• lan bu gidişle yunanistan'dan beter olacağız yeminlen. onlarda böyle oynamıştı ekonomik veriler ile sonraki gelen hükumet enkaz devraldık demişti. o değil yanlışlıkla falan bu adamlar iktidardan gitse bir şekilde ve ekonominin aslında o kadar da iyi olmadığı ortaya çıksa kimse bu halka laf anlatamaz. akp döneminde daha iyiydi derler başka bir şey demezler.
  • benzer yalan dolan hesap, istatistik olayını yunanistan yaptı yıllarca, ab'den sıcak paranın akışı durmasın diye, ama bir süre sonra, mızraklar çuvala sığmamaya başlayınca siki tuttular. yunanlar gene şanslı hala arkalarında avrupa ülkelerinin desteği var.

bizimkilerin ise derdi avrupa ve dünya finans çevrelerini kafalamak değil. zaten uluslararası çevreler tüm dataların çakma olduğunu biliyor. bizimkilerin derdi içpiyasalarda bir çalkalanma ve halkda oluşacak kötü ekonomi algısını siyasi amaçlarla oluşmasını engellemek.

ha bu durum ne kadar gider? o gün geldiğinde faillerin çoktan gemiyi terkettiğini, ülkenin çok hızlı bir siyasi dönüşüm sürecine gireceğini göreceksiniz.
  • adama diyorum ki “ben doların 1,4-1,6 bandında olduğu zamanları hatırlıyorum, dolar şimdi 4 lira oldu”.
    bana cevap olarak “ama bak benzin o zaman 2,5 dolarmış. ben bugün 1,5 dolardan alıyorum, bunu niye göz ardı ediyorsun” diyor.
    anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz.
  • rakamlarda istediğin kadar büyürsün. kendimizi avuturuz. sen reel sektörlerin, sanayinin, üretimin, katma değerin büyüyüp büyümediğine bak. vatandaşa yansıyor mu bu büyüme? benzin 6 lira olduktan sonra ben bundan ters sonuç çıkarırım. yoksa büyüyen başka bi yerlerimiz mi?
  • tüik'in açıkladığı rakamlarda ayrıca 2014'ten beri kişi başına gelirimizin ciddi şekilde düştüğü de görülüyor. şuradan detaylı bakılabilir. (bkz: kişi başına milli gelirin 2014'ten beri düşmesi)
  • son dakika haberi olarak tüm yandaş medyada gösterilmekte.

çok büyüdük, nur topu gibi olduk maşallah..
  • evet büyümeyse büyüme ancak, bu büyüme hangi alanlarda ona bakmak lazım. diğer taraftan, 7.4 lük bir rakam var lakin enflasyon olmuş 10 küsürlerde. kaşıkla verip, kepçeyle almak gibi. bu büyümenin kimseye bir getirisi yok maalesef.
  • birilerinin servetinin büyüdüğü doğrudur
  • yazıldı bu

şaka bir yana türkiye gibi bir ülke %7.4 büyüdü ise küçülmüştür arkadaşlar, ekonomiden anlayan arkadaşlar güzelce açıklar birazdan.
hesabın var mı? giriş yap