şükela:  tümü | bugün
  • avrupalı ülkelerle vize muafiyeti için uğraşmadan tüm türkiye'ye kısa yoldan vize kazandıracak çılgın proje.
    devlet "tc kimliği olan herkes benim kamu görevlim sayılır" diyerek döşeyecek herkese yeşil pasaportu ve avrupalının kriterlerini yerine getirmekle uğraşmadan vizeyi kapmış olacağız. (bkz: beyin bedava)
  • çok mantıklı
  • ıspartalı süleyman kardeşimiz 11 yaşında. arkadaşları ona aynştayn diyor!
  • başlığı açan arkadaş hemen dış işleri bakanı olmalı.
  • (bkz: diplomatik koruma)

devlet "schengen konusunda vatandaşlarımıza haksızlık yapılmıştır, onlarca milyon euro zarara uğratılmıştır, öyleyse ben bütün ülkeyi diplomatik koruma altına alıyorum, ceplerine de yeşil pasaportu koyuyorum" diyebilir. bunun sonucunda da yurtdışında türk vatandaşlarının yaptığı her ihlalden doğrudan devlet sorumlu olur, bunun sonucunda da muhtemelen türk vatandaşlarına sınır kapıları/geçişler kapatılır.

biz bize deliririz burada.
  • kim kendini ne kadar yırtsa da gerçekleşmeyecek olay.

devlet bizleri çalıştırıp sonra da elimizde avucumuzda ne varsa vergi diye alıp maliyeti, günlük masrafı ve lüksü ülke seviyesini aşmış saraya akıtıyor. birileri sırça saraylarında mutlu olsun diye, marabalar gece gündüz çalışıyor. yüzde elli destek verirken geri kalan yüzde elli şikayet ediyor, herkes bıkmış, düzen değişsin diye bekliyor ya da bulduğu ilk fırsatta ülkeden siktir olup gitmeyi. hal böyle iken bu ülkede tc kimlik numarası var diye hangi insana yeşil pasaport verilir? bir kere yurtdışına giden bir insan orada refahı görünce her türlü illegal yola başvurup bir daha dönmeyecek ülkeye o sarayın maliyetini ağa, marabaları olmadan nasıl karşılayacak? ayakkabı kutusundaki paralar kaç zaman idare edecek?
  • bkz dahi veremiyorum.
  • ve aynı gün bakanların bile avrupa'ya gidemez hale gelmesi.