şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul boğazında bir gemi üzerinde albüm tanıtımını yapan sanatçı. biz onu neyzenliği ile tanıdık ama artık sadece ney üflemiyor kendi bestelerini de seslendiriyor. youtube kanalından eserlerini takip etmek mümkün.
  • lise yıllarında babasının teşviki ile ney enstrümanına merak salmış ve çok geçmeden bu enstrümanı öğrenmek için araştırmalar yaparak ve ilk neyini alıp ders almaya başlamıştır.
    bir yıl düzenli derslere devam ettikten sonra koca mustafapaşa’da bulunan hekimoğlu ali paşa külliyesi’nde ali tan ile derslere devam etmiş burada özer özel’den de nazariyat dersileri almış. ardından başar dikici ile tanışıp ve 1 yıla yakın meşk etmiş.
    tuğrulhan şen kamu yönetimi bölümünden 2012 yılında mezun oldu, aynı zamanda ibb ney eğitmenliği kursunu bitirdi.çeşitli kuruluşlarda ney eğitmeni olarak görev yapan tuğrulhan şen, bir çok sanatçının albümlerine ve konserlerine vokal ve neyi ile eşlik etmiş önemli projelerde bulunmuş ve önemli müzisyenlerle çalışma şansı yakalamıştır.
    2012 yılından beri özel bir eğitim kurumunda idari işler ve satın alma yöneticiliği yapan tuğrulhan şen 2015 yılı itibari ile hafta sonları üsküdar belediyesi gençlik merkezi ney eğitmeni olarak görev yapmaktadır .yyaklaşık 5 yıldır , cuma akşamları yayınlanan erkam radyoda , hasbihal adlı programı sunmaktadır.
    evli ve bir çocuk babası olan şen 2017 de kendi bestelerinden oluşan ‘’gönülden nefese’’ isimli albümü için stüdyo çalışmalarına girip , 7 eserden oluşan albüm çalışmasını 2018 mart ayında tamamlamıştır.