şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: all rights reserved)

ayrıca bir ekşi sözlük yazarı.
  • yepyeni bir yazar. hoşgelmiş.
  • yazar olabilmek için 2 sene pusuda beklemiş azimli yazar.

hoşgelmiş. sefalar getirmiş.
  • senin gibi bir yazardır.
    elime dilime belime ve klavyeme hakim olur da uçurulmaz isem bugün, yarın, belki yıllar sonra birileri buraya gelip bir şeyler yazacak.
    hadi yazmadınız diyelim en azından kırk yılda bir de olsa
    -kim lan bu mal diyerek bu sayfaya geleceksiniz.
    bu malın kim olduğunu siz araştırmadan yazayım istedim. hiçbir yerde aramadan nasıl bir mal olduğumu bilin.(aklı olan okumasın)
    yokluğunu çektiğim çok şey olsa da fakir bir ailede büyümedim. acıklı bir hayat hikayem yok. herhangi bir yerde yazılabilecek, örnek gösterilebilecek başarı hikayem de yok.
    kendime en yakıştırdığım tanım bireydir.
    benden daha az mutlu olmuş kamboçyalıların da, sünnilerin de, alevilerin de, fenerbahçelilerin de, rizesporluların da, alex fergussonun da ve daha adını, ırkını, mezhebini, takımını ya da farklılıklarını sayamadığım milyarca insanın da en az benim kadar mutlu olmaya hakkı olduğuna inanırım.
    bende daha fazla mutlu olmuş insanlar kadar da mutlu olma hakkım olduğuna inanırım.
    gezi'de ölenlere, suriye'de ölenlere, japonya'da ölenlere üzülürüm.
    10 küsür yıl okumayı başarmış, üniversiteyi bitirmeyi başaramamış bir bireyim.
    türkçeyi fena konuşmam ama yazarken imla kurallarına uyma konusunda diğer yazarlar kadar başarılı değilim.
    çok iş kurmuş, kimisinde başarılı olmuş, kimisini batırmışım.
    84 doğumluyum. az çok kazanıyorum. elimden geldiğince yaşıyorum, elimden geldiğince empati kuruyorum, elimden geldiğince herşeyi anlamaya çalışıyorum.
    kin, nefret, şiddet vb. içerikli olay ve söylemlerden uzak durmaya gayret ediyorum. belki arada gaza gelip içinde bulunuyorum.
    kırıldığım çok insan var. kırdığım çok insan var.
    kırıldığım için de kırdığım için de eninde sonunda üzülüyorum.
    kimseye küs değilim, kimse bana küskün değil.
    her şeyi bilmiyorum. her söze verecek cevabım var suskunluğum asaletimden değil.
    benden daha çok şey bilen çok fazla insan olduğunu biliyorum.
    kendimi satışa çıkarsam, hangi özelliklerimi yazarım bilmiyorum.
    zayıf değilim. şişman olduğuma bazı kış aylarında inanıyorum. yazları olabildiğince spor yapıyorum.
    bekarım, aşka pek inanmıyorum, uzun zamandır kitap okumak yerine internette makale okumayı tercih ediyorum.
    küçük bir home ofisim var. işlerim internet üzerinden halledilebilecek şeyler.
    az geziyorum. çok gezdim. yurt dışına hiç çıkmadım sayılır.
    hristiyan, yahudi, ateist ve müslümanın farkını 6-7 yaşlarında öğrendim.
    alevi ile sünninin farkını öğrendiğimde ilk okul- orta okul arası bir yaştaydım.
    solcu ile sağcının ne demek olduğunu liseye başladığımda öğrendim.
    insanların neden böyle etiketlendiğini hala öğrenemedim.
    çok yazabilirim.
    sigaranın üçüncü nefesinin önemini anlatmak için 30 sayfa yazabilecek enerjim var. her ne kadar bu enerjiyi diğer bireylerin faydası için harcamaya çalışsam da arada böyle gaza gelip saçma şeyler için sarf edebiliyorum.
    daha önemlisi aslında hepinizi tanıyorum.
    10 yıldan daha uzun süredir sözlüğü neredeyse her gün takip ettiğim.
    takoz recebin golleri hakkında yorum yapılmasının trend olduğu dönemlere kadar bilirim. 10 küsür yıldır okurum. bir kaç gündür yazarım.
    hiçbirinizin nickini bilmem. yazar olana kadar hepinizin nickini ekşisözlük olarak kabul ediyordum. bir kaç günde 20 den fazla nick öğrendim.
    buranın haricinde daha teknik konular için r10'da birşeyler yazmaya çalışıyorum. kimseye davetiye vermiyorum. bunun için yeşillendiren olursa iyi dileklerimi ve teşekkürlerimi içeren bir mesajdan fazlasını yazabileceğimi sanmıyorum.
    alkolü hiç sevmem, senede 1-2 defa güzel bir sofra eşliğinde rakı şişesinde balık olurum. iyi içerim ama senede bir kaçgünü geçmez.
    oruç tutarım, cumaya gitmeye çalısırım.
    seçimde kime neden oy vereceğime henüz karar vermedim.
    genelde oy kullanırım ama net bir siyasi görüşüm yok.
    bir çoğunuzun kızabileceği insanları da diğer tüm insanlar gibi severim. (bazı insanları sevmenin "şerefsizlik", "hainlik" vs olabileceğini düşündüğünüzü biliyorum, kimsenin yaptığı yanlışa doğru demem. cezalandırılmasına karışmam, yine de severim. keşke hiç yanlışa bulaşmasaydı diye üzülürüm)
    çok çeşit müziği dinlerim. repertuarımın geniş olduğuna inanırım, ama şarkı söyleyemem.
    sanat müziğini ve incesazı bir başka severim.
    realist olmaya çalışırım ama değilim.
    karasız
    itici
    yoğun
    yorgun
    zaman zaman üşengeç
    olduğumu iddia edenler vardır.
    iyi insan olmaya çalışırım. herkes beni iyi hatırlasın isterim.
    kimsenin dedikodusunu (art niyetle) yapmam. kimse dedikodumu yapsın istemem.
    kimse hakkında kötü düşünmem. kimsenin hakkımda kötü düşünmesini istemem.
    bir işin kolay yolu varsa tercih ederim.
    egeyi ve güneydoğuyu çok severim.
    karadeniz doğu anadolu arasında bir yerlerde doğmuş büyümüş, istanbul'da yaşayan bir garip orhan veliyim.
    velinin oğlu değilim ama ailemi de severim.
    hepsinden önemlisi
    "diğer tüm ekşi sözlük yazarları gibi" ben de çok farklı bir insanım.
    senin gibi biriyim işte. tek farkım senin benden farklı olduğun gibi ben de senden farklıyım.
  • potansiyeli yüksek yeni yazar.
    yazma potansiyeli yüksek...
    yaşama potansiyeli yüksek...
    kazanma potansiyeli yüksek...
    şans, kader, her neyse yüzüne gülsün...
    yüzümü güldürdün, senin de yüzün gülsün...

bir seneye kalmaz soranlara, anlatanlara, ben bu yazarı tanıyorum diyeceğim...
  • umuyor ve tahmin ediyorum ki, "düşünme organımın olmadığını" düşündürten enrty #58989204 şu'dur. "düşünme organına sahip olan" okur ve kendi anlayacağını anlar.
  • çılgın yazar.
  • belki de sözlüğün en kibar, beyefendi, sevdikleri için hep kendinden ödün veren yazar kişisi.