• hayat boyu yaşanılmış ve içe atılmış acıların, üzüntülerin somut hale gelmesi.
  • bugün varlığından haberdar olduğum oluşumdur.

doktora gidip antibiyotiğimi alıp güzel güzel işime dönerim diye düşünüyordum tabi ultrason sonuçları beklentimin dışında geldi. doktor uzun zamandır olmasına bakarak %90 hatta daha büyük ihtimalle iyi huylu olduğunu 2.5 saatlik bir operasyon ile sağ taraftaki tükürük bezlerinden alınabileceğini söyledi. ben hayatım boyunca ameliyat masası görmemiş biriydim, demek görmenin de vakti gelmiş.

hayatta hep unuttuğumuz bir şeyi bana tekrardan hatırlattı bu olay, sağlımız ve sevdiklerimizin sağlığı için hegün şükretmemiz gerektiğini, umarım herşeyin hayırlısı olur.

edit: mr sonucuna göre yağ bezesi olduğu ortaya çıkmıştır, ultrason sonucuna göre tanı koyan insanları telaşlandıran doktorlara selamlar.
  • bir tümör adı olarak : (bkz: recep tayyip erdoğan)
  • babamı benden, beni babamdan alan lanet şey.. koyardım şimdi bi taraflarına da, çok geç artık.. 19 yıl kadar..
  • çoğalmanın, taklidin ve sızmanın karanlığıdır. fotoğrafta ışıldar.
  • iyi huylularının tedavisine çare bulunabilen, tekrarlaması önlenebilen, vücutta pek fazla hasar bırakmadan alınabilen; kötü huyluları ise ya kendisini sıkça tekrarlamasını da hesaba katarak tedavi edilebilen, ya da (en kötü huylusu) tedavi imkanı mevcut olmayan, çok kısa dönemler içerisinde yine tekrarlayan, hızlı büyüyüp yayılan ve vücuda da etkisi büyük olan rahatsızlıktır. (bkz: kanser)
  • gilikoz içeriğinin diğer dokulardan belirgin şekilde farklı olduğu kitledir,bu farkın nedeni kontrolsüz ve hızlı bir şekilde bölünen hücreleri için enerji kaynağına ihtiyaç duymasıdır büyük ihtimalle. bu özelliği artık pet (pozitron emisyon tomografi) ismi verilen bir teknikle daha hızlı bir şekilde tanımlanabilmelerini sağlamıştır,hayırlı olsun.
  • damarlardan cıkan sıvı ve hucreler ile iltihap bolgesi siser.damarların kanla dolu olması da dokunun hacmini arttırır.
  • vucütta oluşan herhangi bir kitle.genellikle kanser ile birlikte kullanılır fakat kafamızı bir yee çarpıp şişirdiğimizde de bunun adı tumordur.
  • eğer patoloji raporlarında malign olarak nitelendirilmiş ise, telaşlanabilirsiniz kötü huyludur yani habistir.
hesabın var mı? giriş yap