şükela:  tümü | bugün
  • hayret kimse bir şey yazmamış. bu adam avukat ve üniversite öğrencisiyken radyoculuk yapmış. bu ikisini çok güzel harmanlayıp stand up'ta kullanıyor. bu seyirci hakimiyeti yeni nesilde başka kimsede yok. avukatlıktan herhalde. sesini de güzel kullanıyor. açık mikrofon'da çıkıyor gidin izleyin. ben her gittiğimde farklı şeyler dinledim bu adamdan. yakında tek kişilik bir şov da yapar diye umuyorum.
  • kendisi bir film olsa shawshank redemption, kitap olsa semerkant, gıda olsa leblebi olur. allah da onu güldürsün *.
  • ben lise başlarında dershanede tanışmıştım tunayla. inanılmaz zeki bir adam bi kere, hatırlıyorum hep dershane 1.si olup dururdu. sonra üniversitede karşılaştık tekrar, radyo bilkent'imizin bence görüp görebileceği en iyi habercilerden ve yöneticilerdendir. stand up'ını henüz izleyemedim ama duydum ki muhteşemmiş. tabi ki öyle olacak adam iyi çok bariz.
  • 2 kere stand up'ini izledigim kisi.
    baya basarisizdi ikisinde de. nedenleri de cok basit 1.'si kaynagi belirsiz asiri ozguvenli durusu cok yapay gorunuyor sahnede. hani dunyanin en komik sakasini o tavirla yapsa kimse gulmez, zaten cogu sakasina da zorlama ehe ehe ler disinda gulen olmadi.
    2.'si anlattigi seyin komik olduguna iman etmesi. bunu kelimelere dokmek zor ama anlattigi sey cok komik olmasa bile oyle bir anlatiyo ki zannedersin punch line geliyo. ama yok oyle bisi. acik mikrofonun en zayif halkasi, radyocu vs oldugunu da buradan ogrendim. bu kadar konusma tecrubesine bu performans:/ vasat bile degil.
  • dun aksam 3. kez izledigim kisi. hard rock cafe'deki performansi yine oldukca vasatin altindaydi. kendi disinda sahneye cikanlarin hepsi baya kahkahalar attirirken, (ha bi de sacini kestiren arkadas disinda, o da baya kotuydu) kendisi bu kez de guldurememistir.
  • dün akşam 4. kez izlediğim kişi. bkm mutfak'taki performansı bu sefer çok iyiydi. yeni hikayeler falan baya kendini geliştirmiş. seyircinin reaksiyonu da zaten bunu gösteriyordu. aferin diyorum. bir önceki entrymde kendisini gömmüştüm ama bu sefer olmuş.
  • gülmekten ve kendisinin anlattıklarıyla karıya kıza espri pazarlamaktan anca fırsat bulup yazıyorum.

stand-up'ın sürpriz atağı, sağlam bir sahne adamı ya da "aaaabiiiiiii, çok iyi yaaaa!" sıdır. geçtiğimiz cumartesi günü (4 şubat 2017) bkm mutfak sahne'de ilk tek başına stand-up gösterisini yaptı. daha önceden kendisini yine aynı mekanda çarşamba günleri yapılan açık mikrofon'da bi' kaç kez izleme imkanımız olmuştu. ama tek başına sahnede harikalar yaratmıştır bu cumartesi. çok çok fazla şaşırdık, güldük. müthiş bir performanstı ve ilk olmasına rağmen 1 saatlik süreyi dolu dolu kullanıp anlatacaklarının yarısıyla seyircinin ırzına geçmeyi başarabildi.

kendisini tanıyan, eden ve bu yüzden reklamını yapan biri değilim. stand-up gösterisine vakit öldürmek için istemeye istemeye gitmiştik ama gösteri sonrası 1 saat boyunca muhabbetini yapmaktan arabanın kontağını çevirmedim gecenin bi' vakti.

bu arada kendisi bkm mutfak sahne ekibinden bi' kaç stand-up'çıyla youtube'da açık büfe isimli kanaldan da videolar çekiyor.

https://www.youtube.com/…l/ucqgracrjkpdc0rjum9km5qg
  • gösteriye gittikten sonraki edit: hep bir mazeret yüzünden gidemediğim gösteriye nihayet 6 mayıs'ta gittim. sana yazıklar olsun tuna, siyahi insanlarla alakalı ağza alınmayacak olan ırkçıasdfla. tamam bu kadar yeter, hafiften bir tırsma yaşattığımı düşünüyorum *.

stand up gurmesi olacak kadar bir deneyimin yok mesut'un, ilker'in, anlatan adam'ın bir de alpay'ın performanslarını gördüm bu zamana kadar (cem yılmaz'ın siklet farkı var, o yüzden örnek dışı) fakat bildiğim bir şey var ki o da bir stund upçı taktiği olarak sevilen esprilerin cebe atılması ve diğer tüm gösterilerinde sıkıştığı anda bunların kullanılması bu yine iyi bir de 10 hikaye varsa bunun 1'ini bile değiştirmeden yıllarca gösteri yapanlar var, tuna'nın tek kişilik performans tecrübesi bir elin parmaklarını geçmezken 10 hikayenin tamamını değiştirmiş ve yepyeni bir gösteri sunuyor, işte bu gayret alkışlanacak türden.

youtube'a kaydettiği gösterisinde bazen tıkandığını ve bazı kelimeleri çokça kullandığını görüyoruz bunları da büyük oranda halletmiş, umuyorum ki bu gidişle bir kaç seneye hak ettiği yerlerde görürüz kendisini.

yılların rabarbacısıyım, mesut'tan, nuri'den, kemal'den, serkan'dan aldığım mizah zevkini yıllar sonra başka birinden de almaya başladım, açık büfe'de bulunduğu videoları tekrar tekrar izlemişimdir herhalde, 4 şubat'ta stand-up gösterisine gitmeyi çok istedim fakat şehir dışında olduğum için gidemedim, sürekli bkm mutfak etkinliklik sayfasını kontrol ediyorum ilk fırsatta muhakkak gideceğim ve oradaki performansı için ayrıca edit gireceğim.

iyi bir övücü değilimdir, siz bu söylediklerimi ikiyle çarpıp öyle düşünün.

edit: stand up gösterisinin tamamını youtube yüklemiş. bkz
  • oluyor bu çocuk. ilginç bi' performansı var.

inişli çıkışlı bir görüntü veriyor ilk başlarda, ancak gösterinin devamında toparlıyor fazlasıyla.

ekseriyetle güldüm, birçok tespitinde de tebessüm ettirdi. yalnız ses tonunu biraz daha iyi ayarlaması lazım, orta seviyede konuşurken yükselince ses bir anda patlayıveriyor. onun dışında yolu uzun, birazcık çileli, ama azmederse çok ama çok iyi işler çıkaracak çiçeği burnunda komedyen.

hayırlı olsun.
  • bu adam tek başınayken güzel.