şükela:  tümü | bugün
  • familyasındaki diğer dergiler gibi buram buram tatlı su solcusu ajitasyonu içermeyen, bir pazar günü en fazla iki fincan kahveye eşlik edebilecek akıcılıkta, okunabilir dergi.
  • benzeri tüm dergiler gibi gün geçtikçe yola çıkış niyetinden sapıyor, niteliği azalıyor.

mayıs 2019 sayısının yanında şov yapma, boş yapma, kudurun, cahille sohbeti kestim gibi sosyal medya dili kullanılarak hazırlanmış stickerlar vermişler. stickerları üreten firmayla bir reklam anlaşması olduğu aşikâr olmasına rağmen bu çirkinliğe okuyucuyu maruz bırakmak şart mıydı?
  • mayıs ayında derginin yarısı cem yılmaz ile ilgiliydi... haziran sayısına bakayım dedim, kapakta ilber ortaylı var, derginin yarısı onunla ilgili, ayrıca 12 eylül işkencesi olan bok yedirme durumu için "bok yemek işkence değildir." diyen celal şengör'in yazısının bulunduğu dergidir. benim için biten dergidir... bu tür dergileri birkaç sayı takip ettim... kimse kusura bakmasın, edebiyat bu değil...

ekleme: ağustos 2019 sayısında vedat milor'u kapak yapan "edebiyat dergisi"...
  • yavaş yavaş ot, kafa, bok çizgisine gelmeye başlayan dergi.
  • haziran 2019 sayısında verdiği sıtaykır hediyesini hediye diye vermeye utanması gereken dergi. geçen ay verdikleri çıkartmalar bir nebze kabul edilebilirdi ama internet meme'i stickerı vereceğim diye dönüp bakılmayacak ergenlikte şeyler vermişler. bu zamana kadar içeriğinin kalitesindeki düşüşü göz ardı ediyordum ancak artık okunması zaman kaybı olmaya başladı, bunun yerine okuyabileceğim kitapları yad ediyorum anlık.
  • derginin ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum, yüzyıllar öncesi de değil yani 2 yıl en fazla olmuştur. (bkz: #67066447)
    o kadar güzeldi ki..
    geniş, kocaman sayfalar, kaliteli yazarlar ve yazılar, her köşesi sirk çadırına benzememiş sade ve okunaklı bölümler..
    camus, shakespeare falan ana konuydu hep

sonra ne olduysa oldu, saçma sapan piyasa dergilerinden, atarlı ergenlerin hazırlayıp, sunup, okuduğu atarlı, içi boş artistlik içeren dergilerden bi farkı kalmadı. neden böyle oldu anlamadım, bir şirkete mi satıldı, böyle daha çok satış yaptığını fark etti de para mı tatlı geldi bilmiyorum

son aylarda artık sadece serdar kuzuloğlu için alıyordum, şimdi ona rağmen bile alamayacağım galiba
  • bunu hangi kalite ve çeşit kağıda basıyorsunuz birader? kağıt kokusundan burnumun direği kırıldı, okuduğumu almıyor beynim.
  • canımcım (bkz: hakan günday) var bu ay ki sayıda tam koleksiyonluk sayı
  • kasım sayısı:

"sıfırdan hayatlarını yaratmış insanların hikayeleri kadar hayatlarından bir sıfır yaratmış olanlarınki de gösterişlidir."

hakan günday kapağıyla almak farz oldu.