şükela:  tümü | bugün soru sor
 • maalesef ki ülkemiz için hüzünlü, acı gerçek.

  kemal kılıçdaroğlu: malumunuz, 8 yıldır girdiği seçimlerde bir arpa boyu yol gidemeyen partinin lideri, eski batık sgk genel müdürü ve şu anki hükümetin başına, kendisinin muhalefet partisi liderliği sırasında gelen onlarca olayda, en ön sıradan izleyicilik dışında pek bir aktivitesini göremediğimiz siyasetçidir. kendi partisindeki otoriteyi sağlamasının akabinde, daha önceden parti genel başkanlığı mücadelesi verdiği rakibini, cumhurbaşkanlığı adayı olarak gururla lanse etmesininse, modern politikada nasıl bir yeri olduğuna dair herkesin kafasında çelişkiler bıraktığı aşikardır.

  muharrem ince: chp yalova milletvekili, fizik-kimya öğretmeni. 16 yıllık milletvekilliği kariyerinde, partisinde gerçekleştirdiği başarısız kazan kaldırma operasyonları dışında akılda kalan pek bir özelliği yoktur; meclis’te yaptığı sivri çıkışlardan herhangi bir sonuç aldığına şahit olunmamasının yanında, başından beri karşı çıktığı rejim sistemi içerisinde adaylık göstermesi, üstüne üstlük bunu gerçekleştirme adına realist projeler sunması gerekirken, milletvekilliği maskesi altında terör örgütü yandaşlığı ve arabuluculuk vazifelerini icra eden maşalarla görüşmekten de gocunmayan bir aday profili çizmeyi tercih etmiştir. türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı vazifesine liyakatinde fazla esnek davranacağı konusunda şüpheliyim.

  meral akşener: kendisine verilen görevleri başarıyla yerine getiren disiplinli ve namuslu bir devlet adamıdır benim gözümde. bir kenarda olan biteni izlemesinde hiçbir sıkıntı olmadığı gibi, karar merciinde etkili bir isim olamayacağı kesindir. keşke emekli olup bodrum gümüşlük’te bir yazlığa taşınsa hanımefendi.

  selo’nun, doğu perinçek’in, öbür ihtiyar adamın falan da illaki hastaları vardır. ancak demokrasi salt çoğunluğun yarışıdır ve iktidarın karşısındaki en etkili rakiplerin yukarıda sayılı isimler olduğu konusunda hemfikirizdir.

  bir tarafta mevcut seçmen kitlesinin kemik %25’lik kısmını almost mehdi olduğuna inandırmış bir fenomen; politika uzmanı, tüccar, medya patronu, reis, cumhurbaşkanı, başkomutan, çoban, halk kahramanı, sanat ve sporla yakından ilgili bir entelektüel, hatip ve imam...uluslararası bir winner.

  - diğer tarafta: _

  kimse kusura bakmasın ama eğri oturup doğru konuşmak lazım.
 • karşı argüman geliştiremeyince, gerçekleri görmezden gelenlerin hoşuna gitmeyen realite.
 • birazdan sol frame'den kalkacak basliktir. (bkz: sansurcu eksi sozluk zihniyeti) bunu gerektirir.
 • her geçen gün daha da net anlaşılmaya başlanan.

  diğer adayların meydanlarda yaptığı konuşmaları dinledikçe, müşterek sonucun ne kadar kaçınılmaz olduğu daha çok belli oluyor.