şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kardeşimi "her gün" arayıp para isteyen hukuk bürosu. olmayan borcundan dolayı küçük çocuğu sıkıştırmaya çalışan, kardeşim veremeyeceğini söyleyince "or.. çocuğu" diye hakaret eden hukuk bürosu.(telefon kayıtları kaydediliyordu di mi lan)

memleketin ne denli niteliksiz avukatlara sahip olduğunu gösteren büro.

internette sahibi av. erol tuna mıdık. olarak görünüyor. şikayet var gibi sitelerde hakaret ettikleri, mafya vari davrandıkları yazan hukuksuzluk bürosu.
  • kendileri az önce benimle tanışma muradına erdiler.

sayın tuna hukuk bürosu sevdiğimiz bir ağabeyimizin ablasına "haciz öncesi ihbarname" adı altında bir evrak göndermiş, müvekkillerine olan borcunun üç gün içinde ödenmesi, aksi halde polisle ve çilingir marifetiyle eve girileceği, 6 aydan 4 yıla kadar hapis yatılacağı, analarının ağlatılacağı ve daha neler neler bu kağıtta ihtaren(!) ablamıza bildirilmiş. tam da burada devreye ben girerek, istanbulda bulunan tuna hukuk(!) bürosunu arıyorum.

ısrarlı aramalarıma dayanamayan bir bey telefona cevap veriyor, nereden aradığımı, kim olduğumu, kim için aradığımı söylüyorum. bir dakika diyerek beni beklemeye alıyor ve karşıma bu defa avukat erol tuna mıdık olduğunu iddia eden bir bey çıkıyor.

beyefendi gayet kibar, merhaba üstadım nasılsınız iyisiniz vs muhabbeti yapıyor. tüm hanımefendiliğimle hal hatır faslını tamamlayarak konuya giriyorum.

benimdiyenkız: sayın üstadım, ben yeni avukatım, cahilliğimi bağışlayın, bu haciz öncesi ihbarname diye gönderdiğiniz evrağın hukuki dayanağı nedir acaba?

mıdık üstad: hacze çıkmadan önce iyi niyet göstergesi olarak yolluyoruz, faiz indirimi yapıyoruz. acaba borçlu ödemek niyetinde mi?

benimdiyenkız: bu gönderdiğiniz evrakta bir alacaklı göremiyorum, borç miktarı göremiyorum, dosyanın esas numarasını hangi icra dairesinde olduğunu göremiyorum, tam olarak hangi borcun ödenmesinden bahsediyorsunuz?

mıdık üstad: eheh kem küm siz borçlunun tc'sini söyleyin, ben yarın sabah icrada ekleteyim, yahut mail adresimize vekaletname ibrazında bulunun, esas numarasını söyleyeyim.

benimdiyenkız: nasıl yani? dosyanın esas numarasını öğrenmek için vekaletname ibraz etmem gerektiğini sanmıyorum fakat elimize resmi kanaldan bir icra ödeme emri gönderilmesi gerektiğini ve takibin kesinleşmesi gerektiğini biliyorum. üstelik benden yaşça büyüklüğünüz ve mesleki tecrübeniz göz önünde bulundurulduğunda bunu sizin de bildiğinizi, gönderdiğiniz evrağın sadece tehdit ve korkutma amaçlı olduğunu, insanların bilgisizliğinden yararlanarak yasal olarak hak kazanmadığınız üç kuruş vekalet ücreti için bu hukuksuzluğu yaptığınızı da biliyorum.

mıdık üstad: ben 19 senedir bu mesleğin içindeyim ve takip kesinleşmiş, borçlunun borcunu ödememesine bir şey demiyorsunuz da bizim gönderdiğimiz evrak için mi değerli vaktinizi harcıyorsunuz?

benimdiyenkız: bense henüz çok kısa bir süredir bu mesleğin içindeyim ve sizin gibi meslek büyüklerimin üç kuruş para için bu mesleğin itibarını yerle bir ettiğini üzülerek seyrediyorum. sizi kınıyorum.

mıdık üstad: (yanındakilere) beni kınıyor ekieki

benimdiyenkız: icra kanalıyla yasal takip başlatmadan bu borcu ödemeyeceğiz fakat hakkınızda suç duyurusunda bulunacağız beyefendi. iyi günler.

diyerek kapatıyorum.

ilgili hukuk(!) bürosunun internet sitesinde hakkımızda kısmında şöyle yazıyor;

"...avukatlık mesleğinin gerektirdiği etik değerlere bağlı olarak sürdürmektedir."

etikten habersiz avukatlık mesleğini icra etmekten utanmayan arlanmayan bu hadsizlere ve dolandırıcılara karşı lütfen uyanık olun, çevrenizdeki insanları uyarın, bahsettiğim kağıt evine gelen abla bu kağıdı alınca bayılmış, eşi aradı borcumuz yok abla valla billa diye ağladı telefonda.

yazıklar olsun sizin gibi insanlara, lanet olsun diplomalarınıza, ruhsatlarınıza, kazanacağınız, çocuğunuza yedireceğiniz, giydireceğiniz haram paralara, bineceğiniz lüks arabalara, oturacağınız boğaz manzaralı evlere lanet olsun.
  • bir borçlunun soyadı benimle aynı diye numaramı bulan ardından bana hukuki içeriği bomboş bir mesaj atan kaynatası geberesicelerin oluşturduğu hukuk bürosudur. arayıp siz utanmıyor musunuz milleti mesajla taciz etmeye, yaptığınız etik mi dediğimde saçma sapan cevap vermeye çalışan kuvvetle muhtemel beyin hücreleri darbe almış santral görevlilerine sahiptirler. ben hukukçuyum dediğimde ise seslerinin tonuna ve üsluplarına kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırmış minnoş bir ev kedisi edaları hakim olmaya başlar. av. cüneyt bey imiş bu dosyadan sorumlu kişi. kendisine kucak dolusu acıma hissi gönderiyorum.

şikayet
    ulam ne zavallısınız be!
  • bize ait olmayan bir isim ve soy isim için icra başlatacağını söyleyen hukuk bürosu. herhangi bir yere borcumuz da yok. telefon arayıp bilgi alma teşebbüsünde bile bulunmadım. fakt avukat arkadaşlardan yardımcı olabilecek biri varsa yeşillendirebilir. daha önce de bir mesaj geldi çünkü.