şükela:  tümü | bugün
  • edit: saçma sapan fav alma sözlerinizden bıktım. bırakın mhp'yi sağ partilere hayatta oy vermem.

edit: okuduğunu anlamayan bazı insanlar var, ben vatan ve millet örneğini onların söylemi olarak söyledim. bu adam da vatan ve millet için bu işi yaptığını iddia ediyordu, eh madem şimdi siz de vatan millet için bunu yapıyorsanız daha önce neden yapmadınız?

7 haziran sonrası hükümet kurulamadığında ve erdoğan ülkeyi erken seçime götürdüğünde türkiye tarihinin ilk seçim hükümeti kurulmuştu. bu seçim hükümetine dönemin mhp milletvekilleri meral akşener ve tuğrul türkeş davet edilmiş, akşener kabul etmezken türkeş bu daveti kabul etmişti. o dönem devlet bahçeli türkeş için şunu söylemişti:

"tarih turnusol kâğıdı gibidir; ihanetle sadakati tasnif etmekle kalmaz, geleceğin hafızasına nakleder. bundan ders alınıyorsa mesele yoktur. talih sürprizlerle doludur; kimisine güler önünü açar, kimisine kapanır acı yüzünü aralar. kazandığını zannederken kaybedenler bu yüzü görür. vatan bizim için hem tarih, hem talihtir. vatan ancak hak eden, ancak layık olan gönüllerde namus timsali olur, dahası asıl zirvesine ulaşır."

o dönem tuğrul türkeş ise vatan ve millet için bu işi yaptığını açıklamış ve bahçeli'nin bu tavrına tepki göstermişti.

şimdi size soruyorum, biz de bu adamı sonuna kadar eleştirdik, adamın ak parti'ye geçmesini de omurgasızlık olarak eleştirdik. devlet bahçeli çok değil yaklaşık 10 ay sonra eleştirdiği türkeş'in çizgisine vatan ve millet için geldi ve şuan tüm partiyi ak parti'ye kenetledi. bu yüzden tuğrul türkeş'e bir özür borcumuzun olduğunu insani bir şekilde dile getiriyorum.
  • ak-dangalakların ve bağzı mehape'lilerin sadece küfürle cevap verdiği başlık.
    gerçek ve iyi ülkücüler cevabı zaten biliyor.
  • vatan ve millet dediğin mobilya markası değilse yanlıştır. koltuk için gittiler, koltuk için gidiyorlar.
    edit: sözde yazar ne lan?
  • vatan ve millet içinmiş. vay amk be! harbiden vay be, çıkıp bunu yazabiliyorlar.

o haziran ayından kasım ayına kadar ne oldu? hele bi onu anlatsana yeğenim.

dur ben yazayım:

ülkeyi siyasi rant için kana buladılar ve mhp gibilerini de kendilerine ortak ettiler, öyle vatan ve millet için değil.

ölenler millet değil miydi?
    sen kazdırmadın mı vatan toprağını kendi milletine?
  • (bkz: baklava alıp gidelim bence)

bir tarafta her türlü teklife hayır diyebilen insanlar (bkz: meral akşener), (bkz: temel karamollaoğlu) bir tarafta bunlar.

bence de tarih buna karar verecek.
  • tuğrul türkeş veya topyekun mhp kendini bir şekilde rte'nin kanına falan zerk edip onunla simbiyot haline gelmeden hiçbir şekilde hükümette güç sahibi olamayacaklar. yeni sistemde güç sadece ve sadece büyük başkan haşmetlimiz recep tayyip erdoğan hazretlerine ait olacaktır. dolayısıyla bütün eski ve yeni mhpliler bu tek adam rejimine biat ederek haksızlığı, onlara oy veren halka yapmışlardır. yani onların şahıslarına verilen vekaleti devretmiş ve emanete hıyanet etmişlerdir.

benden hak dilenmesinler yani.
  • mhp kulislerinden taşan bir söylem sanki bu.

sanki mehapeliler parti binasında laflaşırlarken sarf edilmiş olan bu cümleyi ekşiye başlık açmak sureti ile kitlelerin vicdanında meşrulaştırmaya çalışıyor biri. anlamayanlar için bu minvalde yapılmış benzer açıklamaları/günah çıkarmaları aşağıda görebilirsiniz:

(bkz: ne istediler de vermedik)

(bkz: kandırıldık)