şükela:  tümü | bugün
 • ntv radyoda hikayesini anlattığı programı dinlemek için:

  https://soundcloud.com/…u-mutlu-basarili-tulin-akin

  2004 yılında öğrenciyken kurduğu tarimsalpazarlama.com ile türkiye’nin ilk ve önde gelen iletişim, e-öğrenme networkü ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi. 2007 de ihracatın yıldızlarında e-ihracat birincilik ödülü aldı. tarımsal bankalarla birlikte çiftçi kredi kartlarını modelleyerek, çiftçinin zarar görmeden finans kaynağı bulmasını sağladı ve bunları anlatmak için 12.000 köy ziyareti gerçekleştirdi. vodafone ile birlikte çiftçi kulübü nü kurdu ve çiftçiye özel sms ve uygulamalarla 1 milyon 400 bin çiftçinin ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmeleri ile yaşam tarzlarını değiştirdi. vodafone çiftçi kulübü iş modeli 2015 yılında hindistan, gana, kenya, yeni zellanda ve tanzanya da uygulanmaya başladı.
  ıntel’in desteklediği, okuma yazma bilen herkesin kullanabileceği ve bilgi, iletişim, pazarlama, ihtiyacı olan konularda uzmanlara soru sorabilmeyi sağlayan bir çiftçi bilgisayarı yazılımı ürettirdi. kırsal alanda su bilincini geliştirmek ve traktör kazalarını önlemek amacıyla da sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi.
  2012 türkiye ziraatçılar derneğinden tarımsal ticareti geliştirme ödülü, 2013 sabancı vakfından türkiye’nin fark yaratanı, 2013 jcı – toyp dünya’nın 10 başarılı genci girişimcilik ödülü, 2103 anita borg ınstitute uluslararası sosyal etki ödülü, 2013 garanti - kagider yılın kadın sosyal girişimcisi ödülü almış, jcı ve ıcc-wcf tarafından 2014 yılında nobel'e aday gösterilmiştir.‘tabit tarımsal bilişim ve iletişim teknolojileri’ ve ‘tarımsal pazarlama’ şirketlerinin kurucu ortağıdır.

  https://tr.linkedin.com/in/tulin-akin-54421646
 • az önce konuşmasını (başarı öyküsünü) dinlediğim aşmış, güçlü, yılmaz kadın.

  (bkz: ayakta alkışlamak)