• "nihat baba'nın yeri" olarak da bilinen, vedat milor'un pek beğendiği izmir meyhanesi. merkezi tepecik zeytinlik tarafında, şubeleri ise mithatpaşa ve karşıyaka atakent'tedir. mezeleri, özellikle de sakatatları süperdir. rakı şişelerine takılan tulumbalarla yapılan servisi meşhurdur.

(bkz: #50346638)

http://www.tulumbalimeyhane.com/
  • birkaç badim ve ekşi'den birilerini tanımak isteyen iki arkadaşımla bir hafta sonu şenlendireceğimiz mekân. sessiz sakin, hem kaliteli yiyip, hem içip, hem de söyleşebildiğimiz ender yerlerden.

bu kez buradan açık bir çağrı da yapayım diyorum. olur da zamanında görüp gelen biri olur, ona da ısmarlayacağım.

ekleme: bu akşam, yani 21 nisan'da 7.30'da oradayız. bir kişiye, gelip grubumuzu bulması durumunda içkilerini ısmarlayacağım. :) zeytinlik'teki ama, yanlış olmasın.
  • burası sakatat cenneti.

başrolde kuzudan uykuluk ve kokoreç. daha iyisine ne ankara'da ne de istanbul'da ben rastlamadım. süt danadan arnavut ciğeri, tarif edilemez lezzette. kuzu tandır da supsulu, yağlı, nefis.

eh, meyhane. önden süzme yoğurttan cacık, közde patlıcan ve beyaz peynir de isteyin.
    ben ızgara etlerle rakı içmeyi çok severim. fazla soğuk mezeye de bu yüzden gerek duymam.

cennet işte, başka söze gerek yok.
  • kokoreçiyle, arnavut ciğeriyle, tandırıyla ve dekoruyla şahane mekan.

bilhassa arnavut ciğerine bittim. tam after party'lik mekan.
  • arnavut ciğeri, kuzu tandırı, kokoreçi über mekan.

fiyatları da çok şişik değil.
  • izmir tepecik taraflarında tehlikeli bir yerde bulunan meyhane. rakıyı kuyulardaki tulumba sisteminin küçük örneği ile masalara getirmektedir. tulumbanın koluna bastıkça rakı bardağa dolmaktadır. hem mezeleri , hem de tandır , kokoreç gibi süper ana yemekleri vardır.
hesabın var mı? giriş yap