şükela:  tümü | bugün
  • gümrük ve ticaret bakanlığı'nın e-devlet üzerinden sunduğu, henüz kullanmamış olmakla birlikte bizi tüketici hakem heyetine gitmekten ve oradaki şahıslarla muhatap olmaktan * kurtaracak gibi görünen hizmet.

tüketici şikayeti uygulaması deyince bana tüketicinin şikayet edildiği bir uygulama gibi geliyor. tüketici şikayet uygulaması daha doğru olmaz mı sayın ekşiciler?
  • ilk defa kullanmaya çalıştım. başvuruyu tamamlayamıyorsunuz. maalesef tüketici hakem heyetine hala bizzat gitmek zorundasınız.
  • bu konuyu bence en iyi cozen kurum (bkz: turkiye bankalar birligi)'dir.

bankalarla ilgili sikayetlerinizde tbb'nin sitesinden online formu doldurup ciktisini aldiktan sonra imzalayip sonra taratip en son da mail atmaniz gerekiyor.

banka ile ilgili sikayetlerde degerlendirilebilir.
  • tüketici hakem heyetine bizzat gitmenin elem ve ızdırabını yaşayan yazarları öğrenmemi sağlamış hede.

yahu 1 kere gidiyorsun, o da her ilçede merkezi yerde mevcut,evrakların incelenirken seni çağırmazlar etmezler, kendileri inceleyip sonucu direkt bildirirler. ikinci kezde hakem heyeti kararını almaya gidersin.

ayrıca ayıplı malın bilirkişiye inceletilmesini nasıl yapacaksınız? skype üzerinden mi?

bu kadar mı yoğunsunuz? herkes ceo mu bu sözlükte?

küfrettirceksiniz bana. sanırsın mahkeme duruşmasına çağırır gibi devamlılık arıyor herifler.
  • tüketici hakem heyetinden çıkan neredeyse her kararın itirazının tüketici mahkemesine yapıldığını bilmeyenler, sanırsın mahkeme duruşmasına çağırıyorlar diyor böyle şeyler için. arkadaş, uzaktan prosedürü okumak ne güzel değil mi? gidiyordun hakem heyetine, çat diye çözüyorlar sorununu şakkır şakkır ödüyorlar sana paranı. hiç taşımazlar mı o kararı tüketici mahkemesine? hiç istemezler mi bilirkişi raporu bir sonraki celsede? ocak'ta verdiğin hakem heyeti dilekçeni, aralık ayındaki celse sonrası kazanmanın haklı gururuyla sokarsın bir tarafına. sonra da beklemeye başlarsın ne zaman ödeyecekler benim ayıplı malımın parasını diye.

siz siz olun, "hakem heyetine ver yeaa ceo musun amuğaoyyim" diyen tiplere güvenmeyin. burası türkiye, hakkınızı her türlü arayın ama, o her türlünün her türlü size kaçacağını da unutmayın.
  • manuel yaptığım başvurunun kayıtlarına da ulaşabildiğim platformdur. umarım gerek kalmaz ama bir sonraki başvurumu buradan yapacağım.

https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/