şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizin güzide gerçeklerinden. bir troll hesap çıkıyor, öğretmenlere bir ithamda bulunuyor, ve ülkemizin güzide öğretmenleri ve hatta müdürleri, ekşisözlüğü protesto kararı alıyor. burada her çeşit insan olduğunu anlayamıyorlar bile, çocuk tacizcisine kızıp tüm facebook'u protesto etmekten ne farkı var bunun? bu farkı ayırt edemeyen insanlar çocuklarımıza doğruyla yanlışı nasıl öğretecek anlayamıyorum. yazık böyle linç kültürü olan öğretmenlere sahip bize, ülkenin neden bir yere gidemediği ortada.
  • ekşi sözlük diye bir şey var,götünden bile kolu çıkıyor bu entry leri hep o giriyor.
  • herkes ekşisözlüğün nasıl bir site olduğunu bilmek zorundaymış gibi yapılan aşağılama.

haddinizi bilin dedikleri de bu işte.

şımarıklık!
  • linç ederek linç kültürünü kınamak ve ülkenin bir yere gitmemesinin nedenini aynada değil hep başkalarında aramak... azalarak bitersiniz umarım.
  • eleştiri yapacağim diye başladiği enrtyi bile hakaretsiz bitiremeyen yazarlarin sızlandigi durum! sadece dunku başlik için mi yapiliyor bu isyan? yazin bakin kac farkli baslik var. ben artik cevap vermekten sıkılıyorum. haftasonu tatil yapan, dini bayramlarda tatil yapan, (kendi tatil yaptigi oğretmenlerinse yapmadıgı, kendi çocugunun gosterilerini gidip izleyemedigi halde) milli bayramlarda tatil yapan tek memur grubunun oğretmen oldugunu sananlar var burada! yillik iznimizin tatil icinde oldugunu anlamayan yillik izinleri olan hicbir memura saydirmayip sadece ogretmeninkini izin degil tatil olarak gorenler var. adli tatili, meclis tatilini hakli bulup okul tatilini saçma bulanlar var. üç kuruş maasi cok bulan, hafta sonu kurs aliyorlar paralari artiyor diyen, hafta sonu kursunun adı ustunde hafta sonu yapildigi icin aslında tatil yapmadığini anlamayan var.sen neden kızdik ayirt edebiliyor musun?

mufretdati elestir, milli eğitimi eleştir, ogretim yontemlerini eleştir. bunlara lafim yok! ama hakaret etmek çok farkli!

evet yaa bunu ayırt edemeyen oğretmen olarak kiymetli çocuklariniza nasil ders verecegiz acaba vah vah!
  • işlerine gelen kurumu, yapıyı, oluşumu; o yapının, kurumun, oluşumun bir ferdinin yaptığı bir eylemle itham edebilen, yerin dibine sokabilen, suçlamalar altında ezen ve işine geldiği gibi yargılayan zihniyetlerin yer aldığı bu ortamda, neden garipsenecektir ki bu tutum?

siz değil misiniz dernekleri, vakıfları, meslek gruplarını, siyasi oluşumları vs. onların içindeki bir kişinin yaptığı bir pisliğe, işlediği bir suça, düştüğü bir hâle göre değerlendirenler? neye şaşırıyorsunuz?

siz değil misiniz insanların yaptığı "bir kişinin yaptığı bir şeydir, bütün kuruma mal edilemez" açıklamalarını "bir kereden bir şey olmaz" diye çarpıtıp oraları karıştıran ve bulandıran?

şimdi ne oldu da "sözlüğü bir kişi sanıyorlar yeaaa" diyorsunuz? siz değil misiniz koca koca örgütleri bir kişi zannedenler ve ona göre asıp kesenler?
  • türkiye'deki öğretmenlerin algı kapasitesinin ne kadar düşük olduğunu gösteren olay. öğretmenler gerçekten çok berbat halde ülkede. çocuklarımızı bu eğitimsiz öğretmenler yetiştirecek.
  • flaş haber: ekşi sözlük kabataş'ta öğretmenlerin üzerine işediii...