• cari açığı azaltacağı için hükümetin hoşuna gidebilir. belki de yani, emin değilim.
 • mantıklı öneri, borsanın çakılması eylemler kadar etkiledi hükümeti. insanlar özellikle eylemlere karşı tavır almış şirketlere kanalize ederlerse tüketmeme kararlarını, bu hükümet yalakalarına en güzel cevap verilmiş olur. bu adamların dini imanı para, ancak paralarını kaybetmeleri biraz olsun sarsar. hele avmler istinasız boykot edilmeli.

  (bkz: #ekonomikboykot)
 • kapitalist iktidalar için aslında askerden de, halktan da yaptırımı daha güçlü olan otorite kapitaldir. sen ben yıkamasak bile muhtar kent, afganistana kadar kovalar bunları, topukları götlerine vurur hem de.

  ilk defa ruhu olan, tabana yayılırsa amacına ulaşacağına inandığım bi kampanyaya destek veriyorum. dünyanın bütün tüketemeyenleri için, bu sisteme çapımca çelme takabilmek için tüketimimi temel ihtiyaçlarıma sabitliyorum.
 • murat boz destekliyomuş dezenformasyonunu kullanarak milyonlardan destek görmesi muhtemel kampanya.
 • unutmayın, bütün ideolojiler, bütün direnişler ekonomi politik tabanlıdır. kapitalizm diye sövüp, yaladığımız sistem de marksizim dediğimiz de. bu güne kadar ülkede yaşanan sağ merkezli apolitizasyon da bu sistemlerin en vahşisinin uygulayıcısıdır.

  unutma nolur, özgürlük, adalet, gelir dağılımındaki denge, insanların makarnacı diye aşağılanmadığı bi dünya, insanlık onuru ve daha nice uğrunda insanların öldüğü insana dair duygular ve gerçekler iphone 5'ten daha lükstür!

  kararını ver. homosapiens misin, homoeconomicus musun?
 • redhack'in de "tüketimden doğan güç" ifadeleriyle dolaylı ya da doğrudan desteklediği kampanya.

  onlar kurduysa yeni dünya düzenlerini, bana vatandaşlıktan öte tüketiciliği dayatıyolarsa, insan hakları evrensel bildirgesi kitabını "tüket, itaat et, öl" düsturuyla kapladılarsa, ben insan olmamdan ziyade cebimdeki parayla saygınlık elde edebiliyosam, demokrasiyle bahşettikleri seçmen olma hakkını terk edip, tüketmeme hakkımı kullanmak istiyorum. biliyorum ki vatandaş olan, seçmen olan beni değil, çok uluslu şirketleri, vahşi sermayeyi temsil ediyo o meclisler.

  1 ay, 2 ay, sistem ayaklarıma kapanana kadar, temel ihtiyaçlarım haricinde tüketmiycem. çünkü özgürlüğü iphonedan daha lüks hale onlar getirdi.
 • halk tarafından yıllardır "tüketemiyoruz" şeklinde uygulanan kampanyadır. bildiğimiz kırmızı et bile lüks oldu amına koyum. sikmişim ayfonu.
 • 8 haziran'da başlayacak olan istanbul shopping fest'i de dahil etmemiz gereken uygulama. o avm'ler bir ay iş yapmasın da görelim.