal hoşgörüyü, kendinden farklı olan herkesten korkmamayı falan öğrenirler de anne babaları gibi öküz olmazlar.
  • shopping and fucking'de inanılmaz bir performans sergilemiş oyuncu

ya da

eşcinsel bir karakteri oynadığı için canlı yayına 5 dakika kala trt'deki işine son verilmiş oyuncu.

hemen de devletimizi eleştirmeyelim vergi vermediği için işten çıkartılmıştır... yok yahu o başkaydı sanki...
  • neredeyse on sene önce, bursa'da, özel ihsan çizakça ilköğretim okulu'nda benim de içlerinde bulunduğum bir avuç veledi yıl sonu müsamerelerinde tiyatro oyunu sergiletmek için çalıştırırdı. tuğrul hocam o amatör oyunları, ders sonrası okulda kaldığımız uzun akşamları ve beni hatırlar mı bilemiyorum. ama temiz kişiliği, çalışma disiplini ve tiyatro ahlakıyla benim için çocukluğumun ilk perdesinin en değerli karakterlerinden biri olduğu tartışılmaz.

son birkaç senedir tiyatro ve televizyondaki yükselişini görüp duydukça büyük bir sevince boğuluyorum. evin salonunda tek başıma hocamı alkışlıyorum. parıldayışının hiç durmadan, artarak devam etmesini dilerim.

trt mi? kuruluş gayesini çoktan yitirmiş bir kanal için çalışmaktan kendisinin de çok zevk aldığını düşünmüyordum zaten. belki de en iyisi buydu. ama kesinlikle bu şekilde olmamalıydı. on sene önce biz sahnedeyken, seyirciden karşılığını tam almış bir replik sonrası, sahne arkasında çocuklar gibi içten, hoplaya zıplaya sevinen genç adam böyle bir muameleyi hak etmiyordu.
  • yeni başlayacağı dizide eşcinsel birini canlandıracağı için trt'den kovulduğunu twitter'da ilan edince şöyle bir mesaj da almıştır kendisi: "çocuk programı yapan birinin dikkatli olması gerek. trt'ye hak vermemek mümkün değil, doğru bir karar.." n'oluyor yani, çocuk iki yerde birden görünce (ki o çocuk niye dizi seyrediyor, magazin haberlerini takip ediyor onu da bilmek isterim) kafası mı karışıyor? "aa bu sunucu abi ibne olmuş, o zaman ben de olayım hemen" mi diyor? çocukların psikolojisi, eğitimi bilmem ne konusunda böyle ucuz numaralardan daha fazlasını yapabilseler keşke de homofobik olmasa mesela yeni nesil.
  • gerçek hayatta kocasını aldattığı için dizideki anne rolünü kaybeden pınar altuğu hatırlatmıştır. özel yaşamı yüzünden işini kaybeden bir heteroseksüel erkek duymadık daha. olan biten eşcinsel ve kadınlara oluyor. eşcinselliğin canlandırmasını bile hazmedemiyorlar, kaldı ki gerçeğini kabul etsinler. kıçımın açılımcıları.
  • kara komedi olarak da nitelendirilen shopping and fucking 'de replikleri ile seyirciyi güldüren oyuncu.. özellikle "adem ile adem fantazisi" ve "bu son gelen enteresan bişekilde en yakışıklısıydı" derken..
  • son dönemdeki gözdemdir. nerede denk gelsem, gözümü oyunculuğundan alamıyorum.
    yetersiz, yapmacık, abartı oyunculuklar ortasında klostrofobi sahibi olmuş izleyici yüreğime nefes aldırıyor.

onu seviyorum.
  • hakkı teslim edilmesi gereken yetenekte, bazen bir sinema filmi veya bir dizide rol alan ama aslen (akıllarda da böyle kalması gereken) bir dot oyuncusu olan erkişidir."kürklü merkür" ve "vur/ yeniden/ yağmala" oyunlarıyla dot sayesinde hayatıma giren karakterleri; en yükseğinden bir performansla sergileyen bir oyuncudur. bu normal cümlelerle tanımlayabildiğim oyunculuğunun dot'un 2009-2010 sezonunun ilk oyunu shopping&f***ing'in prömiyerinde deli divane tavan yaptığını gördüm ve kath-i surette çok daha fazlasını haketmekte oldugunu hissediyorum. adeta "delirmiş bu adam" gülsemmi-ağlasammı,alkışlasammı-boynunamı atlasam bilemedim! dot ,tugrul tülek'i izletiyordu ama tahmin ediyorum bundan sonra tugrul tülek izlemek için gelip dot izleyecek çok insan olacak.harikuladeydi,süperdi ki bu henüz prömiyerdi...vallahi çok bol tebrikler.
    p.s. 18.aralık.2009'da vizyona gireceğini okuduğum başka dilde aşk filminde de rol almaktaymış bide onu izleyelim bakalım...
  • hakan günday uyarlaması, dot'un yeni oyunu, malafa'nın kadrosunda gördüğümüz yetenekli ve de güzel kalpli insan.
  • tiyatro deneyimi, eleştiri kapasitesi, sahne hakkında bilgisi görgüsü, etc. fazla olan bir insan değilim belki ama 2aralık gecesi shopping and f***ing deki performansı beni benden almış oyuncudur. 2 saat non-stop mükemmel bi performans sergilemiş, dot 'taki önceki oyunlarındakilere göre daha göz doldurucu daha tatmin edici efor gösteren tiyatrocu/aktördür.
hesabın var mı? giriş yap