şükela:  tümü | bugün
  • en son barış pınarı harekatında vuku bulan olay.

gerek sosyal medya da gerek gösteriler ile gerekse bütün ülkelerin siyasilerinin açıklamalarıyla sanki bizi ülke işgal ediyormuş gibi gösteriyorlar.

terörist temizliği yapıyoruz katliam değil.
  • rte doğru düzgün politika yapamıyor ve sonuç olarak bütün dünya bize karşı. rte dünyanın köpekliğini yapıyor o yüzden dünya bize ses etmiyor. al sana bir beyinden çıkan iki gerizekalıca laf. muhalif olmak zorunda değil hiç kimse. doğruya doğru yanlışa yanlış bu kadar basit.
  • yıllarca arap peşinde koşarsan olacağı budur. trajikomik olan arapların da harekatı kınamasıdır.
  • son barış pınarı harekâtı üzerinden fark edilen ve pek de tınlanmayacak durumdur. erdoğan suriye’ye girip teröristleri temizlemeye başlamasa, abd başta olmak üzere pek çok ülke oradaki teröristleri beslemeye devam edecekti. ne oldu? “bizim bölgemize girmeyin, bizim kurallarımızla oynayın,” dediler; biz, “hayır efendim gireriz!” deyince de düşman kesildiler - yemişiz sizin düşmanlığınızı!

erdoğan az bile yapıyor. teröristlerin inine girmeye devam ettikçe tüm dünya bize karşı olmaya devam edecek; ancak bazen bir doğru için binleri karşınıza almanız gerekebilir ve bu da cesaret gerektirir. erdoğan da işte tam olarak bunu yapıyor.
  • 1 2 aya geçer. o açıdan bakarsan tüm dünya abd ve rusya'ya da karşı.

açıkçası siyasiler dışında kimsenin sikinde olmayan durum. siz sanıyor musunuz ki viyana'da bir mekanda bira içen insanlar bizi ya da kürtleri umursuyor, ya da ibiza'da denize giren ispanyollar, ya da iskoçya'da celtic maçı izleyen taraftarlar... hiç kimsenin sikinde değil bugün bize caz yaparlar yarın can ciğer dostumuz olurlar siyaset böyle bir şey.
  • yıllar önce de saddam milletini bu sözlerle gazlıyordu.
  • efendim bu batılıların politik doğruculukları beni bitiriyor. saçma sapan seyler devletin muhattabı devlet olur salak salak örgütleri desteklemeyin deyince haklısın diyorlar sonra farklı konuşuyorlar. dünyanın en seküler en ilerici örgütü kantonlaşmaya çalışıyor zannediyorlar. terör bunlarda uyuşturucu bunlarda feodal düzen bunlarda bölgenin demografik yapısını değiştirmeye çalışıyorlar. 40 sene önce el muhaberatın sürdüğü adamlar bir de o yerle 1000 yıllık kadim toprağımız diyor. ulan ben demiyorum. memlüğün tolunoğulları’nın mirasçısıyım. he bir de selahaddin eyyubi kürttü diyenler var kalbinizi kırarım azıcık gidin okuyun cahil cahil konuşmayın. neyse balkan ve doğu avrupa milliyetçileri redditte bizi destekliyor gideyim faşist ukrayna’lı hanımlara kur yapayım :d