şükela:  tümü | bugün
  • işkenceye son verecek bir uygulamadır. 40 c sıcaklıkta öğrenciye ders vermek hangi aklın ürünüdür, anlayamamıştım zaten.

http://www.haberturk.com/…ilerine-butunleme-mujdesi
  • altından birşey çıkacağına kesin gözüyle bakmamız gereken karardır.
    zira yök öğrenciler için olumlu bir işe bugüne kadar hiç imza atmamıştır.
  • yerinde ve mantıklı karardır bir çok üniversitede para kazanmak için öğrenci bırakan orospu çocuklarına engel olunur inşallah.
  • beraberinde 10 puanlık soru yapıp dersi bütünlemeye bırakan öğrenciyi 50 vererek düşük notla geçirme şenliklerini başlatacak karardır.
  • dort senede dort kere yaz okuluna gidenden geliyor:

(bkz: artik cok gec)
  • üniversite şehri dediğimiz küçük illerdeki esnafının bittiğinin resmidir.
  • yök, "yaz okulu için ikinci öğretimlerden farklı harç almayın" diye de yazı yayınladı ama bu kararı iplemeyen üniversiteler var. umarım yaz okulunun kalkması müjdesi de yaz okulu harcına dönmez ve tüm üniversitelerde uygulanır.
  • (bkz: gökhan çetinsaya/@sertori)

yök başkanının twitter hesabında yaptığı açıklama:

"sevgili gençler,bildiğiniz üzere bir süre önce sizlerden gelen talep doğrultusunda 2. öğretim yaz okulu ücretlerini 1. öğretimle eşitledik. şimdi ise 3,5 milyon öğrencimizin yüzünü güldürecek yeni bir kararı açıklıyorum. yükseköğretim forum sayfasına sizlerin göndermiş olduğu mesajlar ve üniversiteler bölge toplantılarında dinlediğim tüm öğrencilerden gelen talep üzerine bütünleme hakkını tüm öğrencilerimize vermiş bulunmaktayız. yök başkanı olarak,öğrencilerin yaz okullarına mahkum edilemeyeceğine,bütünleme sınavlarının tüm öğrencilerimizin hakkı olduğuna inanıyorum. 2011-2012 akademik yılından itibaren tüm üniversitelerimizde geçerli olacak bu kararın öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim."
  • en çok sakarya üniversitesini üzecek uygulamadır. ev yaptırdım şimdi olmaz yaz okulunda geçersiniz diyebilen öğretim görevlileri ile karşılaştım.
  • yaz okullarıyla ilgili şikayetlerin çoğunda önemli oranlarda haklılık payı vardır ama şunları da unutmamak gerekir: yaz okulu, normal okul döneminde türkiye'ye gelemeyen ve bunu ancak yaz mevsiminde yapabilen kaliteli yabancı hocaların ders vermesine de vesile olan bir şeydir (örneğin, boğaziçi üniversitesi yaz okulundaki uygulamalar).
    ayrıca dürüst ve ek gelir ihtiyacı olan -özellikle devlet üniversitelerindeki- hocalar da yaz okullarından yararlanırlar. yaz okullarının olumlu yönleriyle ilgili başka şeyler de yazılabilir.