şükela:  tümü | bugün
 • açılımı "türk musikisini araştırma ve tanıtma grubu" dur.

  1976 yilinda, türk musikisinin dogusunu, gelismesini tedavi degerini, repertuar ve enstruman zenginligini arastirmak ve tanitmak amaci ile yrd. doç. dr. rahmi oruç güvenç tarafindan kurulmus olup, 1991 - 1995 tarihlerinde istabul universitersi etno müzikoloji arastirma ve uygulama merkezi'ne bagli olarak faaliyet gösterdikten sonra, aralik 1995'den itibaren prof. dr. inci enginün'ün teklifi ve sayin prof. dr. faruk batiel'in destek ve himayeleri ile marmara üniversitesi türkiyat arastirma ve tanitma birimi olarak kabul edilmistir.

  siteleri ise www.tumata.com dur.
 • http://www.tumata.com/
  ziyaret edilesi siteleri olan, eski makamları (misal büzürk) (gülmeyin la, büzük diil büzürk işte) bize yeni öğreten grup. iyi ki posta kutumu bulmuşlar. posta kutusundan çıkarılacak ders: bu grup "müzigin psikolojide kullanimini arastiran ve gelistiren" bir grup.
 • rehabilitasyon müziği yapan, orta asya müziğini çağrıştıran ve genellikle o bölgelerin müzik aletleriyle musıki icra eden müzik topluluğu. aslında mevlevi müziğinden ilahilere, bektaşi nefeslerine, zikirlerine kadar geniş bir yelpazede müzik yaptıkları da söylenebilir. her makamın ayrı bir hastalığa veya probleme iyi geldiğini iddia ederler. bazen özellikle kayıtlarda su sesi gibi doğa seslerini de kullanırlar; bazen de kalkar müzik eşliğinde şaman dansı yahut sema yaparlar. türk müziğini böylesine efsunlu yorumlayan bir başka grup daha bilmiyorum. zaman zaman avrupa'da da konserler veren topluluğun yorumları dinlenesidir, uçurur, topraktır.. (bkz: rahmi oruç güvenç)
 • geçtiğimiz aylarda bir programa katılmıştı rahmi oruç güvenç perilere benzeyen kızı ile birlikte. rebab çaldı, tümata'yı tanıttı, eski türk müziği enstrümanlarından başka örnekleri çaldı ve söylediler birlikte.
  makamların terapi ve tedavi gücü ve örnek mp3'ler için bakınız
  http://www.tumata.com/makamlar.html
 • 28 nisan - 11 mayıs tarihleri arasında izmir, bodrum, manisa, konya, kastamonu, istanbul, ankara ekseninde 2002 de yapmış oldukları rebab turunun ikincisini yapıcaklardır.ayrıntılı bilgi için sitelerine bakabilirsiniz.
 • bu aksam galata mevlevihanesinde rebab turu 2 adli ve horasan'dan anadolu'ya hz. mevlana ve musikinin tedavi gucu temali konseri vardi. bana gore kacirilmamasi gereken bir konserdi. toplam 42 kisilik bir grup ve onu yoneten yard. doc. dr. rahmi oruc guvenc. tumata'ya calismalari icin tesekkurler.
 • ocean of remembrance: sufi improvisations & zhikrs albümleri yurtdışında çok tutuluyor.
 • muhteşem işler yapan,kendilerini insanlığa adamış insanların olduğu müzik terapi oluşumu. misyonlarını ancak deneyimleyen anlar.
 • müziğin insanın ruhu kadar bedenine de nasıl gıda olabildiğini gösteriyor bu ekip.
  inanılmaz bir pozitif enerji, bulutlara uzanmış hissi verip ayrılmayı sağlıyorlar yanlarından.
  ayrıca karşınızda makamdan makama, bir uygarlıktan diğerine geçerlerken kulağınıza gelen her sesi beyninizde tutmaya, hazzı devam ettirmeye çalışıyorsunuz.
  mükemmel.
 • 16-23 ağustos tarihleri arasında yalova, gökçedere, mehmet rasim mutlu kültür merkezi´nde 7 gün 7 gece sema faaliyeti gerçekleştirecektir.

  2012 yılında 66 gün 66 gece sema faaliyeti gerçekleştirmiş, 2014 yılında 99 gün 99 gece gerçekleştirecektir.

hesabın var mı? giriş yap