şükela:  tümü | bugün
  • izmir tepecik taraflarında tehlikeli bir yerde bulunan meyhane. rakıyı kuyulardaki tulumba sisteminin küçük örneği ile masalara getirmektedir. tulumbanın koluna bastıkça rakı bardağa dolmaktadır. hem mezeleri , hem de tandır , kokoreç gibi süper ana yemekleri vardır.
  • "nihat baba'nın yeri" olarak da bilinen, vedat milor'un pek beğendiği izmir meyhanesi. merkezi tepecik zeytinlik tarafında, şubeleri ise mithatpaşa ve karşıyaka atakent'tedir. mezeleri, özellikle de sakatatları süperdir. rakı şişelerine takılan tulumbalarla yapılan servisi meşhurdur.

(bkz: #50346638)

http://www.tulumbalimeyhane.com/
  • burası sakatat cenneti.

başrolde kuzudan uykuluk ve kokoreç. daha iyisine ne ankara'da ne de istanbul'da ben rastlamadım. süt danadan arnavut ciğeri, tarif edilemez lezzette. kuzu tandır da supsulu, yağlı, nefis.

eh, meyhane. önden süzme yoğurttan cacık, közde patlıcan ve beyaz peynir de isteyin.
    ben ızgara etlerle rakı içmeyi çok severim. fazla soğuk mezeye de bu yüzden gerek duymam.

cennet işte, başka söze gerek yok.
  • kokoreçiyle, arnavut ciğeriyle, tandırıyla ve dekoruyla şahane mekan.

bilhassa arnavut ciğerine bittim. tam after party'lik mekan.
  • pek müdavimi olduğum bir mekan değil ancak betül isminde bir arkadaşımın rezervasyonuyla yarın akşam tanışacağım mekan.kim gelmiş kim gitmiş kim ne demiş pek bilmem ama sakatatlarını merak etmiyor değilim.bu ara dilan'ın arkadaşı betül'ün kocası onur şimdiden doğum günün kutlu olsun :-))