şükela:  tümü | bugün
 • gümrük ve ticaret bakanlığı'nın e-devlet üzerinden sunduğu, henüz kullanmamış olmakla birlikte bizi tüketici hakem heyetine gitmekten ve oradaki şahıslarla muhatap olmaktan * kurtaracak gibi görünen hizmet.

  tüketici şikayeti uygulaması deyince bana tüketicinin şikayet edildiği bir uygulama gibi geliyor. tüketici şikayet uygulaması daha doğru olmaz mı sayın ekşiciler?
 • ilk defa kullanmaya çalıştım. başvuruyu tamamlayamıyorsunuz. maalesef tüketici hakem heyetine hala bizzat gitmek zorundasınız.
 • bu konuyu bence en iyi cozen kurum (bkz: turkiye bankalar birligi)'dir.

  bankalarla ilgili sikayetlerinizde tbb'nin sitesinden online formu doldurup ciktisini aldiktan sonra imzalayip sonra taratip en son da mail atmaniz gerekiyor.

  banka ile ilgili sikayetlerde degerlendirilebilir.
 • tüketici hakem heyetine bizzat gitmenin elem ve ızdırabını yaşayan yazarları öğrenmemi sağlamış hede.

  yahu 1 kere gidiyorsun, o da her ilçede merkezi yerde mevcut,evrakların incelenirken seni çağırmazlar etmezler, kendileri inceleyip sonucu direkt bildirirler. ikinci kezde hakem heyeti kararını almaya gidersin.

  ayrıca ayıplı malın bilirkişiye inceletilmesini nasıl yapacaksınız? skype üzerinden mi?

  bu kadar mı yoğunsunuz? herkes ceo mu bu sözlükte?

  küfrettirceksiniz bana. sanırsın mahkeme duruşmasına çağırır gibi devamlılık arıyor herifler.
 • tüketici hakem heyetinden çıkan neredeyse her kararın itirazının tüketici mahkemesine yapıldığını bilmeyenler, sanırsın mahkeme duruşmasına çağırıyorlar diyor böyle şeyler için. arkadaş, uzaktan prosedürü okumak ne güzel değil mi? gidiyordun hakem heyetine, çat diye çözüyorlar sorununu şakkır şakkır ödüyorlar sana paranı. hiç taşımazlar mı o kararı tüketici mahkemesine? hiç istemezler mi bilirkişi raporu bir sonraki celsede? ocak'ta verdiğin hakem heyeti dilekçeni, aralık ayındaki celse sonrası kazanmanın haklı gururuyla sokarsın bir tarafına. sonra da beklemeye başlarsın ne zaman ödeyecekler benim ayıplı malımın parasını diye.

  siz siz olun, "hakem heyetine ver yeaa ceo musun amuğaoyyim" diyen tiplere güvenmeyin. burası türkiye, hakkınızı her türlü arayın ama, o her türlünün her türlü size kaçacağını da unutmayın.
 • manuel yaptığım başvurunun kayıtlarına da ulaşabildiğim platformdur. umarım gerek kalmaz ama bir sonraki başvurumu buradan yapacağım.

  https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/
 • başvuruların inanılmaz bir yavaşlıkta incelendiği hizmet.

  sahibi olduğum iphone ile yaşadığım bir sorun ile ilgili sırasıyla alımı yaptığım bayi, çözemeyince bayinin bağlı olduğu turkcell ve en son apple görüşmelerinden sonuç alamamam ve her birinin sorumluluğu birbirine atması nedeni ile henüz açıldığı temmuz 2017'de buradan 3 firma için de kayıt açtım.

  not: ben kaydı açtıktan 2-3 gün sonra daha haberi çıktı online başvuru yapılabileceğinin. ilk başvuru yapanlardan biriyim sanıyorum.

  bu süreçte firmalar ile irtibatı da koparmadım. sonunda turkcell kanalından tanıdık bir yönetici ile irtabat kurarak sorunumu çözebildim ve süreçte çok canımı sıktıkları için yaklaşık iki yıl kullandığım telefonun ücret iadesini faizi ile birlikte aldım. turkcell'den sonra apple'a da ceza kesmek lazımdı onu da kullanmayı bıraktım pek de niyetim yok tekrar müşterileri olmaya. zaten kıçı kırık bir turkcell tim'e neden ihtiyacım olsun onlarla muhattap olmadım bile.

  gel gelelim tubis'e bu söylediklerimi yapıp paramı iade almış olmama rağmen aylarca dosyalar incelenmeye başlamadı. sistemde kaydı iptal etmenin yolu da yok. başkasının işi gecikmesin diye kaydınızı kapatmak istiyorsunuz bu uygulama mevcut değil.

  25.07.2017'de açtığım 1, 26.07.2017'de açtığım 3 dosyanın durumunu:

  1) 25.7.2017 17:32:42 başvuru tamamlandı - 16.2.2018 11:52:47 savunması istendi

  7 ay sonra tim bayisinden savunma istemişler. diğer iki firmaya dosyadan bahsetmiştim ve "dosya açılması durumunda çözüldüğü bilgisini geçin onayımı istediklerinde verir kapattırırım" demiştim ama bu arkadaşların olaydan haberi yok. büyük ihtimal kabahatli bulunacaklar ama sonrasında ne olacak göreceğiz...

  2) 26.7.2017 16:42:47 başvuru tamamlandı

  turkcell'e açılan dosya, başka işlem mevcut değil.

  3) 26.7.2017 16:52:28 başvuru tamamlandı
  apple'a açılan dosya, başka işlem mevcut değil.

  kısacası çok yavaşlar. elden başvuru yapmanızın daha faydalı olacağını düşünüyorum.
 • devir de teknoloji devri madem hayli yerinde bir uygulamadır. tabi iyileştirmeye gittiğinde sahada da bunu desteklemek gerek.

  misal tüketici hakem heyeti’ne ayıplı bir mal nedeniyle bu uygulama üzerinden başvurumu yaptım. her istenilen bilgi net ve eksiksiz girildi artık olası bir bilirkişi incelemesi için ayıplı malı da başvurunun çıktısıyla kapıdan bırakıp çıkmak kalmıştı sadece. belki atılacak bir de ıslak imza kim bilir...

  gittiğimde ise pc kullanmayı yeni öğrendiği belli bir amcama başladım derdimi anlatmaya. amcam genç diğer bir çalışanın göstermeleriyle falan başta bir hayli yol katetse de uzun sürmedi tekrar başladı sinir stres yapmaya, bir oraya tıklıyor bir diğer tarafa; firma o mu bu mu, mont mu diyecez buna elbise mi... amcamın aklında deli sorular? işlerine karışılmasını da sevmedikleri için birazda temkinli yaklaşıyorum, ona rağmen bir iki kez de tekrarlamış oldum “bu kısımları zaten ben doldurdum herşey hazır mükerrer bir giriş yapmayalım diye” ama amcam yine of’luyup pufluyor, öbür kızda bir iki gösterdi kaçtı o da yok ortalıkta, amcamla mı uğraşıp duracak kendi işini mi yapacak o da haklı. amcam en nihayetinde kapının ardında, muhtemelen de bir üst pozisyondaki diğer genç elemana sesini duyurmayı başardı da kendisini de beni de büyük bir dertten kurtardı. e-devlet üzerinden başvurunun yapıldığını öğrenir öğrenmez zaten tamam “bırakın ürünü siz gidebilirsiniz” dedi eleman.

  diyeceğim o ki, açın şu gençlerin de önünü... tek başına sistemsel iyileştirmelerde bir yere kadar.