• bankalarin asla desteklemeyecegi kampanya. olmus insandan bile kredisini talep eden bankalar var bu ulkede ne olursa olsun. kalkip 3 ay kredi ertelerlerse butun personellerini isten atar bunlar.
  • dünyadaki tüm ülkeler para basıp, değersizleşmeyi tercih ettiği için aslında olası bir senaryodur. piyasa öyle ya da böyle senede yüzde 20 lik devaluasyona okey mi? devam o zaman diye düşünüp, oy toplamak için devlet buna okey verebilir büyük ihtimal.
  • hem evinde otur hem borçlarını öde. nasıl olacaksa anlatsınlar.
  • yarın 10 bin tl kredi ödemem var halkbank'a. hükümet 3 aylık erteleme kararı alsa bana ilaç gibi gelir. hatta bu başlık açılmadan önce gündüz banka müdürünü arayıp " virüs sebebiyle kredi borçları ertelenecekmiş aslı var mı?" diye sordum; " bize öyle bir bilgi gelmedi " dedi. mendebur herif gelse bile söylemez, dini imanı para bunların.

ama yine de devletin acilen iş veren ve işçiler için bir destek paketi çıkarması gerekiyor. süreç daha uzayacak gibi görünüyor ve bu gidişle halk çok mağdur olacak.

edit: bu sabah halkbank'a gitmeden bddk'u aradım ve kredi erteleme söz konusu mu diye sordum '' hayır ama yine de bankanızla görüşün '' diye cevap verdi. sonra bankaya gidip erteleme şansımın olup olmadığını sordum, oradan da red cevabı geldi. genel müdürlüğe kadar ulaştım '' maalesef bize bilgi gelmeden hiçbir türlü inisiyatif kullanamayız '' dediler.

yani sözün özü; şimdilik hiçbir şey yok, boşuna ümitlenmeyin.
  • gerçekleşmesi mümkün olmayan eylem. ben göt olmaya razıyım. hangi şehirde virüs daha çabuk kaparım diye gidin uçak bileti alın. kdv %1'e indirildi. bu ölümcül fırsat kaçmaz.
  • normal zamanda borcunu düzenli ödeyenlere geçilebilecek bir kıyak. asalak tayfayı daha da gevşetir dikkat edilmeli.
  • 9 gün sonra ödemem var ve bu hafta kazanacağım parayla ödeyecektim. devlet hiç bir şey yapmayacak belli ki.
    kendi kaybeder..
  • kktc'nin dün yürürlüğe soktuğu uygulama...

https://www.gundemkibris.com/…ciklandi-h292010.html
  • alnı secdeye değenlerden çok şey umar olduk bu zamanlarda. ayaklarımız yere basmalı biraz. yapmaları gerekeni yapsalar aslında ona da razıyız, fazlasında gözümüz yok.
  • 1 ay bile erteleyemezler. onlar ancak sgk ödemelerini 6 ay ertelerler ki 6 ay geç emekli ol.
hesabın var mı? giriş yap