• dijitale gecis yaptigini gorunce cok sasirdigim uygulama. avrupa mi oluyoruz yoksa dedim. oysa tum gun yaptigi azicik isiyle surekli her seyden sikayet eden ve onune gelen isi yapmamak icin elinden geleni ardina koymayan asik suratli ortayasli adamlarla muhattap olmaya cok alismistik. ilk basvurumu iki gun once yaptim, cikti alip bir yere goturmem gerekiyor mu bilemedim. donus yapma sureleri ne zaman acaba, bilen varsa mesaj atabilir.

edit: yaklasik 1,5 ay sonra lehime donus aldim ve sikayet ettigim firma haksiz kazanc bedelini bana geri odedi. ptt ile taahhutlu bir sekilde elinize yazi geliyor, bu sekilde haberdar oluyorsunuz. cok hosuma gitti cok.
  • berbat bir sitesi ve uygulaması var. uygulamada hakem heyetindeki başvurma dair hiçbir şey gözükmüyor. sitesinde ise tüketici başvuru linki var, tıklıyorsun sekmelerin açıldığını görebiliyorsun ama kesinlikle başlıkları göremiyorsun. cepten masaüstü sitesi olarak seçiyorsun onda da bir şey çıkmıyor. sorarsan sitesi de var uygulaması da ama ne işe yarıyor? bu siteyi kim tasarladı ya da uygulamayı? ve en önemli soru da şu: bunun için para ödediler mi? ödedilerse çok yazık.
  • gümrük ve ticaret bakanlığı'nın e-devlet üzerinden sunduğu, henüz kullanmamış olmakla birlikte bizi tüketici hakem heyetine gitmekten ve oradaki şahıslarla muhatap olmaktan * kurtaracak gibi görünen hizmet.

tüketici şikayeti uygulaması deyince bana tüketicinin şikayet edildiği bir uygulama gibi geliyor. tüketici şikayet uygulaması daha doğru olmaz mı sayın ekşiciler?
  • nisan 2017 itibari ile aktif hale gelmiş süper uygulama. bayıldım. d&r’ın bir ürünle ilgili canımı sıkmasının sonucu aman ne uğraşıyorum ya vereyim hakem heyetine hallolsun diyerek edevlet üzeriden dün başvurdum. bugün d&r’dan savunma istenmiş*

işlemler eskiden 2 ay sürüyordu bakalım şimdi ne kadar sürecek. editleyeceğim.
  • az önce gsm şirketlerinden birini şikayet ederken kullandığım sistem. umarım çabuk şekilde sonuç alırım.
  • 6 gün önce başıma gelen olay. sahtekarlıkla yapılan abonelik, verilen taahhütlere uymama. ben şikayetimi btk ya yaptim.umarim tarafımca olumlu sonuç alırım.
  • şlemeyen, verimsiz, varmı var, yaptık mı yaptık sistemidir. yani bir takım insanları maaş'a bağlayıp milletin üstünden rızıklandırma oluşumudur. bizzat denenmiştir. mesela evrak yükleme kategorisi vardır bu sitenin ama yüklüyemezsin. öylece attırırlar şikayetini. bir uzun süreden sonrada kontrol ettiğinizde bilmem kaç sayılı kanunca evrak yüklenilmemiş derler. belki yandaş firmalar için çalışmıyordur evrak yükleme olayı. olur mu olur. yaparlar mı yaparlar :). alın bakalım maaşları aksırıncaya kadar yiyin-için. hatta kusun
  • başvurumun sonuçlanma süresi (6 ay) yarın dolacakken altyapı çalışmasına giren ve ne zaman biteceği belli olmayan tüketici şikayeti sitesi

görsel

ben yarın sonuç alabileceğimi sanmıyorum, hayırlısı...

güncelleme: evet yanılmadım , maalesef henüz bir sonuç yok. 175'i arayıp durumu izah ettim, süre dolduğu halde başvurum sonuçlanmadı dedim. önce nereden arıyorsunuz diye sordu, istanbul deyince de istanbul ve ankara'da süreç 9 aya kadar uzayabiliyor, beklemede kalın dedi.

mağduriyetim giderilsin diye başvurdum fakat daha çok mağdur oldum. en basit meseleyi bile 6 ayda çözemiyorlarsa vay halimize. bir de sonuç aleyhime çıkarsa işte o zaman tam bir rezalet .

ek güncelleme: çok hızlı ilerliyorlar sağ olsunlar yedinci aya doğru giderken "bilirkişi raporu istendi" yazısını gördüm ve heyecanlandım

karar editi: 7 ay sonucunda karara bağlanan başvurumun karar formu 8. ayın sonunda geldi.
    başvuru durum geçmişi

öncelikle kararın aleyhime olduğunu belirteyim. bu beni üzdü mü? çok az üzdü, çünkü bekliyordum böyle bir karar. beni en çok üzen ve sinirlendiren bu saçma sistem oldu. başvurum üzerine şikayetçi olduğum kurumdan savunma istediler, 1 ay sonunda savunma geldi. ama konunun gündeme alınması 6 ay sürdü. gündeme aldılar, karara bağladılar, karar formunun evime gelmesi 1 ay sürdü. 1 ayda ne yaptılar da postaya vermeleri bu kadar gecikti çok merak ediyorum.

işin bir de daha kötü yanı var, benim şikayetimde kullandığım argümanları sebep olarak göstererek şikayetim reddedilmiş. bu argümanları kabul ediyorsan, benim lehime karar çıkarman lazım. ben şuna emin oldum ki bunlar kesinlikle ya benim yazdıklarımı düzgün okumadılar ya da okuduklarını anlama yetileri yok. ikincisi daha yüksek ihtimal, zaten karar formunda yazım yanlışları da yapmışlar. ayrı yazmaları gereken bağlaçları birleşik yazmışlar.

kamu hizmeti veren bütün kurumlar gibi burası da çürümüş belli ki, işlerini düzgün yapmıyorlar. allah kimseyi bu ülkede hastaneye, postaneye, emniyete, adliyeye düşürmesin. umarım kısa zamanda güzel değişiklikler olur da kurumlarımız düzene girer, gerçekten halka hizmet etmeye başlarlar.
  • birkaç sene sürer. bu sene şubat ayında beni dolandiran marangozu savcılığa şikayet ettim. yazışmalar, ödeme dekontları hersey var. savcılık 10 ay geçmesine rağmen henüz daha bakamadık dedi
  • 2020 yılında sitesinin kullanışsızlığıyla alakalı yazanlar olmuş. yıl 2022 hala sitesi berbat halde. başvurun üzerine tıklanamıyor bile. yazık
hesabın var mı? giriş yap