• nermin tuğuşlu ile zafer kiraz'dan iki nesil önceki ana haber bülteni amca. mahkeme duvarı suratlı, bet sesli bir şahıs olmakla birlikte tuna huş, ben bugün sahip olduğum bu son derece düzgün türkçe artikülasyonu ona borçlu olduğumu düşünürüm sözgelimi.
  • ağır bir hastalık geçirip ekranlardan uzaklaştıydı.
  • geçirdiği felç nedeniyle konuşma yeteneğini kaybetmiş eski spiker.konuşmasını bilmeyen günümüz sunucularını ,yorumcularını gördükçe kötü bir şaka gibi geliyor insana.
  • gun itibariyle bastonuyla agir aksak adimlarla yanimdan usulca gecince yuregimi burkan amca. oyle gorunce tuna hus'u, ekrana spiker diye cikanlarin coguna kufur ettim hirsla...
  • bayrağı mesut mertcan'a devretmiş eski, saygıdeğer spikerlerden.
  • bir dönem kuşdili eğitim merkezi'nde televizyon haberciliği üzerine dersler veren, öğrencilerini trt kültürüyle yetiştiren, hocam, bir haber spikeri duayeni.
  • insanın içinden temiz bir nehir gibi akıp geçmekte olan adam. yüzündeki o temizlik bir sabah vakti gibi yıkayıp geçiyor kirlerimizi. onu seyrediyorum. yaşamı güzel kılan insanlar vardır ya. o değil hayat tökezlemiş yanında, varsın tökezlesin tuna abi onu da tutar kaldırır elinden. baksanıza gözlerine.
  • paris hilton'un, 1 haziran 2009 pazar ak$ami yayımlanan var misin yok musun'da adina yari$tiği, trt'nin duayen spikerlerindendi(r).
  • uzunca süredir kendisiyle ilgili haber yapılmayan değerli insan.
  • bizi haberleriyle büyüten insan. her ne kadar kendi işini yapıyorsa da emeği vardır üzerimizde, duruşu ile, dürüst ve düzgün bir insan olarak örnek olmuştur hep ekranlardan. şimdikilerle kıyas götürmez bu özelliği ile. hakkında ne kadar az entry var oysa ki, bu bile onun değerinin anlaşılamadığının bir ifadesi...

buradan selam olsun kendisine!
hesabın var mı? giriş yap