şükela:  tümü | bugün
 • bir yerden sonra kabak tadı vermiş laflamalar. tuvalet kağıtlarından one night standlere, "balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesi"ne kadar insanlar akıllıca yorum yapmaları beklendiğinde bu sözcük öbeğini konuşmanın bir yerine yerleştirerek prim elde etmeye çalışır. dahası genelde eder. insanların şahsi tercihlerine saygı göstermemeyi ibadet, aynayı mabet edinmişlerdir.

  aynı zamanda sistemi eleştirmek yerine, detayları görmeye çalışmak ve çözümün bir ucundan tutmak yerine "hep tüketim toplumu bunlar, baksana solungaçları soluk soluk" demektedirler. bu yönleriyle fuck the system gençliği ile paralellik gösterirler.

  öte yandan dişli misali işleyen günümüzün sistemi aynen dişliler gibi (ve aynen bu insanlar gibi) kişilere önem vermemekte, sadece önem verme reklamı yapmaktadır. o vakit kim kimi tüketiyor, kullanılan kim, "aydın adamlar neye saldırıyorsa hırlayıp yeni örnekler türetmeliyim" mantığından çıkmalı mıyım demek lazım.
 • bugün dehşet içerisinde dinlenmek ve tatile çıkmak eylemlerini tüketim toplumunun çıkardığını, eskiden böyle namert şeylerin olmadığını söyleyen bir insan da gördükten sonra miyadının dolmasını 4 artı n gözle beklediğim muhabbetler bütünü.
 • -abi duydun mu bewildered spirits of the haunted forest* bir albüm çıkarmış, 74 dakika, tek şarkı, üstelik şarkı çok güzel...
  -ne gerek var. tüketim toplumu. onları kesip kesip onbeş yıllık cingıl çıkartacaklarına kapitalizmin maşalarının yaptıkları işe bak.
 • -abi duydun mu john holmesun aleti otuz küsür santimmiş!
  -amaan al işte tüketim toplumu. madem o kadar var, kes bir kısmını fakire fukaraya kitap siken yusufa falan dağıt. ayıp.
 • -abi çıkışı 10mbit'e arttırdık!
  -tüketici pezevenk... ne işine yarayacak?
  -abi? biz ispyiz?
  -olsun. internet de ayrı tuzak zaten. çet met.
 • asker: yüce hakanım, biz göç edince diğer kavimler de göç etti, avrupa birbirine girdi, batı roma yıkıldı!
  atilla: artık avrupaya açılacağız veeeğ....
  [içten pazarlıklı vezir bıyık altından]: horasan neyine yetmedi eşşoğleşşek...
 • - tükenmezin var mı?
  - tükendi...