1. sabah gazetesinin haftasonu ekinde yazan yazar. tülin ve tülout köşelerinde o haftaya ait in ve out olan şeyleri yazar.
    kendisi aynı zamanda personal shopper'lık da yapmaktadır. (bkz: personal shopper) yani, parası olan ama bunu harcamaya vakti olmayan kişiler için çıkıp alışveriş yapar, yakınlarına hediye bakar, gardrop yeniler vs vs. hatta sizinle beraber alışverişe de çıkıp onu al bunu al da yapabilir.
    ben tarzımı beğenmiyorum kardeşim derseniz de size uygun bir tarz belirleyip sizi baştan aşağı değiştirebilir. (bkz: image maker)
  2. kendisine "birilerini birilerine benzetmek" gibi bir görev edinmiş kişi. o kadar alakasız benzetmeler yapıyor ki, rahatlıkla "o zaman ben de liv tyler'a/brad pitt'e benziyorum" diyebilirsiniz.
  3. dialog anlatım iletişimin değerli eğitmenlerinden biridir.

1967 yılında istanbul'da doğdu. londra'da london school of make up'ta sinema – televizyon ve sahne makyajı üzerine eğitim gördü. ardından neighbourhood playhouse academy'de oyunculuk eğitimi almak üzere newyork'a gitti. oyunculuk eğitiminden sonra los angeles'a giderek university of california'da sinema – tv eğitimi alarak görsellik konusunda kendini geliştirdi. türkiye'ye döndükten sonra uzun yıllar fotoğraf çekimleri ve reklam filmlerinde makyaj ve prodüksiyon yaptı. televizyon kanallarında, prodüksiyon ve halkla ilişkiler konusunda türkiye'nin önde gelen firmalarında çalıştı. tülin kermen ilk yazı deneyimini gazete pazar'ın stil sayfalarında yayınlanan yazılarıyla edindi. ilk olarak yakın arkadaşlarına yardım etmekle başlayan stil danışmanlığı kariyerini porttakal.com internet sitesinde yazdığı yazılarla sanal boyuta taşımış oldu. “tülin'in alışveriş torbası” isimli bu interaktif sitede 18 ay okurlarıyla yazıştı; okurlarına stil, moda, bakım, güzellik konularında verdiği tavsiyelerle on-line stil danışmanlığı yaparak bir anlamda türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. radyo female'de alışveriş programı hazırlayıp sundu. 2001'den bu yana sabah gazetesi ekinde vitrin meleği isimli köşesinde stil ve moda yazıları yazıyor. eğitim sektöründe de imaj, stil konularında çalışmalarını sürdüren tülin kermen bugüne kadar gerek dialog çatısı altında, gerek bireysel olarak türkiye'nin önde gelen kurumlarının çalışanlarına ve sunucu – spiker adaylarına imaj ve stil dersleri vermektedir.
  4. taş gibi bir özgeçmişi olan hanım. ancak görsellik üzerine o kadar eğitim alıp-verip kendi görünümüne bu kadar özensiz olması terzi sökük durumu gibi gözüküyor. bi şu özgeçmişe bakıyorum, bir o saça başa. hoş da kadın halbüse. baktıkça baktırması lazım kendine bence. ha bu saatten sonra ikna edici olmama gerek yok pijamayla da gitsem müşteri de iş de bulurum diyor olabilir tabi. ki bulur da. ama görsellikle o kadar zaman harcamış bir insan da aynada baktığına hayranlık duymadan sokağa nasıl çıkabilir bilmem. ya da benim takıntılarım yazdı bu entryyi bilemiyorum.